Нормално ли е бебето ми да яде по 80-90мл. на хранене?

  • 2 465
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 718
Здравей iwa_
Не знам дали си попаднала вече на тази статия( От колко изцедена кърма се нуждае бебето ми? ), но ако не си, погледни я. Имо отговори на твоите въпроси.
Но ми се струва, че 6 кратно хранене за толкова малко бебе е недостатъчно. Можеш ли да споделиш повече информация? Колко мокри памперса сменяш за денонощие, колко наакани? Бебето сънливо ли е, по скоро спокойно и отпуснато или енергично ти се струва? Как е с наддаването, колко кг. се роди бебето и колко го изписаха? А кога възстанови рожденното си тегло?
По твоите описания съдя, че сте имали проблем със засукването и ефективното сучене. Бебето хем е разранявало зърната ти, хем не е сучело ефективно и не е изсуквало достатъчно количество мляко от гърдите ти. Знам колко болезнено е да кърмиш със разранени зърна. Важното в случая е, ако решиш да опиташ да върнеш бебето си към гърдата, да се увериш, че суче ефективно. Ако бебето ти започне да суче правилно, разраняването ще премине и болката ще остане в миналото. Ако имаш нужда някой да ви погледне, пиши ми и ще помисля за някой от твоя град.
А ако предпочиташ да цедиш, прочети хубаво за всички пречки и минуси на цеденено. Истината е, че е трудоемко и времеемко, но има майки, които така кърмят бебетата си с месеци, дори и над годинка. Но ти сама трябва да прецениш дали това е твоят и на детето ти начин на хранене.
Пиши как се развиват нещата  Peace

# 16
  • Мнения: 77
Здравей iwa_
Не знам дали си попаднала вече на тази статия( От колко изцедена кърма се нуждае бебето ми? ), но ако не си, погледни я. Имо отговори на твоите въпроси.
Но ми се струва, че 6 кратно хранене за толкова малко бебе е недостатъчно. Можеш ли да споделиш повече информация? Колко мокри памперса сменяш за денонощие, колко наакани? Бебето сънливо ли е, по скоро спокойно и отпуснато или енергично ти се струва? Как е с наддаването, колко кг. се роди бебето и колко го изписаха? А кога възстанови рожденното си тегло?
По твоите описания съдя, че сте имали проблем със засукването и ефективното сучене. Бебето хем е разранявало зърната ти, хем не е сучело ефективно и не е изсуквало достатъчно количество мляко от гърдите ти. Знам колко болезнено е да кърмиш със разранени зърна. Важното в случая е, ако решиш да опиташ да върнеш бебето си към гърдата, да се увериш, че суче ефективно. Ако бебето ти започне да суче правилно, разраняването ще премине и болката ще остане в миналото. Ако имаш нужда някой да ви погледне, пиши ми и ще помисля за някой от твоя град.
А ако предпочиташ да цедиш, прочети хубаво за всички пречки и минуси на цеденено. Истината е, че е трудоемко и времеемко, но има майки, които така кърмят бебетата си с месеци, дори и над годинка. Но ти сама трябва да прецениш дали това е твоят и на детето ти начин на хранене.
Пиши как се развиват нещата  Peace

Здравей, миналото денонощие например памперса беше напишан при всяко преобуване т.е. 6 пъти, а наакан 2 пъти, но всеки път е различно, днес например при всяко преобуване сме акали. Бебо по принцип е поспалив т.е. като нищо не го мъчи /колики или глад/ много спинка иначе като се събудим за хранене плаче и докато не му дадеш да яде е много неспокоен. За наддаването не мога нищо да кажа, защото още не са ни теглили от както сме вкъщи. Иначе се роди 3 350 кг и ни изписаха 3 170.

# 17
  • Мнения: 3 718
По принцип бебе на тази възраст трябва да мокри между 6-8 пелени на денонощие. Това е признак, че се храни достатъчно. Това е в случай, че не приема вода или други течности. За изключително кърмено бебе се препоръчва да има 10-12 кърмения в денонощие. Струва ми се, че 6 кратно хранене е малко. Има опасност бебето да не се наяжда. Погледна ли схемите от линка?
Всяко бебе е индивидуално, но е хубаво да се увериш, че получава достатъчно кърма. Когато суче добре и го кърмиш е по лесно, то си изсуква колкото иска. Но при храненето с шише решаваш ти. Забравих да питам, той ли решава да спре да пие след като е изсукал 80-90 гр. или ти слагаш по толкова в шишето?
Хрумва ми още нещо. Опитай да го слагаш на гърда след като си е хапнал поне малко. Пак следиш да захапва правилно, но когато не е много гладен, може да е по спокоен и да засуче по внимателно. Ако е приемливо за теб, пробвай.
Забравих и да спомена, че това за разширяването на стомахчето е по скоро в сферата на митовете. Ако бебето преяде, обикновено връща малко мляко. А и кърмата е много по лесноусвоима от организма (в сравнение с АМ) и разширяване на стомахчето не е много вероятно.

# 18
  • Мнения: 21
Иве, изчисти си пощата, че ти е изчерпан лимита и нищо не мога да ти пратя

# 19
  • Мнения: 1 174
Броя на храненията и интервалите ти ли ги определяш или бебето ? Ако бебето само си прави такива интервали - добре, но въпреки това струва ми се малко като цяло за деня да изяжда около 540 мл., за двумесечно бебе определено е малко. От друга страна пък пишка и ака добре  newsm78 хм А как така не са го теглили откакто сте се прибрали вкъщи  Shocked ? За разранените зърна опита ли да кърмиш със силиконови зърна, с тях няма да те боли, пък и бебето може да се научи да захапва зърното както трябва. А водичка даваш ли ? Ако даваш вода, мокрите памперси не показват вярно. А количеството на кърмата, което му даваш опитала ли си да му дадеш повече - 100 гр. например и да видиш какво ще стане ?

# 20
  • Мнения: 356
Rosy_bosy, темата е от февруари  Laughing

# 21
  • Мнения: 1 174
 Joy Нищо де, важното е да се пише  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт