За брюнетките във форума - 2

  • 59 391
  • 378
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 483
Аз също съм брюнетка, бях с черна коса, в момента съм кестенява. Последните пъти фризьорът ме боядиса  с професионалната боя на Лореал - Мажирел, но не ми хареса. Няма блясък и не покрива достатъчно след обезцветяването. Но трябва да призная, че е наистина много щадяща боя.

Когато се боядисвах черна, използвах безамонячната на Елгон и бях страшно доволна - страхотен блясък, добра трайност. Доколкото си спомням обаче май нямаха цвят - тъмно/средно русо пепелно.

Тези дни специално ще проверя, но все пак да попитам от коя безамонячна боя сте доволни. Най-вече държа на блясък и хубав светло кафяв цвят без гадните червени оттенъци.

# 136
  • Мнения: 170
roshavka   bouquet

# 137
  • Мнения: 296
roshavka emi_lia  Hug мерси
 Аз и сега съм като шарена черга, може би защото също не смогвам да се боядисам бързо и корените ми ставатпо-тъмни, а след последното боядисване съм червено, тъмно кафяво и по-светло кафяво с червеникав отенък. Жалко за 10 минутните бои и Лореал и Палете имат много хубави кафяви цветове.

# 138
  • Варна
  • Мнения: 302
Искам да попитам roshavka, тъй като виждам, че явно професионално се занимава, как да постигна и аз студено кафяв цвят, който да не е прекалено тъмен и да не червенее (май като гледам това е мечтата на всички в тази тема  Laughing). Естественият ми цвят е тъмнорус, от около 6 месеца я боядисвам в следния ред: Лореал кастинг мармот (стана едно никакво, гадно кафяво), Лореал кастинг шоколад (стана прекалено тъмно и червенеещо) и последните няколко пъти я боядисвам с номер 4 на L'oreal Excellence (пак е доста тъмен цвят, но не червенее, затова и напоследък само с нея се боядисвам, защото цветът ми отива доста, макар и да е по-тъмен от това, което искам). Та, има ли шанс да си направя косата една идея по-светло кафява без обезцветяване? Ако например започна постепенно да се боядисвам с по-светли бои newsm78.

# 139
  • Мнения: 3
roshavka emi_lia  Hug мерси
 Аз и сега съм като шарена черга, може би защото също не смогвам да се боядисам бързо и корените ми ставатпо-тъмни, а след последното боядисване съм червено, тъмно кафяво и по-светло кафяво с червеникав отенък. Жалко за 10 минутните бои и Лореал и Палете имат много хубави кафяви цветове.

Изпробвай някое Гарние като боя, тя е по- добър вариант от Палете Peace

# 140
  • Мнения: 3
Искам да попитам roshavka, тъй като виждам, че явно професионално се занимава, как да постигна и аз студено кафяв цвят, който да не е прекалено тъмен и да не червенее (май като гледам това е мечтата на всички в тази тема  Laughing). Естественият ми цвят е тъмнорус, от около 6 месеца я боядисвам в следния ред: Лореал кастинг мармот (стана едно никакво, гадно кафяво), Лореал кастинг шоколад (стана прекалено тъмно и червенеещо) и последните няколко пъти я боядисвам с номер 4 на L'oreal Excellence (пак е доста тъмен цвят, но не червенее, затова и напоследък само с нея се боядисвам, защото цветът ми отива доста, макар и да е по-тъмен от това, което искам). Та, има ли шанс да си направя косата една идея по-светло кафява без обезцветяване? Ако например започна постепенно да се боядисвам с по-светли бои newsm78.

Здравей,
Доста тъмен цвят си постигнала за последните няколко месеца, номер 4 ако се наслагва прекалено изглежда като почти черен в последствие. Има вариант  да оставиш боята да се отмие и падне и след това  да започнеш постепенно да нанасяш по- светли бои. Можеш да ' изпереш' косата с римувър, който няма да увреди.
Но няма начин от толкова тъмно ниво на цвета, само със нанасяне на по- светъл цвят отгоре да се изсветли. Още повече, че ти искаш студена гама, което е трудно за постигане след мармота и шоколада, и двете имат медни и топли цветове, дори и в момента да е тъмен цвета, отдолу има наслоени няколко боядисвания ... Общо взето сложна ситуация Simple Smile

# 141
  • Мнения: 296
roshavka   bouquet мерси за съвета, май само Гарние още не съм пробвала. А този римувър от къде се купува и може ли да се ползва в домашни условия?

# 142
  • Мнения: 3
roshavka   bouquet мерси за съвета, май само Гарние още не съм пробвала. А този римувър от къде се купува и може ли да се ползва в домашни условия?

Можеш да го използваш в домашни условия без проблем, стига да го разнесеш развномерно , за да не останат петна по косата. Като цяло Гарниер е по- щадяща от другите, определено по- добре от Палетето.

# 143
  • Мнения: 2 448
Мацки, кажете марка и вид шампоан, от който сте доволни за запазване на цвета или някакъв друг трик, който прилагате. Напоследък, с каквото и да се мия цвета ми пада страшно бързо и понеже боята надолу е по напластена , а в корените нормално не, и се получава ужасна разлика в цвета. Около 4 - 5 см от корена боята пада страшно. Тя сигурно и надолу, но по не личи. Преди се боядисвах на 2 месеца веднъж, сега на две седмици, корени боядисвам.  Tired

# 144
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Тази тема съм я изтървала  Wink

Ама да не е празен запис, да ви питам: 10-минутните бои по-щадящи косата ли са, или са по-силни и затова хващат по-бързо?

# 145
  • Мнения: 2 448
10 минутните бои не съм пробвала, но тук четох отзиви, че ставала неравномерно оцветена косата , на ленти. Може би прекалено бързо хващат и ако не се действа супер бързо има този нежелан ефект.

# 146
  • Мнения: 13
Извинявам се, че е само запис, но нищо ново не съм правила с косата си.
Peace и аз съм същата  Laughing

# 147
  • Мнения: 296
Eи Брюнетки къде се изгубихте newsm78 Никой ли не се е боядисвал половин година  Grinning  Аз да споделя за 10 минутните бои след няколкомесечен опит. Първата, която си взех беше лореалската 4.0 и успя да ми покрие шарената черга от предишните боядисвания, но е доста тъмна. После си взех 5.0 и тя има добра покривност, но пак си е тъмна. Пред заминаване за морето не можах да стигна до магазин, в които продават Лореал и си взех десет мин. на Палете, но хич не съм доволна, изобщо не ми хвана в корените. Последно си сложих пак Лореал, но златисто кестеняво, което разбира се не стана хич златисто, а по-скоро ми изби гадния червеникав отенък, от който не мога да се отърва. Тия дни пак съм за боядисване и мисля да си взема тъмно русото на Лореал, което едва ли ще ме направи блондинка, но се надявам да се получи по-светло кафяв цвят.

# 148
  • Мнения: 3
Eи Брюнетки къде се изгубихте newsm78 Никой ли не се е боядисвал половин година  Grinning  Аз да споделя за 10 минутните бои след няколкомесечен опит. Първата, която си взех беше лореалската 4.0 и успя да ми покрие шарената черга от предишните боядисвания, но е доста тъмна. После си взех 5.0 и тя има добра покривност, но пак си е тъмна. Пред заминаване за морето не можах да стигна до магазин, в които продават Лореал и си взех десет мин. на Палете, но хич не съм доволна, изобщо не ми хвана в корените. Последно си сложих пак Лореал, но златисто кестеняво, което разбира се не стана хич златисто, а по-скоро ми изби гадния червеникав отенък, от който не мога да се отърва. Тия дни пак съм за боядисване и мисля да си взема тъмно русото на Лореал, което едва ли ще ме направи блондинка, но се надявам да се получи по-светло кафяв цвят.

само като видях коментарите ми са от май месец,.... толкова много време брюнетките се загубиха ?
Хайде кестенявото е актуално Simple Smile

# 149
  • Мнения: 931
Е да ви покажа моя нов цвят, исками се да се накъдря и трайно така някой да ме посъветва нещо че мн се двуумя.На снимкатасъм навивана с преса.
А да уточня не съм си боядисвала косата с месеци така че мисля че тва ми е ест цвят преди това са с безамонячната на Лореал
http://media.snimka.bg/4295/014844702.jpg
http://media.snimka.bg/4295/014844837.jpg

Общи условия

Активация на акаунт