Помощ! Въпреки всичките усилия, кърмата намалява

  • 25 013
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 048
чета за кърмаческа стачка,ама той иска да суче

# 61
  • Мнения: 1 048
Норче, я дяй линк към тази статия моля, че да видя какво те обърква.

Реално много е трудно  на бебе на месец да му преброиш точният брой изпишквания. Но ако сменяш споменатата бройка напишкани пелени (мин. 5-6), с количество течност минимум 2-4 супени лъжици, бебето наддава добре, има добър цвят и тургор на кожата, енергично е и фонтанелата му не е хлътнала, значи всичко е наред.
Успокой се малко, бебетата са много различни. Променят се с часове и всеки ден поднасят изненади. Уви, гледането на бебе не е математика, но пък ако се довериш на инстинкта си и си вярваш, природата си знае работата и всичко ще се нареди по един или друг начин  Peace
фонтанелата му е леко хлътнала,но не наех че това е проблем

# 62
  • Мнения: 3 718
За да е проблем, трябва да е сериозно хлътнала. Ако беше, педиатърът ви щеше да забележи, нали поглеждат колко е отворена.
Прочетох статията, може би е малко объркващо написано, защото е трудно да следиш едно бебе в пелени колко точно пъти пишка. Опитай така с количеството да прецениш. Можеш да премериш мокрите пелени, да извадиш тежестта на съответните бройки сухи пелени и да видиш приблизително какво е изпишканото количество. И после ако имаш сили, смяташ според това, което ти писах в предишни пост  Hug
Но момчето наддава добре, това е показател, че се храни добре  Grinning

# 63
  • Мнения: 1 048
има ли смисъл да суче на празен ход цял ден милия и да реве

# 64
  • Мнения: 1 048
а да знаете в коя поза ще му е най-лесно да преглъща

# 65
  • Мнения: 9
Момичета, само да Ви споделя, че успях да се преборя с кризата с кърмата.
Трудно и продължително се оказа (десетина дена), но е важен крайния ефект.
Така, че не губете кураж.  Hug

# 66
  • Мнения: 22
Момичета, присъединявам се към вашия форум защото съм силно притеснена  Cry  От вчера моята беболина се дърпа, опъва и започва да плаче. Пробвам да изцедя нещо но нищо не излиза. Само няколко капки. предлагам и другата гърда - същата работа. Аз съм настинала и може да е от това. Снощи предложих АМ, но тя го плюе с гнуслива физиономия. Днес размразих кърма - малко странно мирише и същата работа - не иска. Направо незнам какво да правя. Моля дайте ми съвет! Praynig

# 67
  • Мнения: 3 926
Малеее, голям консултант съм, няма що Flutter
Ми то половината ми контингент в таз тема Hug
Какво да ви кажа - просто е добре да не съдите по пълнотата на гърдите за това, колко мляко има в тях.

Норчи, за теб, мила Hug Възрастта ви е точно онази, в която около 60% от майките пускат теми с подобен проблем. Това, което описваш по-скоро прилича на колики. Толкова малко бебе няма как да прави стачка. Те се наблюдават обикновено след 4-тия месец. Бебето започва да суче, суче малко, започва да се дърпа и плаче, а в същото време пак иска да суче... обикновено това се получава при колики. Стартът на храненето задейства перисталтиката, бебето започва да се гърчи, изпитва болка, а тя най-лесно се успокоява със сукане. Захапва, суква, плаче, пак дзахапва... За това най-помагат следните неща - топличко между теб и бебето. Примерно малка бутилка, пълна с топла вода. или кърмене докато се разхождаш и полюшваш бебето. Може и да пееш или тананикаш нещо тихичко. Може да поизправиш бебето да се уригне или да сложиш ръка така, че да притисне крачета и по-лесно да изпусне газовете Peace

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 22:47 от Асенцето :)

# 68
  • Мнения: 2 614
Малеее, голям консултант съм, няма що Flutter
Ми то половината ми контингент в таз тема Hug
Какво да ви кажа - просто е добре да не съдите по пълнотата на гърдите за това, колко мляко има в тях.

.....

Асе, добре дошла в темата  Hug Ти пак си голям консултант, но си претрупана с работа, а и 2 деца!
Не се тревожи, ние тук се стараем да не излизат от контрол нещата!  Peace
Даже и положителен резултат има вече  Hug

# 69
  • Мнения: 641
Здравейте отново
Предишната криза се оказа, че е била при мен заради месечният ми цикъл – след като ми дойде нещата се нормализираха. Обече вече втори ден пак кърмата е по-малко – съвпада с овулацията ми, т.е кризата започна от овулацията. Въпросът ми е – свързани ли са двете неща – т.е да очаквам ли намаляла кърма всеки месец между овулация и мензис или просто е съвпадение?
Предварително благодаря за отговорите  bouquet

# 70
  • Мнения: 30
Аз да благодаря на всички за отговорите!
При мен след 2-3 седмици повтарящи се лактационни кризи през 2 дни (или поне аз така ги определям), получих кафеникаво течение подобно на начало на цикъл. В момента гърдите ми пак се пълнят и то много, а малкия е доволен. Разбрах, че нормално в този период гърдите не изглеждат вече препълнени, ама пусто като сме свикнали 2-3 месеца да сме да сме с бомби ала Саманта Фокс...А моят хубосник явно съм го свикнала на хиперлактация, та ако не му тече в устата, той го мързи да се помръдне за яденето. Чака да потече самичко млякото  Crossing Arms.
Аз започнах да го будя малкия нощно време (т.е. не го будя, а той си суче насън, че малко да се нормализира пролактина) и в комбинация с биричка и боза, та май има ефект.

Много благодаря на Асенцето и Хедра за консултациите   bouquet. Наистина ме успокоиха и ми вдъхнаха надежда, че всичко е нормално.

# 71
  • Мнения: 1 048
Аз да благодаря на всички за отговорите!
При мен след 2-3 седмици повтарящи се лактационни кризи през 2 дни (или поне аз така ги определям), получих кафеникаво течение подобно на начало на цикъл. В момента гърдите ми пак се пълнят и то много, а малкия е доволен. Разбрах, че нормално в този период гърдите не изглеждат вече препълнени, ама пусто като сме свикнали 2-3 месеца да сме да сме с бомби ала Саманта Фокс...А моят хубосник явно съм го свикнала на хиперлактация, та ако не му тече в устата, той го мързи да се помръдне за яденето. Чака да потече самичко млякото  Crossing Arms.
Аз започнах да го будя малкия нощно време (т.е. не го будя, а той си суче насън, че малко да се нормализира пролактина) и в комбинация с биричка и боза, та май има ефект.

Много благодаря на Асенцето и Хедра за консултациите   bouquet. Наистина ме успокоиха и ми вдъхнаха надежда, че всичко е нормално.
моля те обясни ми как точно суче на сън,аз все не мога да му да на моя така????

# 72
  • Мнения: 1 048
Малеее, голям консултант съм, няма що Flutter
Ми то половината ми контингент в таз тема Hug
Какво да ви кажа - просто е добре да не съдите по пълнотата на гърдите за това, колко мляко има в тях.

Норчи, за теб, мила Hug Възрастта ви е точно онази, в която около 60% от майките пускат теми с подобен проблем. Това, което описваш по-скоро прилича на колики. Толкова малко бебе няма как да прави стачка. Те се наблюдават обикновено след 4-тия месец. Бебето започва да суче, суче малко, започва да се дърпа и плаче, а в същото време пак иска да суче... обикновено това се получава при колики. Стартът на храненето задейства перисталтиката, бебето започва да се гърчи, изпитва болка, а тя най-лесно се успокоява със сукане. Захапва, суква, плаче, пак дзахапва... За това най-помагат следните неща - топличко между теб и бебето. Примерно малка бутилка, пълна с топла вода. или кърмене докато се разхождаш и полюшваш бебето. Може и да пееш или тананикаш нещо тихичко. Може да поизправиш бебето да се уригне или да сложиш ръка така, че да притисне крачета и по-лесно да изпусне газовете Peace
Да права си до някъде -имаме колики,но не от това,защото той  сучи ,но не преглъща и тогава почва да се дразни,което ме води до мисълта че или не суче активно  и не може да си изсуче по-бавното мляко или че в гърдите ми"няма нищо"(пак защото не суче активно и не ги стимулира-така че и с цял ден висене на гърда и с нощно хранене все тая).Съмнявам се,че не захапва правилно и го мъча да го оправим ама не ми се получава много много
А да питам на нашата възраст,ако бебо суче 5 мин или 10 мин и заспи и пусне гърдата или аз му предлагам а той не отваря уста това означава ли че е наяден и ч не иска???

# 73
  • Мнения: 3 926
Не прочетох назад, но как са ви пампите, Норче? Иначе разбрах, че наддавате добре Peace
А насън могат да сучат само ако не се събуждат Wink Всмисъл в полусън. Ако бебето ти е от тези, които ококорват очи при вески признак на глад - забрави да успееш да го кърмиш в сънено състояние (надявам се го написах разбираемо това Rolling Eyes). А щом стиска устнички и пуска гърдата, след което заспива ... това по-скоро е показателно за хубаво нахранване. Ситот бебе се отпуска и повече не желае да хапне Peace

# 74
  • Мнения: 1 048
Не прочетох назад, но как са ви пампите, Норче? Иначе разбрах, че наддавате добре Peace
А насън могат да сучат само ако не се събуждат Wink Всмисъл в полусън. Ако бебето ти е от тези, които ококорват очи при вески признак на глад - забрави да успееш да го кърмиш в сънено състояние (надявам се го написах разбираемо това Rolling Eyes). А щом стиска устнички и пуска гърдата, след което заспива ... това по-скоро е показателно за хубаво нахранване. Ситот бебе се отпуска и повече не желае да хапне Peace
Ами пикото го докарваме 6-7-8,колкото памперси сме сменили,ама акото от много отдавна не ни е след всяко хранене-варира 2-3-4-5,като понякога са 1-2 по-обилни и 2-3 по-малки.
В началото наддавахме добре,но прогресивно намалява
(Родени сме на 01.02-3220,изписаха ни на 04.02-3090
Нашата педиатърка 13.02 -3560     ,17.02  -3720  ,25.02-4010 ,04.03-4170
частна клиника         11.02  -3480     ,20.02  -3860  ,4.03-4170).
Можеш ли някак си да ми обясниш подробно как да се пробвам да го нахраня заспал,щом ще е по-спокоен това много ще ми помогне,защото като е буден е нервен.
А иначе забелязах че бебо понякога суче,суче и заспива и по някое време пуска гърдата и аз си мисля че се е наял,дори и да е след 5 минути,е да ама той спи,спи и ако го събудя,ако успея след известно време да кажем 10мин и му предложа гърда той пак иска да яде...при което цоква 2 пъти и пак заспива,значи много подлъгващо заспива...и не знам какво да правя в такива случай...А за захапката се притеснявам тъй като не отваря много широко уста и устничките му са навътре и може би не засуква добре,както и не ми стимулира гърдите,а иначе зърната не ме болят,нямам рагади...Но най-важното е как да го науча да гълта???Имаме много силни колики,но не вярвам това че не гълта да е свързано с тях

Общи условия

Активация на акаунт