МНЕНИЯ ЗА ЕПИДОРАЛНАТА ОПОЙКА

  • 6 361
  • 138
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 830
Ето за писането с главни букви какво пише в "Правилата на форума":
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4823.0

Иначе по темата:
И двамата съм ги раждала с епидурална и не съжалявам. Прекланям се пред човека, който е измислил newsm20.

# 16
  • Мнения: 534
Раждах нормално с епидурална упойка и съм доволна  Peace . Естествено, има рискове, както и във всяко друго нещо  Peace

Цитат
И двамата съм ги раждала с епидурална и не съжалявам. Прекланям се пред човека, който е измислил
newsm20 newsm20

# 17
  • Мнения: 2 172
Ето за писането с главни букви какво пише в "Правилата на форума":
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4823.0



ОК.Не съм ги чела тези правила.Щом така е прието,нека да е така  Peace

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Ааа, вие просто ще ме довършите ooooh! Наистина едва ли това момиче някога пак ще посмее попита каквото и да е във форума. Тъжноооо...

А иначе по темата: аз раждах с епидурална, при мен /слава Богу/ нямаше никакви странични ефекти, но честно казано не ме обезболи кой знае колко, но ако те е страх, консултирай се с лекар и ако прецениш че искаш - давай.

# 19
  • Мнения: 2 110
Аз лично родих и двете си деца нормално без упойки.
Тази година ми се наложи да ми правят операця и лекуващият ми лекар настояваше за епидорална упойка,защото била по-добра. Всичко беше наред, незнам защо обаче една седмица след упойката имах такова главоболие, че изпих всички обезболяващи в квартала !

# 20
  • Мнения: 945
Така раждах и смятам и следващия път да раждам така. Смятам това иzобретение zа едно от чудесата на света.

Рисковете...
1. След поставяне на упойката може да намалее силата на контракциите. Поради таzи причина понякога слагат системаzа усилване на контракциите.
2. Може да ти падне кръвното и тогава ще ти сложат адреналин.
3. Понякога след поставянето на упойката краката стават беzчуствени и не се чустват напаните и родилката не може да напъва добре. Ето тоzи момент наистина е малко рискован, zащото се удължава престоя на бебето във влагалището и риска zа бебето се увеличава. От друга страна някои жени беz упойка са толкова иzморени след котракциите, че също не моггат на напъват добре.
4. Ако не е добре поставена може и да не хване, но тогава просто е така, сякаш си беz упойка...

Митовете zа упойката...
1. Че можело от нея да станеш инвалид, zащото може да се нарани гръбначния моzък. Истината е че упойката се слага на такова място в гръбначния стълб, където НЯМА гръначен моzък. Упойката се слага 2 см след свършването му и дори и да мръднеш при слагането и няма опасност. След поставянето и понякога ( май бях чека статистика че е 1към 10 000) се получава оток там, където е поставена и ако тоzи оток не се лекува до 48 часа, то тогава може да се стигне до частична или пълна паралиzа. ДО колкото раzбрах е трудно да не се zабелиежи отока и приzнаците zа него.

Аz лично не съм чуствала тръбичката в гръбнака си. Напротив, след поставянето на упойката успях да си почина и да събера сили. А преz напъните не съм имала време да се чуствам неудобно от системи, маркучи и т.н. Можеха ако щат 20 да ми набодат, аz бях zаета да напъвам  Wink. Само zа протокола, при мен фаzата на иzгонването трая 15 минути, което е много бърzо и аz чуствах всеки напън. Обикновенно тя трае 1 или 2 часа, като аz не мога да си представя да иzдържа на болката. Една моя приятелка е била толкова уморена и след 2 часа не е можела да напъва иzобщо, че се е наложило лекарят да натиска корема и zа да иzлеzе бебето (била е беz упойка). Така че всичко е относително.

# 21
  • Мнения: 227
Бях наясно с подробностите около епидуралната упойка.... затова като ме питаха дали да ми сложат ОТКАЗАХ.. Смятам 4е е по-добре да не се рискува... тъй като при евентуална грешка.. има (колкото и да е малка) вероятност да се засегне гръбна4ният стълб.. Peace
Раждах нормално и без никакви упойки.... бебето ми беше малко и затова сметнах за излишни подобни рпоцедури  Peace Hug

# 22
  • Мнения: 77
Аз раждах с ЕПИДУРАЛНА, ако ми се наложи смятам отново да направя същия избор. Няма да споменавам плюсове и минуси, риск винаги има, това е божа работа. На мен лично това ми помогна да родя естествено без болка и да имам възможността да се възстановя значително по-бързо.

# 23
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Ааа, вие просто ще ме довършите ooooh! Наистина едва ли това момиче някога пак ще посмее попита каквото и да е във форума. Тъжноооо...
Обикновено хората, които пишат така, Посмяват доста неща.
Съжалявам за офф-а но може би заради лошия правопис авторката не е открила в търсачката всички останали теми по този въпрос.

# 24
  • Мнения: 9 973
не съм ползвала,въпреки,че имах готовност

# 25
  • Мнения: 183
Авторката може да си помисли, че е объркала форума и е писала в учителския. Rolling Eyes Винаги съм се изумявала на такива постове (поне като я нахокахте да бяхте написали нещо и по темата й, но явно критиката е по важна), както и да е.
моят съвет е, че ако си решила да раждаш с упойка, какъвто и вид да е, задължително преди това трябва да се срещнеш с анестезиолог. Той ще ти обясни за всички видове упойки и какви са рисковете и ползите от всяка една, както и ще ти направи задължителен за такова раждане тест за алергии и редица други. Така самата ти ще се чувстваш малко по сигурна и по подготвена.

# 26
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
При моя приятелка упойката просто спряла раждането.Наложило се да изчакат да премине действието и да си роди нормално без упойка.
При мен не спря раждането, но не можех да напъвам и се наложи да извадят Славчо с вакуум,защото почна да се задушава и нямаше време за чакане да премине действието.Освен това ме набодоха 4 пъти, защото катетърът все се пълнеше с кръв.Глава не ме е боляла, въпреки че това е един от недостатъците при използването на тази упойка.И до днес кръста ме понаболява и докторите казаха,че било от поставянето на упойката(от многото бодения) и ми остава травма за цял живот.
За второто си раждане, живот и здраве като му дойде времето, съм решила да е секцио с пълна упойка, или поне с такава,която не се слага в гърба.А по естествен начин няма да раждам, защото имам и луксация на таза, което се разбра чак след като бяха извадили малкия вече.

# 27
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Аз така родих и двете си деца. Много леки и лесни раждания. Не съм имала никакви странични ефекти или неприятности от Упойката.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 830
Бях наясно с подробностите около епидуралната упойка.... затова като ме питаха дали да ми сложат ОТКАЗАХ.. Смятам 4е е по-добре да не се рискува... тъй като при евентуална грешка.. има (колкото и да е малка) вероятност да се засегне гръбна4ният стълб.. Peace

Мила, гръбначния стълб няма как да се засегне, тъй като упойката се слага в тази част в която няма гръбначен мозък.

# 29
  • Мнения: 101
Раждах нормално, с епидурална упойка. Не съжалявам и за секунда! Колкото до риск - такъв има при раждането въобще, това означава ли, че не бива да раждам? За повече информация относно тази упойка http://www.maichindom-varna.com/blog.php?id=7 А най - добре да се консултираш със специалист!

Общи условия

Активация на акаунт