МНЕНИЯ ЗА ЕПИДОРАЛНАТА ОПОЙКА

  • 6 378
  • 138
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 274
Джуличка, а защо на тази мама са й сложили упойка чак като разкритието е станало 8 - 9 см?
Аз и двете деца съм ги раждала в Германия и там ми сложиха епидурална, когато болките станаха по - силни, а разкритието ми беше по - малко от 3 см.  И затова се зачудих за майката, която си е цитирала, защо е било необходимо толкова да я измъчат newsm78?

Аз съм ПРОТИВ тази упойка NaughtyЗащото/според мен/каква майка ще си,ако не си усетиш болките и бебоко как излиза

Миличка, ако си раждала 10 -15 часа ще разбереш какви майки сме.

Няма значение кога са й я сложили, в смисъл, че има мами на които са им я поставили "навреме" и пак е имало лоши последствия...
А иначе за раждането - първото си дете го раждах 3 дни, като последните 12 часа бях почти в безсъзнание...
Никога не се реших на каквато и да било упойка....

# 46
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 100
Е това е недопустимо, да нямат анестезеолог ooooh!
Да, при това раждах в може би най-голямата болница в София-МД, ама както и да е.Всичко мина и замина, лошото остана зад гърба ми и се надявам да не ми се случва никога вече.А също и да не се случи на някой друг.

# 47
  • Мнения: 171
Аз също горещо я препоръчвам епидуралната,тръгнах да раждам с такава,беше страшно удовлетворение,понеже 5 часа се мъчих да родя нормално и ако не беше тази упойка незнам,тъй като докато получа 4 см разкритие и доста се поизпотих,но после беше рай,най накрая ме оперираха,защото главата на бебка не слизаше надолу,била е големичка Crazy
а аз тясничка,роди се 3700 кг,но после обезболяването след секциото с този епидурален катетър е на ниво,няма болка,все едно не си опериран.Няма да сбъркаш,все пак си има анестизиолози ,които си знаят работата

# 48
  • Мнения: 4 534
По време на първото ми раждане исках, но така се случи, че в крайна сметка раждах без никакви упойки. За второто раждане вече си знаех, че болката не е чак толкова силна, колко си я представях в началото и отказах всякакви упойки. И двете ми раждания бяха лесни, бързи и наситени с емоции, не пропуснах нищо и съм много щастлива.

# 49
  • София
  • Мнения: 23 124
Нямя какво да те е страх от упойката, а от професионализма на лекаря, който ще ти я сложи!
Заради некадърник лекар, упойката не ме хвана, но за сметка на това детето ми се роди с асфикция (малката беше леко упоена), трябваше да го интубират и да остане в кувьоз около седмица.

# 50
  • Мнения: 275
Раждането при мен беше предизвикано по медицински показания. Сложиха ми таблетка, после и система с окситоцин. След около час, усилиха вливането, така и не разбрах защо. Болките ставаха чудовищни, непоносими... поисках райски газ, но това облекчи състоянието ми за кратко време. Всички подготовки за техники на дишане и други подобни не ми помагаха особено. Една некадърна акушерка се опитваше безрезултатно да сложи датчик на главата на бебето. Последва суматоха, не разбирах какво се случва. Мъжът ми се разправяше със старшата акушерка. Поисках епидурална. Сложиха ми я, но вече при пълното разкритие, аз не можех да управлявам мускулите си. Не можех да напъвам. Трябваше да избирам между вакуумен инстрактор и секцио. Избрах второто и не съжалявам.
Има риск! И това е добре да се знае.

# 51
  • Мнения: 805
Аз съм против упойките.
Някак имам чувството, че няма да съм особено полезна, ако не усещам на 100 % тялото си.

# 52
  • Мнения: 2 447
Аз лично съм против.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 857
С упойка или без, раждането винаги крие рискове. До вакуум или форцепс се прибягва не само при раждания с епидурална упойка. Относно това, че жената контролира по-добре тялото си, когато не е под въздействието на епидуралната аналгезия, също не мога да се съглася. В по-голяма част от случаите по време на болезнените контракции жената реагира по-скоро неадекватно, болката е на преден план и определено това не води до по-добър контрол върху тялото.

Родих с епиурална упойка, без усложнения по време на раждането и последствия от нея след това. При поставянето й от добър специалист, рисковете за майката и за бебето са минимални. 

# 54
  • Мнения: 1 131
По-опасна е спиналната упойка.

# 55
  • Мнения: 62
Пише се ЕПИДУРАЛНА УПОЙКА Peace

# 56
  • Мнения: 6 274
  В по-голяма част от случаите по време на болезнените контракции жената реагира по-скоро неадекватно, болката е на преден план и определено това не води до по-добър контрол върху тялото.
По време на напъните болка няма...

# 57
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 341
Принципно не съм ЗА епидурналната упойка, по скоро за процеса на естественото раждане.
Но има случаи, в които е необходима.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 857
  В по-голяма част от случаите по време на болезнените контракции жената реагира по-скоро неадекватно, болката е на преден план и определено това не води до по-добър контрол върху тялото.
По време на напъните болка няма...
Напъните са предшествани от контракции или греша. По време на напъните или т.нар. изгонващ период участието на родилката е най-важно, а в по-голяма част от случаите тя е дотолкова изтощена, че участието й е крайно неефективно. Болката е тази, която изпива силите. В това се състои и смисълът от поставянето на епидурална упойка, а именно снижаване на болката до най-ниския й праг и съхраняване на силите на родилката до най-важния етап от раждането.
Всяка жена има различен праг на търпимост към болка. Моят не е нито много нисък, нито висок, затова предпочетох епидуралната упойка. Въпрос на личен избор  Peace

# 59
  • Мнения: 2 013
Много държах да раждам с епидурална упойка,но стана така,че докато се появи доктора вече беше прекалено късно.
Половин час след като доктора беше дошъл родих!Нямах късмет.
И все пак следващия път няма да искам епидурал,а секцио! Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт