МНЕНИЯ ЗА ЕПИДОРАЛНАТА ОПОЙКА

  • 6 380
  • 138
  •   1
Отговори
# 75
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Първят път преди 11 години упойки нямаше и много ме болеше, затова втория задължително исках упойка. И ми сложиха. Няма нищо страшно - не ме болеше, докато ми поставяха епидуралния катетър - обезболява - нищо не разбрах от контракциите - лежах си и си говорехме. Напъните ги усещах много добре, но се стигна до секцио, защото бебето беше 4,550 и не можа да излезе - поставиха ми нова доза и по време на секциото не усетих болка - само бутане и дърпане. Излизането от упойката става плавно и неусетно. Не ми е станало лошо.
А, имаше упойки и тогава.Помня, че от страх се пазарих и за упойка, че и за секцио.Добре, че никой не ми се върза.

# 76
  • Мнения: 1 100
Епидуралната упойка е прекрасно постижение на съвременната медицина. Препоръ4вам я гореЩо.  Съветвам вси4ки дами, които се двоумят да я поставят, заради писаници в интернет пространството, просто да разговарят с доверен анестезиолог. Риск няма или той се равнява на 0,0001 % (най "тежкото" евентуално последствие е силно главоболие, в мнооого редки слу4аи.
Който желае да ражда, без такава упойка, моля, уважавам го. Който пък е родил, без проблем и особени болки, 4удесно.
Вси4ки писания от сорта на "рискове" за бебето и майката, усложнения, не "добра" майка, която е раждала с упойка и т.н са пълни Глупости и не могат да се приемат сериозно.
Рисковете при едно раждане, съвсем не се обуславят от поставянето на упойка Peace
Безсмислено е да се говори "наизуст", без грам информация по въпроса.

# 77
  • Мнения: 6 274
...Безсмислено е да се говори "наизуст", без грам информация по въпроса.
Абсолютно точно !
За това, не се изказвай по този начин, моля !
Риск ИМА, независимо колко 0.00000.....1 е той....
И както вече писах, ако се случи именно на теб или твоето бебе това няма да те успокои.....
Както виждаш, минаха много мами преди теб, които казаха - да, има риск, но така прецених и я използвах...
О.К. Всеки сам може да си взима решението за себе си....
Но да парадираш с това, както и да подстрекаваш други мами, изобщо не е уместно...
И пак ще го кажа - ако нещо се случи с тяхното детенце, теб ли да търсят, за да върнеш времето назад ???

# 78
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Ами ако изчакаш да дойдат силните болки, не можеш да останеш неподвижна, за да ти я сложат най - малкото. А при мен си бяха доста силни и при 4 см. Както вече няколко пъти се каза, при всяка жена е различно, моя праг на болка вероятно е нисък.
Аз пак от коневръза да задам въпрос. След като упойката не е опасна и няма никакъв вариант да се стигне до парализа след нея, защо трябва да се стои неподвижно при поставянето и? Или все пак остава някакъв процент вероятност ако мръднеш да стане белята.

# 79
  • Мнения: 6 274
Ами ако изчакаш да дойдат силните болки, не можеш да останеш неподвижна, за да ти я сложат най - малкото. 

Да, да...
Ами тези, на които им я поставят заради спешно наложило се секцио ?

# 80
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
На мен друго ми направи впечатление - от толкова мнения само 1-2 майки са се решили на епидурална при второ раждане. Голям процент са тези, които са искали при първото,но по един или друг начин се е наложило да родят без упойка и са родили след това второто пак без упойка. Но 99% от агитиращите за епидурална имат по едно раждане и съответно нямат никаква база за сравнение. Единственият извод за мен е, че взимат това решение от страх, "че не знаят какво е раждане". И особено глупаво ми звучат мнения, че ако не била упойката щяла да умре от болки. Та девойки, статистиката е такава, а авторката на темата да му мисли.

# 81
  • Мнения: 6 274
.... И особено глупаво ми звучат мнения, че ако не била упойката щяла да умре от болки. 
Много хубаво го беше казал някой по-напред (а и аз често използвам този израз) - няма такава, дето да е умряла от това, че я е боляло по време на раждане !!!   Laughing

# 82
  • Мнения: 4 534
просто да разговарят с доверен анестезиолог.
Честно да си призная, на какъв анестезиолог ще попадна ми е много по-страшно от самата упойка.  Confused Раждах два пъти без упойка, нито съм вила, нито съм "умирала". Второто ми раждане даже беше "песен".  Laughing Ако раждам трети път, не само, че няма да искам секцио, не само, че няма да искам упойки, но ще настоявам медицинското тяло да стои край мен само за наблюдение, говорене на смешки и поемане на бебето. Освен, разбира се, ако нещо спешно не изникне, в което страшно се съмнявам, имайки предвид двете ми раждания досега.  Wink

# 83
  • Мнения: 101
Момичета, аз приемам решението ви да не ползвате упойка!
За мърдането при подобни интервенции - Дори при мускулна инжекция не трябва да се мърда!
За рисковете - А вие знаете ли какъв е риска да претърпите ПТП? Знаете ли колко пъти е по-голям от риска да се случи нещо с вас или с детето при поставяне на епидурална упойка? Или може би вие не се качвате в автомобил, за да не подлагате на риск вас и детето?
И не само тези, които са против са се информирали по въпроса с упойките. После аз не навивам никого да ползва тази упойка, само отбелязвам защо съм за и какъв е бил резултатът при мен.
Относно тези, на които са им я сложили заради спешно секцио, упойката е поставена по-късно не по желание. Да не мислите, че им е било много лесно да стоят неподвижни.
За болката - аз не смятам, че някой ще умре от болка, но всеки сам си решава дали иска да я търпи или не. Като ходите да ви вадят зъб не приемате ли упойка?

# 84
  • Мнения: 6 274
Момичета, аз приемам решението ви да не ползвате упойка!
 ..............
После аз не навивам никого да ползва тази упойка, само отбелязвам защо съм за и какъв е бил резултатът при мен..............
 
И аз приемам решението на тези, които са я ползвали....  Peace
Казах го и преди...
Всеки да си поема риска сам за себе си...
Но не приемам това, че се опитват да убедят околните в нещо, което дори и те не разбират....
И точният израз е, че ги "навиват" да използват тази упойка, "гарантирайки" (Боже, колко смешен израз. Те, лекарите не могат да гарантират...  hahaha) колко безпроблемна е тя, всъщност и как няма абсолютно никакви рискове от действието й върху организмът, било на майката, било на бебето...
Ето това не приемам...
И няма да го приема, защото не е така и не е правилно....
И не съм визирала теб, когато го казах...
  Peace

# 85
  • Мнения: 101
Джуличка, с това за гаранцията и аз съм съгласна! То никой нищо не може да ти гарантира в този живот. Утре може както си вървя и да ме лепне някой автобЯс!
Както казаха в един дкторски сериал относно обещанията за щастлив изход: "Само Господ може да обещае такова нещо, а скоро не съм го виждал да държи скалпел"  Laughing

# 86
  • Мнения: 6 274
..... "Само Господ може да обещае такова нещо, а скоро не съм го виждал да държи скалпел"  Laughing
Не съм го чула, но звучи страхотно !!!   bouquet
Мисля, че трябва да го цитираме, когато се появи някой нов "гарантиращ"....

# 87
  • Мнения: 1 100
...Безсмислено е да се говори "наизуст", без грам информация по въпроса.
Абсолютно точно !
За това, не се изказвай по този начин, моля !
Риск ИМА, независимо колко 0.00000.....1 е той....
И както вече писах, ако се случи именно на теб или твоето бебе това няма да те успокои.....
Както виждаш, минаха много мами преди теб, които казаха - да, има риск, но така прецених и я използвах...
О.К. Всеки сам може да си взима решението за себе си....
Но да парадираш с това, както и да подстрекаваш други мами, изобщо не е уместно...
И пак ще го кажа - ако нещо се случи с тяхното детенце, теб ли да търсят, за да върнеш времето назад ???


Джули4ке, престани да говориШ небивалици, без изобЩо да ти е ясно за какво става въпрос. Peace Не става дума за подстрекаване, а за насър4аване на едно леко, обезболено, подпомогнато от прогреса на съвремнната медицина, раждане с епидурал.
Перефразирала си ме с риска от 0,0001 %, то4но там, където казвам, 4е "рискът" в най лоШия слу4ай води до силно следродилно главоболие, в следствие на неправилно поставена упойка. Затова трябва жената да е неподвижна, при поставянето, инак просто няма ефект и води до гореспоменатото неразположение.
Какво Ще се слу4ва с тяхното детенце?! Я стига глупости, по вероятно е акуШерката да го изпусне и да се нарани, отколкото упойката да му "навреди". Мога да те затрупам със статистики, факти, нау4ни изследвания,ли4ен опит, интернационални практики и медицински изследвания. А не с изказвания "В една  другатема една мама беШе писала..." и т.н необосновани измислици Peace
Пак си говориШ наизуст Peace

# 88
  • Мнения: 6 274
Чакай само да намеря тази мама и да я помоля да пише, че да те питам тогава с какво ще я обориш...
Щото с тези статистики можеш само...
Нали знаеш какво ?

# 89
  • Мнения: 6 274
..... А не с изказвания "В една  другатема една мама беШе писала..." и т.н необосновани измислици Peace
Пак си говориШ наизуст Peace
Писала съм й....
Ако пожелае, самичка ще се включи, за да те "затрупа" с истината за това какво не само, че МОЖЕ, а и СЕ СЛУЧВА понякога....
В този "твой" 0.000...1 %....
Пък ти я затрупай със статистики...

Общи условия

Активация на акаунт