МНЕНИЯ ЗА ЕПИДОРАЛНАТА ОПОЙКА

  • 6 383
  • 138
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 479
е то вЕрно много махленско стана...аз не съм искала да се карам с никого, просто да споделя мнение....4е нали от този форум вси4ки 4ерпим така безценната информация за вси4ко, което ни интересува....
Аз и тук да благодаря на вси4ки майки, които ме насър4иха да кърмя!!! Hug Без тях и информацията, която те ми дадоха, щях да съм се отказала мнооого отдавна....
Поздрави на вси4ки и приятна събота и неделя!

# 106
  • Мнения: 1 629
Точно така - черпим информация, изказваме своето мнение, даваме съвети. Това е идеята на форума, а не да налагаме мнение. Peace

# 107
  • Мнения: 4 434
Олеле Crazy

Дайче трябваше да добавиш  ''Пушихте ли по време на бременността'' Whistling Whistling Whistling

да и това, но с големи и червени букви, та всички да ми видят мнението!
Хич не се впрягай за такива неща,кой каквото иска да пише...

..цункай бебчо от мен Heart Eyes

# 108
  • Мнения: 755
Тази Джуличка беее! Май се явява подстрекателката самата тя....никой тук не дава никаква гаранция, поне аз не срещнах, то в този живот има риск всяка 1 секунда....риск има и при раждане без упойка (при нормалното раждане като цяло има риск), както и при секциото, винаги има риск, не е сигурно, 4е ако не сложиш упойката раждането ще ти мине по-безпроблемно, познавам майки, които са били без упойка и има увреждания на детето по други при4ини....винаги има примери и от едната и другата страна....но да обвиняваш хората в невежество....да вярно, не сме медицинки лица, за това се допитваме до тях, а в интернет има всякаква информация, която трудно може да се отсее...
(аз се замислям дали и аз да си "болдна" шрифта като на Джуличка)....
А най-идеалния вариант е вси4ко да мине добре и спомените от раждането да бъдат нанй-хубавите в живота на една жена....

Винаги има риск във всяко наше начинание.... подкрепям! Също винаги има и такива , които смятат техният поглед по дадената темата за миродавен!
etaniel мила,  не си струва нервите и труда да се влизаш в подобни полемики!
В една друга тема се случва почти същото т.е. "дебатират" нещо си и се самозаклеймяват едни други , а  в това няма никакъв смисъл!
Не мислех да се вкючвам отново , но ме провокира едно, а именно , защо трябва всяка тема , в която винаги има две мнения/защото медала има обикновенно две страни, нали/ да се пръвръща в махленско надхващане . ooooh!
Да темата е поставена с правописни грешки , да това е видно, но темата е поставена нали , с цел да се съберат различните позиции "за и "против"! Все пак всички имаме право на избор , след като някого го  дразни неграмотността на авторката , защо влиза в тази тема и менторски поства, се питам?!? Защо , когато мислиш различно от друг , трябва да го заклеймяваш или да го анатемосваш, уж интелигентно! Thinking
Това не е поведение на дами! Моля ви!  Crossing Arms



P.S. Извинявам се нравоучителния тон, но това изнервя, когато всеки въпрос се превръща с междуличностен спор.
Аз също преминах добрия тон , което не ми прави чест , но бях провокирана от няколко крайни мнения . Извинявам се! Peace

Последна редакция: сб, 21 фев 2009, 21:54 от Fortune

# 109
  • Мнения: 467
Бях чела едно проучване на три акушерки за тази упойка и реших да раждам без.Никога не съм съжалявала, за мен всяка упойка си има риск и няма нужда да предизвиквам съдбата. И трето да имам, пак така ще е.

# 110
  • Мнения: 405
Раждането може да бъде и леко и чудесно и прекрасно дори...
Раждането може да е най-прекрасният момент от живота ти...
И то без никаква упойка...
И, напротив, за мен е абсолютен егоизъм да знаеш, че би могла да навредиш на детето си, и въпреки това да си искаш упойка, защото "ще те боли"...
И ако мен съветваш да поговоря с лекаря си, ще ти кажа, че вече съм говорила...
И то не с един...
И пак така много пъти съм казвала какво е мнението им (особено пък на анестезиолозите) за нея...
Така че - за мен упойки НЕ....  Naughty

П.С. Пише се Оспоря...

Думата си е написана съвсем правилно. Колкото до коментара ти - не мисля също така, че има смисъл да влизам в спор точно с теб по темата. Всеки има право на собствено мнение, но недей да се опитваш да налагаш своите възгледи на някой! Крайно нетактично е! Колкото пък до безбройните мнения, които си получила от анестезиолози, както казваш...едва ли са били повече от консултациите, които аз съм провела!

# 111
  • Мнения: 6 274
ОСПОРЯ

Приятна вечер, мили дами...  Whistling


Казала съм си мнението, няма да пиша повече в темата.....

Последна редакция: сб, 21 фев 2009, 22:16 от Джуличка

# 112
  • Мнения: 755

 smile3501 Ти си неуморима, ако имаш такъв хъс във всичко, само мога да те поздравя!
Грамотността  е въпрос на статус и памет!
Но налагането на мнение с елементи на крайност, не ти носи дивиденти!  newsm53
Само изказвам впечатления! Laughing

# 113
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз бях категорична преди раждането , че ще си искам , въпреки че лекаря, с който имах уговорка да ме изражда беше против.По време на раждането много ме заболя и поисках.Доки обаче отвърна , че бебето вече излиза така че нямало за кога .

# 114
  • Мнения: 4 534
Абре хора, темата е "мнения за епидуралната упойка", нали така? Е може ли при такова заглавие всички да сме на едно мнение?! Естествено, че ще се стигне до спор. Вие пък сакън, да не се скараме.  Wink Всеки си е писал сам за себе си какъв му е случаят, а дамата -авторка да си преценява.
А сравнения за слагането на упойка при раждане и качването в кола  ooooh! направо не знам как да коментирам. Какво има едното общо с другото?  Thinking Все едно да справнявам слагането на упойка с пиенето на вода.  Crazy Щот мога да се задавя, примерно. 

# 115
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 310
точно така! ако беше прочела, щеше да разбереш, е общото е в риска - т.е. това беше сравнение на рисковете. схвана ли?

# 116
  • Мнения: 101
Абре хора, темата е "мнения за епидуралната упойка", нали така? Е може ли при такова заглавие всички да сме на едно мнение?! Естествено, че ще се стигне до спор. Вие пък сакън, да не се скараме.  Wink Всеки си е писал сам за себе си какъв му е случаят, а дамата -авторка да си преценява.
А сравнения за слагането на упойка при раждане и качването в кола  ooooh! направо не знам как да коментирам. Какво има едното общо с другото?  Thinking Все едно да справнявам слагането на упойка с пиенето на вода.  Crazy Щот мога да се задавя, примерно. 

Става дума за вероятноста от усложнения при поставяне на упойка! Това, което казах /написах/ е е сравнение между вероятности за две събития. Риска да ти се случи нещастие /не дай си боже/ с автомобил е много по-голям от риска да ти се случи нещо при тази упойка! Та всъщност, не исках да попадам при тези, които твърдят, че риск не съществува никакъв, но си държа на мнението, че е достатъчно нищожен, за да използвам тази упойка и при следващо раждане...... сега достатъчно ясна ли съм?! Ако имах статистика за задавяне с вода, щях да дам и такъв пример!

И аз като Джуличка си казах мнението и вече няма да се "вързвам" на провокации! За себе си изчерпах темата.

# 117
  • Мнения: 55
Можеш да разгледаш ето тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=359697.msg9648614;topicseen#msg9648614
Иначе аз не одобрявам ЕпидУралната Упойка, раждах с такава и беше сериозна грешка (имам даже и съмнения дали изобщо имаше някакво обезболяване при мен). Винаги има риск, разбира се, затова трябва да се подбере добър анестезиолог, хубаво е и да направиш предварителна консултация с такъв, ако решиш да избереш такова обезболяване.

Здравейте, нова съм във форума. Родих с епидурална упойка и съм много доволна. Във връзка с наличието или липсата на рискове има изписана много литература. Няма никакви рискове при поставяне на упойката, включително и за бебето, и важно е разбира се анестезиолога да не е някой некадърник. Мисля обаче, че няма такива. С оглед на това колко съм доволна от раждането с епидуралната упойка я препоръчвам. Смятам,че човек трябва да се възползва от напредъка на медицината.

# 118
  • Мнения: 405
ОСПОРЯ

Приятна вечер, мили дами...  Whistling


Казала съм си мнението, няма да пиша повече в темата.....
Нямам думи просто.. ooooh! hahaha. Едва ли един форум обаче е правилното място за демонстриране на езиковата  грамотност ooooh!...И в този ред на мисли - едва ли мила, би могла да отправяш подобни поправки точно към човек, чието образование и работа е именно в тази област.
 Няма смисъл да разводнявам темата с подобни смешни коментари...Извинявам се на авторката и на всички взели участие в нея за страничните, ненужни коментари от моя страна  bouquet Нека не забравяме, че всеки има право на собствено мнение!

# 119
  • Мнения: 6 274

 Нямам думи просто.. ooooh! hahaha. Едва ли един форум обаче е правилното място за демонстриране на езиковата  грамотност ooooh!...И в този ред на мисли - едва ли мила, би могла да отправяш подобни поправки точно към човек, чието образование и работа е именно в тази област.  
Ако имаш предвид себе си, то тогава аз наистина нямам думи....  ooooh! ooooh! ooooh!
Край, обещавам, че няма да пиша повече...
  Peace

Към авторката - дано вземеш правилното решение...
Желая ти успех, без значение какво ще избереш...
  Peace

Общи условия

Активация на акаунт