МНЕНИЯ ЗА ЕПИДОРАЛНАТА ОПОЙКА

  • 6 379
  • 138
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 594
Ами ако изчакаш да дойдат силните болки, не можеш да останеш неподвижна, за да ти я сложат най - малкото. А при мен си бяха доста силни и при 4 см. Както вече няколко пъти се каза, при всяка жена е различно, моя праг на болка вероятно е нисък.

Съгласна съм. Само ще добавя още нещо - при мен епидуралната упойка ми беше сложена в такава доза, че да престане да действа в процеса на същинското раждане (около 10 минути преди да родя бебето вече си усещах отчетливо контракциите с присъщите болки и всичко останало). Споделих, че отново ме боли силно с моята лекарка, и тя каза, че по нейно настояване дозировката е била такава, за да мога активно да участвам в хода на раждането. Та, ако подобна упойка се сложи при 8 см разкритие най-вероятно ще продължи да действа и при самото раждане и тогава майката няма да може да участва активно...
Аз също си мислех, че моят праг на болка не е чак толкова нисък, при положение, че при първото си раждане устисках до 7 см, но при второто явно доста беше се смъкнала границата и едва издържах на болката при 4 см разкритие.

# 121
  • Мнения: 405
Ако имаш предвид себе си, то тогава аз наистина нямам думи....  ooooh! ooooh! ooooh!
Край, обещавам, че няма да пиша повече...
  Peace

Към авторката - дано вземеш правилното решение...
Желая ти успех, без значение какво ще избереш...
  Peace
За съжаление на всеки се случва понякога да прави правописни грешки...а ти явно имаш доста свободно време за да следиш кой и кога ще ти отговори в темата ooooh! Joy Ако решим да проверяваме  всеки кой и как пише едва ли резултатите и от твоите писания ще са много цветущи...А защо ли не отправи уместната си поправка и към авторката на темата, която също не е била перфектна в правописа си, а си тръгнала да се правиш на много езиково ерудирана и да го доказваш именно на мен...  Коментарите ти относно мен наистина са излишни...

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 21:03 от Amilia_

# 122
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 310

 За съжаление на всеки се случва понякога да прави правописни грешки...а ти явно имаш доста свободно време за да следиш кой и кога ще ти отговори в темата ooooh! Joy Ако решим да проверяваме  всеки кой и как пише едва ли резултатите и от твоите писания ще са много цветущи...А защо ли не отправи уместната си поправка и към авторката на темата, която също не е била перфектна в правописа си, а си тръгнала да се правиш на много езиково ерудирана и да го доказваш именно на мен...  Коментарите ти относно мен наистина са излишни...
Амилия, хайде стига! не е понякога - погледни си постингите! вярно, че нет-културата позволява да не се спазва стриктна пунктуация, но все пак не ми навирай в очите
Цитат
именно на мен
. какво ти е на теб? правиш правописни грешки, това е вярно. какво толкова има?

моля да ме извините за  offtopic

# 123
  • Мнения: 80
Нямам усложнения, но мен лично не ме обезболи тази упойка, всичко си усещах и шиенето дори, та не знам дали изобщо ми трябваше, но ?! Избери си лекар и говори с него.

# 124
  • Мнения: 405
Амилия, хайде стига! не е понякога - погледни си постингите! вярно, че нет-културата позволява да не се спазва стриктна пунктуация, но все пак не ми навирай в очите
Цитат
именно на мен
. какво ти е на теб? правиш правописни грешки, това е вярно. какво толкова има?

моля да ме извините за  offtopic
[/quote]
 Не виждам какво им има на постингите ми  newsm78 #Crazy. ...в ролята на арбитър ли се явяваш тук?! Да - всички понякога грешим докато пишем...факт! В конкретния случай обаче ме подразни решителността на някои изказали се вече тук, относно адски неблагоприятните последици от този вид анестезия. Кому е нужно да насаждаш собствени негативни мисли?! Мисля, че би било излишно да кажа каквото и да било друго...

# 125
  • Мнения: 77
Извинете мили дами, че се намесвам след като вече дадох мнението си,  но..........................  подразних се!
Решила жената да попита за "ЕПИДОРАЛНАТА", мисля че всички я разбрахме, хубаво беше от ДОБРОНАМЕРЕНИТЕ НИ постове освен МНЕНИЕ /отговор/ да и стане ясно че е объркала думата, но нищо повече. Не виждам повод да се "хващате за косите" без мислено. Какво си мислите, с какво толкова се почувствахте важни /грамотни или не до там/ че да ни занимавате с виртуални спорове на тема граматика. Ако толкова ви е домиляло за процеса ОГРАМОТЯВАНЕ, що не идете в училище....ще сте по-полезни. Не е лошо да пишем граматически правилно, но .....чак пък толкоз....престарахте се.

# 126
  • Мнения: 405
Ако толкова ви е домиляло за процеса ОГРАМОТЯВАНЕ, що не идете в училище....ще сте по-полезни. Не е лошо да пишем граматически правилно, но .....чак пък толкоз....престарахте се.
Часовете по езикова грамотност в училище отдавна съм си ги взела, приложила съм ги и в/чрез висшето си образование. На никого нищо не се старая да доказвам / показвам - други го правят и то грозно демонстративно. Извинявам се за създалата се глупава ситуация. Надявам се авторката на темата да вземе възможно най-доброто и адекватно решение.
 Не мисля да губя времето си в ненужни, но за някои явно доста смислени спорове.

# 127
  • Мнения: 743
Какво толкова сте се хванали за тези правописни грешки,незнам.Голяма работа станала,жената търси съвет.Не може ли просто да и дадем такъв.Що за дребнави хорица,ама така вие изпъквате,колко сте умни и грамотни.Била писала с големи букви и била крещяла,що са глупости....Вие от първия си пост ли сте безпогрешни,защото аз не бях и мен ме хапаха,и беше гадно....Както и да е,ядосах се!

Аз от страх си бях уговорила епидурална упойка.Ллюбезен анестезиолог ми отдели цял час време да ми разясни всичко-нещо ,което не очаквах.За щастие родих за 2 часа,а анестезиологът се освободи и дойде точно преди да ме качат на магарето,и нямаше време.Чувала съм разкази как не си чувствали краката,не усещали напъните...Мисля,че точно тази консултация със специалиста е много важна.Хората са с различен праг на чувствителност и при всеки количеството упойка е различно.Опасност винаги има,но след като могат да се спестят кански болки,защо да не...Аз съм ЗА,и ако имам второ дете,пак ще си уговоря такава упойка.Анестезиолога трябва да е добър!

# 128
  • Мнения: 755
Браво.... и в тази тема се стигна до караница , какво ВИ става дами? Shocked
Напоследък почти във всяка тема , в която има разнобой на мнения се стига до "дракане"!
Не че и аз не съм попадала в подобна ситуация , но чак пък .... толкова! ooooh! Tired

# 129
  • Мнения: 12
бебето ми беше 3,800/роди се 4,200/,поисках епидурална упойка,казаха ми че не се препоръчва при по-големи бебета,за да не се стигне до там,да използват  форцепс,което може да увреди бебето/защото все-пак тази упойка те обезболява,но да не забравяме че и ти трябва малко пак да се напънеш,няма кой вместо теб да го направи/.

# 130
  • Мнения: 163
Аз исках да раждам с епидурална упойка, но понеже вдигнах температура и ми казаха, че има голям риск за мен ако ми я сложат и да ти кажа не беше болка за умиране. Мисълта ми е, че може и да бъде доста опасна, но всеки си решава има много жени, които я предпочитат. Simple Smile

# 131
  • Мнения: 1 372
В самото раждане няма толкова страшни и нетърпими болки. Ако ти се налага секицио вече е друг въпрос. Мои близък, които е анестезиолог казва, че доста често дават усложнения и най -елементарния и чест проблем който се проявява след постяване на ЕПИДУРАЛНА УПОЙКА е болки в областа на кръста.
Когато аз раждах в същата стая дойде едно момиче раждало с епидурална упойка. Първо се е наложило да я обезболяват два пъти, след което не е усещала напъните и са вадили бебето с форцепс. Вследствие на всичко това детето беше с продълговата главичка, която "уж" ще се оправи а момичето с адски болки в кръста.

# 132
  • Мнения: 90
За Емма се наложи спешно секцио в последния момент, тъй като през цялата бременност бях с идеята че ще раждам естествено, секциото и като информация го бях пропуснала...

Не знаех нищо, но реших да съм с епидурална, за да чуя плача й, и да я видя...(а и се вживявах в някакви филми че могат да ми я заменят Laughing )

За съжаление, точно когато трябваше да раждам на 5.09 бяха някакви празници, съответно нашите български лекари-всички на банкет...
Анестезиолога никакви 'проби' не ми прави, хакна ми двойна упойка без да ми задава въпроси ( на въпроса ми по-късно защо сложил двойна, ми отговори- повечето жени не ги хваща, за да не се бавим) Е тоя човек едва не ме уби!  Sad Още като вкара инжекцята започнаха да ми се схващат краката, след това целия кръст, и започнах да се схващам до горе-ръцете, сърцето ми се учести, врата ми-не можех да си мърдам главата, не можех да дишам...четяха по устните ми какво им казвам, и като разбраха аз вече бях отнесла..бях изпаднала в кома за минути(една акушерка се оказа после приятелка на майка че й разказваше) слагали ми маска..не знам какво са ме правили но много се уплашили, взеха да ми бият шамари да ме викат, изкараха детето с надолу с главата цялата синя лилава, не плачеше-много се уплаших, взех да викам-тя се задушила от това че трябвало да ме свистяват... ooooh! После чак изплака....

Оказа се че анестезиолога взе да се оправдава-ами тя не ми каза че е с ниско кръвно(а като съм с ниско кръвно, като ми сложи двойна доза може да ме убие директно) - казвам му че не ме е питал...той си настоява на своето...

Не бих искала втори път такава упойка-разминах се на косъм...

Съвета ми  към всички бременлийки планиращи тази упойка-казвайте на лекарите ако сте с ниско кръвно...това може да спаси живота ви.

С обич  bouquet

# 133
  • Мнения: 4 534
Мама на Ема, не е истина какво си изживяла!  ooooh! Добре, че всичко е завършило добре, в крайна сметка. Аман от некадърни анестезиолози в тази държава!  Close За да постъпише в болница за каквото и да е, е добре да имаш едно медицинско образование, за всеки случай, да се предпазиш поне малко... Confused

# 134
  • Мнения: 743
Да,така е.Трябва непременно да се говори с анестезиолога предварително,а не просто да дойде някакъв,който те вижда за пръв път.Аз пак ще кажа за моя,от Добрич-др.Ананиев,много мил,любезен,изчерпателен.Разпитва ме много,всякакви подробности,едва ли не искаше да добие представа и какъв човек съм,за да знае как да процедира.Той не можа да ми помогне ,защото закъсня,и упойката подейства,съвсем накрая,но ми държеше ръката докато ме шиеха,много шевове имах,и не беше съвсем нищо да не усещам.Бих му се доверила отново,без притеснения,знам ,че дава всичко от себе си и е професионалист.

Общи условия

Активация на акаунт