За и против за захранване със сок!

  • 4 070
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 376
Аз само искам да кажа, че на запад съветват, ако ядеш ябълка или пиеш сок да не бързш да си миеш зъбите, иначе се разяждат. Та мисля направо парченца плодиве да ядем като му дойде времето и плодовете в градината Simple Smile))

# 16
  • София
  • Мнения: 1 185
Сок  #Crazy да ме хванеш и да ме набиеш! Ако трябваше сега да захранвам щях да почакам поне до 6 навършени месеца и щях да захраня със зеленчуково пюре!

# 17
  • Мнения: 6 713
Пюре от картоф и кърма дадох първо. Simple Smile
Против сока съм в ранна бебешка възраст особено. Stop
Бебето има нужда само от мляко до 5-6 мес. възраст.  Peace

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 23:30 от ЛУРДЕС

# 18
  • Plovdiv
  • Мнения: 5
Аз съм твърдо за сок - фреш, няма по-лека храна.
След 4тия месец по малко 20-30мл. на ден, другото е кърма.

# 19
  • Мнения: 21
И двете си деца ги захраних първо със сок.

# 20
  • Мнения: 1 328
Аз съм твърдо за сок - фреш, няма по-лека храна.
Сигурна съм, че има по-леки и щадящи храни.. И опредлено фреша не е сред тях..
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18208.60
Може би тази статия е причината, аз да не давам сокове от рано.
Галсувах в анкетата за безмлечна каша.

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 00:30 от jenny_b

# 21
  • Мнения: 1 674
и аз така

# 22
  • sofia
  • Мнения: 562
Аз съм твърдо за сок - фреш, няма по-лека храна.
в какъв смисъл е лека храна  Shocked

# 23
  • Мнения: 8 242
Аз съм твърдо за сок - фреш, няма по-лека храна.
в какъв смисъл е лека храна  Shocked
За възрастните може и да е Simple Smile Но бебешкото стомахче няма нищо общо с твоя..

# 24
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
И аз съм против, от опит с моето "стомахче", което и до сега си страда от даването на сок от 10 -тия ми ден на "белия свят", и от опита със синчето, давах сок и пасирани плодове и сега детето е с изключително чувствителен стомах, няма ден, в който да не го боли, или да не повръща...сега дъщеричката я кърмя изключително и смятам чак след навършена годинка да дам сок.

# 25
  • Мнения: 405
Захраних след 6-ти навър6ен месец - педагоги4ески.
Истински запо4на да хапва твърда храна оба4е след годинката.  Peace

А относно сока - твърдо против.  Sick

# 26
  • София
  • Мнения: 6 688
Аз съм твърдо за сок - фреш, няма по-лека храна.
в какъв смисъл е лека храна  Shocked
За възрастните може и да е Simple Smile Но бебешкото стомахче няма нищо общо с твоя..
Ами и за възрастните не е особено лека - аз от фреш от цитруси получавам жестоки киселини, а пък мога да се похваля със сравнително здрав стомах, рядко получавам киселини от друга храна.

Захраних с безмлечна оризова каша, смесена с кърма, следващата храна беше картоф с кърма.

На няколко пъти съм давала фреш /след 1,5 г./, когато аз си направя, и не го харесва особено, но плодове обича да гризе /това й е следобедната закуска/.

Дори когато ми се стори, че се разболява, се опитвам да дам витамини под формата на фреш /все пак по-концентриран, толкова плодове трудно ще изяде/ - не се получава, 20 мл. е макс. и след това отказва повече.

# 27
  • у нас
  • Мнения: 5 717
Аз захраних дъщеричката си на 6м с оризова каша. Успех и здраво бебче!   bouquet

и аз  Peace

# 28
# 29
Аз захраних малката със сок от прясно изцеден морков на последната седмица от 3-месец и сега пием сокче на Hipp моркови и съм много доволна,аз пия  всякакви сокове години наред и нямам проблем даже смея да твърдя,че имам здрав стомах и съм за захранването със сокове ,но бавно по 1-2 лъжички и после най-много 30 мл. Simple Smile веднъж на ден сутрин на второто хранене след 15 мин.

Общи условия

Активация на акаунт