Проблем с къпането.

  • 2 022
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 288
И при нас имаше такъв период в който отказваше да се къпе,да не говоря че вече е на 6 г. и мрази да и мия косата ooooh!.Както вече са те посъветвали някои мами просто влизайте да се къпите двете и то с любими нейни играчки,при нас подейства като обърнехме банята в цирк Laughing и тя постепенно се отпусна,но не мисля че като я къпеш рядко ще си решиш проблема.Успех  bouquet

# 16
  • Мнения: 2 478
Не съм чела другите отговори,но ще споделя нашият опит.Банята от голяма страст,се превърна в голям ужас за сина ми.Без причина!
След няколкомесечни истерии,намерихме решението.Нито ваничка,нито душ-слушалка.Прав в банята,водата тече от статичният душ,който е под неговата височина.Под формата на игра,скачаме в банята,правим "пляс-пляс" с крачетата и аз го плискам и обливам внимателно с водата.С косата е много по-трудно,по-бавно,правя се че уж случайно съм му намокрила косичката Embarassed
И така постепенно страхът отмина,сега вече сам бяга към банята и си пуска водата,но от душ-слушалката продължава да му е неприятна.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 182
Не знам какво ги прихваща...и моята щерка от луда фенка на къпането до около 2г. и половина изведнъж заяви "мразя да се мокря" и "няма да се къпя"  Crazy То не беше проба да се къпе с мен под душа, да купувам всеки ден нови играчки за баня, да я оставям да не се къпе по една седмица, да се карам  ooooh!
И така до преди 1 месец, когато откри забавлението да се къпе с живата играчка - брат си. Сега ги къпем заедно във ваничката и тя е много бърза вече в събличането за вечерния ритуал: тичане 10 мин. голи из апартамента и после дружно бълбукане  Grinning

# 18
  • Мнения: 2 908
Пусках такава тема преди два месеца някъде.Дъщеря ми откачаше под душа обаче,не можехме да я изкъпем,откакто я сложих да се къпе във ваната пак с патетата обича много да се къпе,преудоляхме проблема,но дойде ли време да мием косата-настава див ужас,рев и писъци.Но поне е един път в седмицата.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Когато дъщеря ми беше на 2 годинки започнах да я къпя с душ. Отначало много се страхуваше, а като миехме костата беше ужасно, но всичко отмина бързо.

# 20
  • Мнения: 2 149
И Йоана трудно дава да й мия косата,иначе си умира да се къпе във ваничката с патетата.Взех й едно пате,слага се на главата,и не влиза вода в очите,донякъде имаме успех,Често я карам да легне назад и поливам косичката с душа,и така я мина,също помага Wink

# 21
  • Мнения: 7 914
къпе се в коритото, но за душа, не може и дума да става -  пищи и се сковава Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 2 757
Моите и трите не обичат да се къпят. Големия лека полека свикна от как баща му го къпе. при него не си позволява номера. А и явно това, че той го къпе с доста хладка вода помага. Не знам, аз не го къпя, той си е свикнал с баша си. Опитах няколко пъти, но реве за баща си. Малките е кошмар, евдя ги удържам в легена, не мога да ги накарам да седнат, искат да излизат, катерят се по мен и всичко това придружено с неспирни истерични писъци. Само като видят коритото и полудяват. Затова и аз ги къпя рядко, просто ми е смърт само като си помисля какво ме чака и мен и тях. Никакви играчки не помагат, нищо.  ooooh! Но пък и те са си истерични за всичко така че им свикнах. То няма как да се връзваш на всеки писък, защото те не спират.

# 23
  • Мнения: 202
Ох и ние имаме голям проблем с къпането.Малкия е на три и вече втори месец не иска да се къпе доброволно в банята.Преди това с кеф се къпеше,като само като му миех главата плачеше,но сега е някакъв ужас-пищи,трепери.Страх ме е да не го травмирам повече,но пък и не мога да спра да го къпя,да му отмине периода.Ккаво ли не пробвах-изкарахме отдавна прибраното корито и слагахме разни играчки там ,като кораби с пирати,животни,мотори и...Но беше само за няколко пъти и после пак.Изпада в истерия още преди да влезе в банята.Влиза само за миене на зъби и очи.Имаме друга баня и там неиска.Направо в чудо съм се видяла.Дори сега пак рия из нета за някаква по-атрактивна играчка за баня,която да му купя.

# 24
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
С дъщеря ми изживяхме подобен период. Имам чувството, че се беше изплашила от водата, но защо нямам обяснение. След 2-3 месеца ревове и сълзи в банята всичко тръгна пак по старому. Нямам и досега обяснение от какво беше стресът, но сама си го преживя.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
Явно е нормално, като чета колко често се случва. Моята дъщеря още има лек страх, но само когато мием косата и то ако й влезе много вода в очите, но преди време изпадаше в истерия по същия начин.
Какво започнах да правя - първо й пълня ваната и я оставям да си играе вътре с разни патета и тем подобни атрибути за игра във вода и после я къпя като я карам да си навежда силно назад главата и с подвижния душ мия внимателно.
Но с времето положението определено се подобрява  Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 1 642
НикиФин, абсолютно те разбирам. Моята дъщеря буквално като я сложихме в коритото и ревна. Няма такова дете просто - фобия към вода от самото си раждане. На 7-8  месеца се наложи да махна коритото, в което просто ревеше неистово и започнах да я мия под чешмата на душа, понеже беше доста висока. Въпреки това ревовете, особено за косата бяха неистови. Под фобия разбирайте, че не се доближаваше до морето, налагаше се да я поливам с кофички вода на плажа, от страх да не се претопли. На два метра от басейн даваше заден и започваше да реве, един път я вкарахме с водно колело - 15 минути във водата - 2 часа истерично хълцане и треперене на сушата и т.н. истории, мога да пиша до други ден.

Та - за къпането, помагаше само като я гушна плътно в мен и й разказвам - сега миеме крачето да мирише хубаво, защото я го виж сега и го мириша и правя физиономии. После ръка, коремче и т.н., но...... за косата нищо не помагаше, просто я оставях да пищи и толкова, примирих се, съседите също  Joy

На 4 години като по чудо влезе до глезените в морето заедно с братовчедите си. Аз веднага използвах и започнах да й гласувам доверие в банята - влез и си измий сама краката, дупето и постепенно я излъгах да влезе под душа и да се къпе сама. Като видя, че може да контролира положението и започна да се успокоява. На 4 и половина започна да си мие сама косата, аз само прверявах накрая. На пет години за първи път влезе в басейн и веднага започнах да я водя на уроци по плуване с треньор. Вече на 8 г. - се гмурка и е като риба, нооооооо все още под душа внимава като си мие косата, да не й капе вода по лицето  ooooh!

Ако някой  е открил в разказа ми решение - честито! Аз не успях. Просто трябва да се действа внимателно и със спокойно говорене. Все някога минава - кога, ами въпрос на късмет  Peace

# 27
  • Мнения: 189
Най-големия ни проблем сега е къпането-рееееееееев и пак рееев -влизаме в банята и ревем,а аз го къпя и мълча,нищо не помага и така.Надявам се да отмине този момент. Praynig Tired

# 28
  • Мнения: 629
Ние решихме проблемът така:
В началото Зори много обичаше да се къпе във ваничката и с разните животняци. Но на около 6-8 месеца започна да я дразни миенето на косата и да прави разни муцунки. На около годинка вече плачеше при миенето на главата, а после само като видеше ваничката и започваше рев. На годинка и половина като ходехме на палатки всички деца висяха в реката ЦЕЛОДНЕВНО, а нашата стои далеч и само гледа. Ако аз вляза да се плацикам и да й показвам, че е хубаво - рев. Ако се опитаме да я вкараме във водата - рев и правеше даже обратен шпагат само и само да не си топне краката в реката. Съответно на 1г. и 8 м. реших, че така не може повече.
Купих надуваем басейн и започнах да го пълня на балкона с хладка вода и играчки - и Зори свикна да си играе на балкона в басейна. Полекичка започнах да сядам при нея в басейна и да и мокря нежно лицето и малко косата.
Съответно на нея й харесваше да си играе и после пък рев, че трябва да излиза от басейна. Абе угдоия няма  Joy
И есента вече взехме да я къпем с бащта й в банята. В един голям леген, с едно канче и няколко играчки. Пълним го, оставяме я вътре да си играе, а ние се къпем пред нея и постоянно натъртваме, че мама и тате си мият косата и НЕ плачат. Леко-полеко и тя започна да свиква. Накрая взех като стигаме до главата аз да се пъхам под душа (но на чучура) - показвам как се мие косата - БЕЗ да плача. После пълня канчето и казвам "Затвори очички маме. Хайде сега само 3 канчета. И броим - Едноооо, стискай очички-две-и последно -Трииии". И се получи.
Сега Зори не плаче, само повтаря как и мама не плаче и "Дои" не плаче  Joy И като влезе в банята казва: "Това е гена където къпе се Дои, и не паче"  Joyи вече няма търпение да влезе и да се къпе.  newsm44

# 29
  • Мнения: 2 047
   Само да вметна, че в последно време се навива за банята като й кажа, че косата й мирише на гадно. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт