Малък Сечко вънка вее, Януарчето вкъщи с мама дивее

  • 20 321
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 36
Дони, добре е че намираш време за темите.   bouquet Аз едва се измъквам за 5 мин. до компютъра. Би ли качила снимка и на моето геройче?  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=339362&pid=10640346

# 16
# 17
  • Мнения: 656
Аз само да вметна, че действително меките гърди хич не са показател за количеството кърма, ама хич.  Peace

За тези, които са се притеснили за Копривката - добре са и двете с Аничка, само че нямала комп сега и затова не е влизала. Каза, че се надява до 1 седмица да се включи отново, прати ви поздрави и каза, че много и липсваме  baby_neutral

Алекс, кърми пред компа бе човек Wink Хайде, разкажи повечко, така ми е интересно как сте, как се справяте...  Hug

# 18
  • Мнения: 87
мим, аз дрешките си ги пазех за 2рото бебе, междувременно минаха и през братовчетката Simple Smile
чувала съм че и в родилните отделения приемат дрешки за новородени.

# 19
  • Мнения: 429
Леле Сиси, с рази диария ме уби...откакто се е родила на Петя винаги акото и е  доста течно и е доста голямо количество, мислех си, че си е в реда на нещата...Даже се очудвам когато видя леко нацапан памперс...Но пък  трудно може да си уеднаквим представата си за течно newsm78
А за кърмата...ще опитам да не го мисля до 27ми (когато видя как наддава Петя). Аз също не мога да изцедя почти нищо с помпата...сигурно ако помпам 20-30 мин ще изцедя, но няма как да отделяповече от 5-10...

# 20
  • Мнения: 656
Е, Бърборанче, явно нямате диария   Wink Щом винаги е било така, ако имаше обезводняване щеше досега да разбереш, вярвай ми  Peace То и на Калоян никога не е било твърдо, ама сега се втечни.. но както казваш - няма как да си уеднаквим представата за течно.. Споко, нищо й няма на Петя  Peace За кърмата - действително не го мисли, щом си е доволно детето, пишка и ака - нямаш поводи за притеснения  Hug

# 21
  • Мнения: 429
Хех, Сиси то и предтсвата за доволно е трудна работа...Петя е доволна само когато е гушната в мама. А иначе и моите зърна ме болят доста и понякога (след като Петя е сукала)стават изпръхнали и бели...все едно щесе отлепи горният слой! След това се оправят от само себе си!

# 22
# 23
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен в новата тема.
Доника отново поздравления, справяш се отлично както всеки път. Hug
Моята принцеса Дея от 12 ч. та до преди малко се беше "скачила с кораба майка" и зареждаше гориво ту от едната ту от другата цистерна.Много й е кеф на госпойцата да ми виси на гърдата даже и без да суче, но аз нямам нищо против щото си я кърмя легнала и даже си дремвам от време на време.
Честити месечинки на всички празнуващи днес  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 483
Аз отдавна съм намислила да подаря дрешки на родилното

# 25
  • Мнения: 641
Доника – мерси за темата, страшна си!  Hug Много ме развесели със снимките на бебчовците с биричка  Simple Smile
Сиси, мерси за разясненията за млечицата и за новините от Копривка, радвам се ча са добре
Обаче ме учуди с това за акитата, на Сами са си воднисти от началото и през ум не ми е минавало, че може да е диария. Виждам ги, че са воднисти ако го хвана че ака и сменя памперса веднага и още не е попило в памперса, после си попива течността и отгоре остава по кашавата субстанция. Да не би така да го хващаш веднага след акане преди да е попило и за това да си мислиш, че са му редки. Но пък ако намираш нещо различно че има при вас от обикновенното, може би е по-добре да звъннеш на педи за твое успокоение.
За млечицата  – що не пробваш да го мажеш малко преди ядене и преобуване, и после да изчакваш и да забавиш яденето с 5-10-минути и преди баня също
Барборанче, няма кантарче, но разбирам че нямам кърма като стане неспокоен малкия на гърдите, усилено пробвада изсуче нещо и не преглъща и като стисна гърдата не излиза дори капка.

# 26
  • София
  • Мнения: 120
Доника, супер си Hug

Момичета, знаете ли какво се прави като свърши болничния от РД? Моят беше за 43 дни и свършва някъде началото на март.
Следвашия болничен ти го дава личният лекар за 54 дни и след като и той изтече, отиваш в работата и попълваш за 410 дни, с което се приключва с тия болнични  bouquet

# 27
  • Мнения: 73
Мили мами,днес моето голямо момче става на цели 4г. !nbirthday  party002Уви,сега е  вкъщи болен,но див и неуморим както винаги-де да можех и аз така Grinning
Съжалявам,че не мога да слагам снимки,иначе щях да сложа най-голямата възможна торта-Антон е луд по шоколад Heart Eyes

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 959
Корал, честит ти голям  батко   bouquet
Дано бързо да се оправя, за да се радва на подаръците  Wink
Доника , мерси за темичката  Peace
Сиси - на всички бебета на тази възраст акитата са доста воднисти, трудно е да се направи разлика с диария. Единствено ако има някаква промяна в поведението, може да има съмнение ; или ако станат на всеки час .
Мимито като беше на 40 дни вдигна лека температура, оказа се , че има проблем с ушите. Доктора и видя и памперса и каза " Ауу, и диария има, ще се обезводни " . Това се оказа , че изобщо не е вярно, че и АБ изписа, за който още съжалявам, че и дадох. После говорих с позната педиатърка и тя каза, че този доктор винаги се презастраховал и изписвал АБ. Три месеца страда детето от проблеми с коремчето заради антибиотиците  #2gunfire
Иначе малък Ники расте, доста и то  Laughing Вчера бяхме на консултация, качил е 1,600 кг за месец и 5 см. На мама шишкото  Heart Eyes
Кърмата ми някои дни е страшно много, други - не дотам, но се кърмим успешно. Не съм спряла да ям ядки, жито и т.н. Не смея да се претегля , дано да не съм качила. Иначе две седмици след раждане бях свалила 8 кг, още 3-4 кг. останаха. Дано да успея, въпреки тъпченето  Simple Smile
Чао , зоват ме  Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 3 249
Коралче, да ти е жив и здрав баткото - ето и една тортичка тогава

Акитата е нормално да са по-течни. И на Георги са така, но не ака на всяко ядене, така че не се притеснявам...
Днес пак що пари за памперси оставихме в Метро.....Бате нали е с разтройство, та в промишлени количества ги харчи. Крайно време е да ги отучва, но той не е на същото мнение.
Дрехите - преди ги пазех за второто...сега пак ще ги пазя - евентуално за зълва ми или за някой, който ги пожелае Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт