Отговори
# 375
  • Мнения: 1 258
Здравейте!От доста време не съм писала,но сега наистина зациклих Blush Може ли рецепта за черен ориз?до сега не съм готвила и реших да експериментирам и не знам от къде да започна!Много ви благодаря

# 376
  • Мнения: 9 776
Току що се опитах да направя бързата торта Медовик на Селма, но претърпях пълен провал с блата. Утре мъжът ми има рожден ден и няма да минем без торта. Не ми се рови в тортената тема, нямам време. Моля, дайте рецепта за успешен и вкусен блат. За крем съм взела 2 заквасени сметани, мислех да ги забъркам само с ванилийка, но ако имате по- добри идеи, ще ви бъда вечно благодарна!  Grinning

Вместо блат - бисквити или бишкоти. Заквасената сметана смесваш с пудра захар и сладка сметана ако имаш. Бисквитите топиш в мляко+ликьор да омекнат малко.

# 377
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Току що се опитах да направя бързата торта Медовик на Селма, но претърпях пълен провал с блата. Утре мъжът ми има рожден ден и няма да минем без торта. Не ми се рови в тортената тема, нямам време. Моля, дайте рецепта за успешен и вкусен блат. За крем съм взела 2 заквасени сметани, мислех да ги забъркам само с ванилийка, но ако имате по- добри идеи, ще ви бъда вечно благодарна!  Grinning

Вместо блат - бисквити или бишкоти. Заквасената сметана смесваш с пудра захар и сладка сметана ако имаш. Бисквитите топиш в мляко+ликьор да омекнат малко.


Или бързата торта с рула на Лео.Точно със заквасена сметана се прави.

# 378
  • Мнения: 6 713
Здравейте,

искам да питам за правенето на питка - колко брашно се слага? Получих съвет да се прибавя на части, а не наведнъж, но не си го представям. В рецептата пише да се направи кладенче в брашното и да се сипват в него останалите продукти? newsm78

# 379
  • Мнения: 804
Лурдес, моите рецепти са за 1кг.брашно но и аз слагам на око/колкото поеме/ иначе пак можеш да си сложиш продуктите в малко кладенче и да добавяш брашно до готовност на тестото.

# 380
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Аз правя така-приготвям си средна по големина тава и я пълня с башно около килограм, тогава правя кладенчето, в началото бъркам с лъжица, когато прибавям разбитото яйце, млякото и т.н, като загребвам от брашнот,о когато бъркам. Когато стане беше лепкава сгъстена каша, набрашнявам ръцете и започвам да меся, пак като загребвам от брашното. Като видиш, че брашното ти става значително малко отстрани и самото тесто лепне по тавата-слагай още.

# 381
  • София
  • Мнения: 565
 Благодаря ви много за отговорите  bouquet
 В крайна сметка направих две торти. От злополучния блат от Медовика сглобих една торта с млечен крем и вишни. Нея ще си я ядем ние. Проблемът на този блат е, че хлътна по средата. Иначе не е сбит, та се надявам да излезе нещо. За гостите пък направих друга торта. Опекох блат по резцептата на Селма за шоколадова торта с вишни, само не сложих банан. Крема направих от сметаните, смлени орехи, пудра захар и ванилия. Утре ще видим какъв е резултата. И сега вече се скапах... Дано да е добър, че ще се гръмна иначе Mr. Green

# 382
  • Мнения: 3 219
И аз направих тази тортичка на Лео, шоколадово - бисквитената торта . Ще я видим утре Thinking. Тъй се запалих, че ходих в 22 ч до магазина за шоколада и сметаната Crazy, луда работа.

# 383
  • Мнения: 1 894
Благодаря, beca!   bouquet

А как да сваря саламурата? Колко сол на колко вода?  Blush

Не меря, но мисля че кафена чашка едра сол на литър вода е ок. Предвиди достатъчно течност да се покрие добре сиренето. Като изстине саламурата, пусни сурово яйце и ако над водата се вижда черупка, колкото монета, всичко е наред.

# 384
  • София
  • Мнения: 15 489
Я аз да ви попитам - ядете ли коренчетата на спанака? Аз от как се помня все съм ги хвърляла.Един ден, преди няколко години, една продавачка като видя, че съм си купила спанак ме попита хвърлям ли коренчетата. Казах и ,че да и тя ми каза, че съм изхвърляла най-вкусното.От тогава ги слагам в супата и се ядосвам,че толкова време съм изхвърляла тази вкусотойка.И дъщерята ми вика:Леле майко, как си могла да ги хвърляш толкова време? А аз не знаех, че могат да се готвят и те.

# 385
  • София
  • Мнения: 12 555
Я аз да ви попитам - ядете ли коренчетата на спанака? Аз от как се помня все съм ги хвърляла.Един ден, преди няколко години, една продавачка като видя, че съм си купила спанак ме попита хвърлям ли коренчетата. Казах и ,че да и тя ми каза, че съм изхвърляла най-вкусното.От тогава ги слагам в супата и се ядосвам,че толкова време съм изхвърляла тази вкусотойка.И дъщерята ми вика:Леле майко, как си могла да ги хвърляш толкова време? А аз не знаех, че могат да се готвят и те.

Не, махам ги. То и без това вкъщи се мръщят на спанака с корените хептен няма да го ядат.

# 386
  • София
  • Мнения: 15 489
Явно не съм единствената,пуснах търсачката, гледам и рецепти за коренчета има: Ето!
Нана , аз това мръщене не мога да го разбера, у нас се омита веднага и се пита за още. А внука скришом си яде направо с черпака от тенджерата.

# 387
  • София
  • Мнения: 12 555
Нана , аз това мръщене не мога да го разбера, у нас се омита веднага и се пита за още. А внука скришом си яде направо с черпака от тенджерата.

Аз също обичам спанак, но има много хора, които не го обичат. Не знам защо.

# 388
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз някъде бях чувала или чела, не помня, че коренчетата и дръжките на спанака натоварвали бъбреците. Оттогава ги махам. Но честно казано не съм сигурна в това твърдение. Вие чували ли сте подобно нещо и дали има нещо вярно в него?

# 389
  • София
  • Мнения: 15 489
Аз някъде бях чувала или чела, не помня, че коренчетата и дръжките на спанака натоварвали бъбреците. Оттогава ги махам. Но честно казано не съм сигурна в това твърдение. Вие чували ли сте подобно нещо и дали има нещо вярно в него?
Какво по различно може да има в корените и дръжките? Нали листата от тях излизат?А и по-горе съм дала рецепта даже за диетична супа.

Общи условия

Активация на акаунт