Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 12 554
Момичета я и аз да попитам, ама без да се смеете, моля!  Embarassed До сега колкото пъти съм се опитвала да направя каквото и да било в йенска  тенджера, толкова пъти не става и сега реших пак опит - картофи с пиле  ooooh! . Нарочно сложих пресни картофи, за да стане по-бързо, нарязах ги сложих отгоре пилето /предварително сварено/, сипах вода до средата на картофите, затворих я и я сложих на най-силно. Ами какво да ви кажа - вече час и 40 минути се готви и яденето е полусурово. Май това наистина ще е последния ми опит #Cussing out.

Сложила ли си домати? Защото, ако си - те втвърдяват картофите и може още час да не ти се опече.
Другото, което ми хрумва е, че има картофи, които колкото и да ги вариш все си стоят твърди. Просто сортът им е такъв - нямат достатъчно нишесте.

# 61
  • София
  • Мнения: 5 606
Не, домати не бях сложила, но това не го знаех, че втвърдяват картофите, мерси  Hug. А да се похваля, че след близо 3 часа готвене яденето най-накрая е готово. Нещо не мога да хвана цаката на йената май.

# 62
  • София
  • Мнения: 12 554
Не, домати не бях сложила, но това не го знаех, че втвърдяват картофите, мерси  Hug. А да се похваля, че след близо 3 часа готвене яденето най-накрая е готово. Нещо не мога да хвана цаката на йената май.

Честно казано аз не виждам нищо необичайно в йената, че чак цака да има. Просто си попаднала на кофти картофи.

# 63
  • София
  • Мнения: 5 606
Не, домати не бях сложила, но това не го знаех, че втвърдяват картофите, мерси  Hug. А да се похваля, че след близо 3 часа готвене яденето най-накрая е готово. Нещо не мога да хвана цаката на йената май.

Честно казано аз не виждам нищо необичайно в йената, че чак цака да има. Просто си попаднала на кофти картофи.
Peace Надявам се. Ще пробвам пак с други картофи.

# 64
  • Мнения: 4 406
Момичета, ама защо кекса не ми се надигна  ooooh!
със сода е, ама направо почти изгоря във фурната ooooh!

# 65
  • Мнения: 9 776
Честно казано аз не виждам нищо необичайно в йената, че чак цака да има. Просто си попаднала на кофти картофи.
Peace Надявам се. Ще пробвам пак с други картофи.

А пилето как беше след 1:40 минути?

# 66
  • Мнения: 14
Здравейте някой има ли схема за гоблен на великденско яйце на Фабердже?
Много са красиви, но ги намерих само с пари.

# 67
  • Мнения: 9 776
Питай в темата за гоблени Peace.

# 68
  • Мнения: 4 434
Момичета, ама защо кекса не ми се надигна  ooooh!
със сода е, ама направо почти изгоря във фурната ooooh!
Ми зависи от това колко е течна или гъста получената смес..

..и градусите са от значение.

# 69
  • Мнения: 4 406
Моята печка е стара, отдолу трудно пече.

 1 час 30 минути, отдолу  на 3, а  отгоре на 1. После увеличих.

Сместа беше гъста като боза

# 70
  • София
  • Мнения: 12 554
Моята печка е стара, отдолу трудно пече.

 1 час 30 минути, отдолу  на 3, а  отгоре на 1. После увеличих.

Сместа беше гъста като боза

Или содата е била малко, или е била кофти. Аз винаги го правя с бакпулвер, та друго не ми идва на акъла.

# 71
  • Мнения: 4 434
Моята печка е стара, отдолу трудно пече.

 1 час 30 минути, отдолу  на 3, а  отгоре на 1. После увеличих.

Сместа беше гъста като боза
Аз даже по гъсто от боза гледам да стане,като бъркам с лъжицата това да става трудно Laughing
Ами незнам от какво може да е.. Confused
Щом пече отдолу трудно,от нея ще да е.

# 72
  • Мнения: 703
Въпрос към специалистките: newsm78 Срам ме е,ама да питам...
Сина ми иска аз да правя тортата за рожденния му ден....от 3 години сме така Rolling Eyes/стои,гледа и иска да помага/Да,ама аз не съм от можещите,нито пък от знаещите в тая област..Този път не искам да се излагам,като миналата година. ooooh!.Моля мами,кажете някаква рецепта за торта,дето и хлапе може да се справи..Мерсиии предварително  bouquet

# 73
  • София
  • Мнения: 12 554
Въпрос към специалистките: newsm78 Срам ме е,ама да питам...
Сина ми иска аз да правя тортата за рожденния му ден....от 3 години сме така Rolling Eyes/стои,гледа и иска да помага/Да,ама аз не съм от можещите,нито пък от знаещите в тая област..Този път не искам да се излагам,като миналата година. ooooh!.Моля мами,кажете някаква рецепта за торта,дето и хлапе може да се справи..Мерсиии предварително  bouquet

Единственото, което ми хрумва е бисквитена торта. Аз я правих. Става много лесно и много вкусно.

Трябват 2 пакета какаови бисквити Закуска, 2 заквасени сметани по 200 грама или 1 голяма, 1 ромова есенция, 2-3 банана и около 400 мл сварено кафе.

Бисквитите се топят в кафето и се редят на дъното на тавичка. Отгоре се мажат в разбитата с десетина лъжици захар сметана и ромовата есенция. След това се редят нарязаните банани и така продължаваш, докато продуктите свършат. Завършва се със сметана. А отгоре украсата е по избор.

Дано ви хареса.

# 74
  • Мнения: 310
Bee.  няма нищо трудно в правенето на торти, най-лесно е да си вземеш готови блатове и сладкарска сметана.Ем вкусно, ем лесно. Ако искаш посети Тортената библиотека, има много рецепти за торти, можеш да си избереш, която ти се струва най-лесна.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт