Отговори
# 30
  • Мнения: 9 776
Аз имам въпрос за свинският дроб. Снощи го извадих от фризера да се размрази и сега сигурно плува в кръв /не съм ходила да го видя още/. Мисля само да изплакна с вода и да го напоя хубаво с мляко да постои повече време. Нямам гъби за рецептата на nana77 , затова ще сложа само лук. Правя пържоли в прясно мляко и стават супер. Да пробвам ли и дроба да го залея с мляко, вместо вода и да пека така? Мисля, че не е проблем. Йената ми е малко малка, но на два реда трябва да стане. Някакви идеи какво друго мога да сложа вътре?

# 31
  • Мнения: 9 154
Аз имам въпрос за свинският дроб. ........ Някакви идеи какво друго мога да сложа вътре?

Полин, пробвай този дроб, много е вкусен така  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 12 568
Аз имам въпрос за свинският дроб. Снощи го извадих от фризера да се размрази и сега сигурно плува в кръв /не съм ходила да го видя още/. Мисля само да изплакна с вода и да го напоя хубаво с мляко да постои повече време. Нямам гъби за рецептата на nana77 , затова ще сложа само лук. Правя пържоли в прясно мляко и стават супер. Да пробвам ли и дроба да го залея с мляко, вместо вода и да пека така? Мисля, че не е проблем. Йената ми е малко малка, но на два реда трябва да стане. Някакви идеи какво друго мога да сложа вътре?

Не е проблем, че нямаш гъби. То допълнителните неща са по желание.  Wink

# 33
  • Мнения: 9 776
пеп-4o, още в предната тема видях, че си дала тази рецепта, но не ми се пържи Wink и нямам лимони в момента. Затова гледам по-набързо и по-лесно да го направя в йената.
nana77, то е ясно, че е по желание, ама не ми идва на ума нищо newsm78. Отивам да кисна, ако се сетите нещо, пишете.

# 34
  • София
  • Мнения: 12 568
nana77, то е ясно, че е по желание, ама не ми идва на ума нищо newsm78. Отивам да кисна, ако се сетите нещо, пишете.

О, разбира се. Можеш да сложиш моркови, дори картофи, домати. А млякото - само го киснеш, после не го печеш с него.

# 35
  • Мнения: 9 776
nana77, имаме кученца и ще излокат млекцето после Mr. Green. Но смятам при печенето да налея друго. Мерси за идеите Hug. И само да кажа, че съм купила 970г дроб, след размразяването е 848г и ако не ме мързи, после ще сметна за колко съм купила водата Mr. Green ooooh!.

# 36
  • Мнения: 22 867
Аз имам въпрос за свинският дроб..................... Някакви идеи какво друго мога да сложа вътре?

Полина, може и да е късно вече, но ето още две вкусни рецептички от форума:

ЧЕРЕН ДРОБ НА ФУРНА  / Mariela77/

В намазнена обилно тавичка нарязваме лук на шайби, количество, което да покрие дъното на тавичката, лука поръсваме обилно с брашно, нареждаме дроба, отгоре отново лук на шайби, брашно и всичко това заливаме с няколко разбити яйца. Печем и става нещо като паниран печен дроб. Става много вкусно и доста по-лесно в сравнение с панирането.

ДРОБ ПО КИТАЙСКИ от marulka_s

1 кг нарязан на тънки лентички дроб
4 скилидки чесън
2 глави големи лук
2 моркова
зеле около 2 шепи
100 мл бульон
2 с.л. червено вино
2 с.л. соев сос
джинджифил

Посоленият дроб се овалва в нишесте и се пържи, изважда се в супник или йенска тенджера с похлупак. В мазнината, в която е пържен дробът се слага лукът, чесънът и 1 ч.л. джинджифил. Добавят се морковите. Долива се бульонът, виното и соевия сос и се оставя да се задуши. Към края се прибавя зелето. Задушените зеленчуци се добавят към дроба и се захлупват да се задушат.

# 37
  • Мнения: 123
nana77, имаме кученца и ще излокат млекцето после Mr. Green. Но смятам при печенето да налея друго. Мерси за идеите Hug. И само да кажа, че съм купила 970г дроб, след размразяването е 848г и ако не ме мързи, после ще сметна за колко съм купила водата Mr. Green ooooh!.
По-добре недей се натоварва! Mr. Green

# 38
  • Мнения: 9 776
nana77, имаме кученца и ще излокат млекцето после Mr. Green. Но смятам при печенето да налея друго. Мерси за идеите Hug. И само да кажа, че съм купила 970г дроб, след размразяването е 848г и ако не ме мързи, после ще сметна за колко съм купила водата Mr. Green ooooh!.
По-добре недей се натоварва! Mr. Green

 Joy Joy JoyНяма Peace.

labrex, може да направя тоя в тавата. Благодаря за труда Hug!

# 39
  • Мнения: 371
Филе от херинга се панира,нали?

# 40
  • Мнения: 6 713
Благодаря ви за отговорите! Hug  bouquet
По принцип много обичам постни манджи, ама пък като станат като бистра чорбица, явно не са ми по вкуса съвсем. Laughing

# 41
  • Панагюрище
  • Мнения: 104
как да си приготвя свински джулан

Последна редакция: сб, 21 фев 2009, 17:43 от rosi_72

# 42
  • Мнения: 9 776
Реших все пак да направя дроба във йена. Сложих в студена фурна и пуснах да се загрява постепенно. До колко градуса максимум мога да пека? Ползвам вентилатор.

# 43
  • Мнения: 22 867
как да си приготвя свински джолан

По тази РЕЦЕПТА на ilrai става вкусен.

Още предложения.

# 44
  • Мнения: 2 786
Да попитам,мисля да правя "Фъч" за гости,но отгоре мисля да го украся с шоколадова сметана,но той нали се полива с шоколадова смес......та моля който го е правил да сподели дали сметаната ще се задържи отгоре или ще се "хързулне" - странен израз-надявам се че ще ме разберете  Wink
Не съм яла,не съм и правила....но така като чета рецептите ,си мисля че няма да се задържи сметаната отгоре......
А без поливка май ще е сух?
Та моля за съвет   bouquet....да сложа ли отгоре сметаната или не  Thinking

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 13:02 от polly

Общи условия

Активация на акаунт