Хапнах, а сега ако може да ми помогнете - за торта от "Неделя"

  • 57 954
  • 156
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 64
Здравейте момичета! Правих и двете торти,които показаха при Звездев преди време/Бяла Неделя и Плодова пита/.Станаха страхотни! Крема с маслото ми се получи идеално и няма брашнен вкус-супер си е.Само дето при бялата неделя е много като количество и единия и другия крем,та остатъка си го изядохме отделно  Mr. Green
Ето да ми видите творенията! Simple Smile




# 136
  • гр. София
  • Мнения: 44
Поздравления. Изглеждат добре. А на вкус приличат ли на оригиналните от сладкарницата?

# 137
  • Мнения: 64
Поздравления. Изглеждат добре. А на вкус приличат ли на оригиналните от сладкарницата?

Ами,плодова пита от сладкарницата не съм яла,но тази стана изключително лека и вкусна. Бялата неделя,не е точно като от сладкарницата,но е вкусна/според сина ми е тежка,той хареса повече питата/Но пък гостите за първия рожден ден на малкия си облизаха пръстите и обрах овациите за тортата"Бяла неделя"

# 138
  • Мнения: 5
Как се прави шоколадът да се прелива - бял-тъмен -нещо не мога да го докарам?

# 139
  • Мнения: 6 038
Благодаря на момичетата записали рецептите за "Бяла Неделя" и "Наоми". Hug
Голяма фенка съм на сладкарници "Неделя", обожавам ги. Heart Eyes Heart Eyes
Записах си подробно както рецептите за тортите, така и всички препоръки на момичетата, за да не се провали опитът ми.
Сега нямада ги правя, защото съм на диета,но определено като я завърша първото което ще направя ще бъде "Бяла Неделя".  Peace
Малко в зор ще се видя с приготвянето на кротона, защото винаги, когато карамелизирам захар не се получава никога и се втрърдява още в тенджерата.  Thinking
А 1кг. захар не ви ли се вижда малко множко. Може ли с по- малко от 1 кг.  newsm78
Мисля да сложа и 1.5-2 пакетчета бакпулвер към сместа за блата, защото не ми се вярва много много, че ще се получат цели три блата без бакпулвер.
А под Животинска сметана какво имат предвид? Заквасена сметана или тази  която е показала Лабрекс. newsm78 с която по принцип се правят сосове за спагетки, пасти, салатки. Мисля,че е даже обезмаслена, защото ми се е налагало да ползвам такава и това съм чела в съдържанието й. Thinking
Мисля да запека ядките лек преди да ги смеся с карамелизираната захар както беше посочила една от вас, колкото леко да се постоплят. А също така да използвам натурално нишесте, не е посочено точно какво,но мисля,че може и ванилия.
Когато я приготвя обезателно ще кача снимки, а дотогава ще се наслаждавам на вашите и щечета коментарите и съветите ви.  Hug

# 140
  • Мнения: 32
Здравейте момичета.Аз имам опит с торта Наоми (ако някой иска мога да го споделя).След 3 опита,при всеки от които променях по нещо най-накрая стана превъзходна.Наистина ако се направи по рецептата нищо не излиза.Сега смятам да пробвам и плодовата пита.

# 141
  • Sofia
  • Мнения: 4 593
Ами сподели го, де!
За всички ще е полезно  Hug

# 142
  • Мнения: 32
Торта Наоми          За форма с диаметър 28см. 6 яйца,5с.л.захар,5с.л. брашно,1с.л. бакплувер,2с.л. какао,100г разтопен шоколад. Жълтъците се разбиват със захарта.Бъркайки с дървена шпатула се прибавят брашното,бакплувера,какаото,разбитите на сняг белтъци и шоколада.Пече се 10-15 мин. на 180-200градуса.За заливката:250мл сладкарска сметана,250г натурален шоколад,100г захар,100г масло.Сметаната се  кипва,прибавят се натрошеният шоколад,захарта и маслото.Оставя се да се охлади.За карамела:300г захар,200мл сладкарска сметана,1с.л. масло.Захарта се карамелизира.Когато малко се охлади се добавя маслото а после и сметаната.Разделяме изстиналата платка на 2.Едната нарязваме на крутони,другата намазваме с част от шоколадовата заливка и аранжираме с крутони.Заливаме с карамел,подреждаме орехови ядки и украсяваме с останалата заливка.

# 143
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
mimi_26 , изпрабвала ли си рецептата?Ако си я изпробвала и ти се е получила - ще пробвам и аз Wink.Само момента с карамелизираната захар, маслото и сметаната ме смущава - като се поохлади карамела ми се втвърдява  newsm78.

# 144
  • Мнения: 32
Да,рецептата е изпробвана.Карамела го изчакваш съвсем малко  да изстине,5-6 мин. ,слагаш първо маслото,така се охлажда още малко и тогава слагаш сметаната.
mimi_26 , изпрабвала ли си рецептата?Ако си я изпробвала и ти се е получила - ще пробвам и аз Wink.Само момента с карамелизираната захар, маслото и сметаната ме смущава - като се поохлади карамела ми се втвърдява  newsm78.

# 145
  • Мнения: 111
Здравейте момичета.Аз имам опит с торта Наоми (ако някой иска мога да го споделя).След 3 опита,при всеки от които променях по нещо най-накрая стана превъзходна.Наистина ако се направи по рецептата нищо не излиза.Сега смятам да пробвам и плодовата пита.

Моля те като пробваш рецептата с плодовата пита да споделиш опит дали трябва някъде да се променя рецептата.  На мен тази торта ми е любима, но нещо все нямам време да се пробвам.   bouquet

# 146
  • Мнения: 73
Аз като правих Наоми точно там се провалих направо ми се пресече сметаната а уж изчаках да поизстине захарта а сметаната малко затоплих ама тя и сметаната ми не беше много май свястна та къде сгреших не знам  mimi  _26  каква сметана ползваш

# 147
  • Мнения: 32
Сладкарска сметана,без значение от марката.
Аз като правих Наоми точно там се провалих направо ми се пресече сметаната а уж изчаках да поизстине захарта а сметаната малко затоплих ама тя и сметаната ми не беше много май свястна та къде сгреших не знам  mimi  _26  каква сметана ползваш

# 148
  • гр. София
  • Мнения: 44
mimi_26  , благодаря за споделения опит. Можеш ли да пишеш дали с растителна сметана  (Хопла)  става или трябва да е животинска, на друга марка?

Ако обичаш да правиш торти, пробвай Френска селска, Медовик, Династия, Палачинкова - това се сещам за сега.


 
 

# 149
  • Мнения: 32
mimi_26  , благодаря за споделения опит. Можеш ли да пишеш дали с растителна сметана  (Хопла)  става или трябва да е животинска, на друга марка?

Ако обичаш да правиш торти, пробвай Френска селска, Медовик, Династия, Палачинкова - това се сещам за сега.


 
 

Последният път я правих със сметана на Карфур(сега погледнах в хладилника,че е животинска),по принцип не чета дали е растителна или животинска,само гледам да е сладкарска.Доколкото си спомням съм използвала и на Делта.А тези торти къде да ги намеря?

Общи условия

Активация на акаунт