Магията на маските по италиански - част 93

  • 14 860
  • 288
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 52
Их Лени пак си права.Добре де,в моя слу4аи имаме намерение след 10 години(като излезе в пенсия) да отидем да живеем в Бг,тъй като мъж ми е морско 4едо иска на морето.Не иска да се връща в Сардения,а там има на 300 метра от водата терен и къщта .В София имаме,в Кърджали  имаме,в Асеновград  имаме.Та Лени ти какво мислиш?

# 256
GRAN CASA много ми харесва не знам дали има близо до вас
не си падам по ИКЕА
за книги напоследък си пазарувам от тук  ibs.it  доволна съм ....
това съЩо може да ти е интересно http://www.anobii.com/
Добре, ама хайде по_конкретно. Wink Ние пък поръ4ваме от Euroclub. Но то това ниЩо не зна4и, понеже в каталога им има от кримки и лЮбовни романи до ... Дон Кихот и Евангелията. Laughing Отворих го този линк anobii и на първата страница ми се показаха 2 творби на Коельо. Бляххх.... Едната е Алхимикът, която съм 4ела и мисля, 4е 4овекът се е опитвал да напиШе втория Малък принц. Thinking Показа ми се и Novecento на Baricco. 4ела съм я тази книжка (пиеса си води, мисля). Много ми харесва и я препоръ4вам. Heart Eyes Друго, което виждам аз на първа страница, е Изабел Алиенде. Преди време 4етох големи похвали за книгите й именно в една тема в този форум. ЛЮбопитна ми е след толкова похвали. Някой тук 4ел ли я е? С коя нейна книга си струва да се запо4не? Малко ме притеснява да не е прекалено "лЮбовна"...

Емигрантите, сега майка ми намерила следващите 2-3 книги и ми ги изпрати, ужас, трябва да започна, че ще ме изпитва:-)) тя много обича да си обсъждаме книги и филми.
Искам и аз, искам и аззззз... Мога ли да намина, за да ме препита? Laughing И аз много оби4ам да обсъждам книги, но филми не. Хи4 нямам фийлинг със седмото изкуство. Blush Или поне много рядко.
Виж, книги обожавам да ниЩя и, след известна абстиненция, сега със Симоне се редуваме да 4етем едни и съЩи книги, за да си ги преразказваме с елементи на разсъждения. Laughing В момента той 4ете 100 години самота, а аз си 4акам реда за съЩата книга.

# 257
  • Мнения: 750
Лени аз пък си мисля,4е то4но сега в момент на криза може би е най- добрия период за закупуване на  имоти на добри цени.Единственното нещо което малко ме спира,4е аз оби4ам да пътувам и по4ивам на разли4ни места,и не мога да си вържа гащите да по4ивам там за цял живот Crazy.Ако купя подобно нещо е единственно за инвестиция,само,4е трябва да я оставям на агенции да се занимават те Rolling Eyes

# 258
  • Мнения: 5 710
А, не знам дали съм права, ако знаех, щях да съм милионерка  Wink
Който се интересува от тази материя с цел инвестиране първо трябва много яко да чете и изобщо да има доста подготовка за пазара, предполагаеомо де,  ако няма пари за губене.  Има и вариант да се хвърлиш в дълбокото с надежда за успех. Аз ако искам да 'живея на морето" ще си взема едно къще някъде, където няма навалица ( то има ли такова място на Черноморието), ще си го стегна, вътре ще си го оборудвам хай-тек, а навън ще има вид на бабината къща от село, с лозата, масата с мушамата , черешата и старите шезлонги .... и така ще си карам старините с изглед към морето.
Това след около 35 години  Laughing

# 259
  • Мнения: 5 710
Ами аз мога да ти кажа къде да си купиш 'нещо' с цел инвестиция.  Около Китай си купи земя, те пари имат, ама земята им е кът на китайците. В-с на време е да почнат да изкупуват съседите. Grinning

Ани, аз започнах Ева Луна на Алиенде. Голяма разказвачка е, но не е моят тип автор ... 
Виж, ако ми се чете нещо разказвателно,  взимам Безкраен празник на Хемингуей и отлитам.

# 260
  • Мнения: 764
Ха,добър ден/изкушавах се да напиша добро утро hahaha/
Ленката,ето обещаните минзухар4ета.За сега ми се отварят само бели и лилави,надявам се да има и оранжевки Praynig

http://www.flickr.com/photos/7719309@N08/3313093613/

Това са ми последните 2 произведения,направени между другото,ина4е шия Йерусалимската Богородица.Ама мацките от темата за гоблените ме зарибиха с 4ерна панама Whistling

http://www.flickr.com/photos/7719309@N08/3313092665/in/photostream/

И 2 други правя ама тайно,4е са за подарък.И аз като Миленката с 3те плетки Joy
Китки много имам и други съм засадила,ама няма да казвам,4е не знам какво ще излезе Rolling Eyes
Жуфке,ако ти е здраво растението с 4ушлетата няма при4ини да не излезе. PeaceТи поливай редовно и по малко,ако не е изсъхнало,трябва да избие.
Лен4е,кат намериш таквоз къще,свиркай,да купим съседното PeaceИ аз така искам на стари години...ееех ме4ти...

# 261
  • Мнения: 5 710
Ех бе, булка ... кадърна работа!!
Аз снимах минзухарите, ще ги сваля след малко да ти ги покажа.


сега ти показвам само 'къщето" - така и моето ще  е разбира се по-направено, ама пак ще търся дивия елемент.
ще си чета книжка, ще гледам синевата и изобщо, ще е пълна дивотия моето пенсионерство  Laughing
ще се нося из двора с басмяно пеньоарче и галошки ( след 35 г какви ли ще са кроксовете, хаха).
ще водим интелектуални разговори с ани, които ще минават със симо и андреа да ни оставят продукти...
http://photos-g.ll.facebook.com/photos-ll-snc1/v313/26/112/62858 … _1220526_3450.jpg

# 262
  • Мнения: 52
А, не знам дали съм права, ако знаех, щях да съм милионерка  Wink
Който се интересува от тази материя с цел инвестиране първо трябва много яко да чете и изобщо да има доста подготовка за пазара, предполагаеомо де,  ако няма пари за губене.  Има и вариант да се хвърлиш в дълбокото с надежда за успех. Аз ако искам да 'живея на морето" ще си взема едно къще някъде, където няма навалица ( то има ли такова място на Черноморието), ще си го стегна, вътре ще си го оборудвам хай-тек, а навън ще има вид на бабината къща от село, с лозата, масата с мушамата , черешата и старите шезлонги .... и така ще си карам старините с изглед към морето.
Това след около 35 години  Laughing

Лени това е идеата.Все пак ще сме стари,но конфорт и нет задължително трябва да има.В4ера говорих с една агенция, на 10 мин от Варна,стара схлупена къщурка няма липи отпред,но пък има лоза и в дале4ината се вижда морето.Ако ли не едно терен4е и хамериканска къщти4ка.Но имам време да я намеря до октомври.Въпроса ми беше да из4акваме ли или тази година да се прави сделката?Къде е тази оферта 2 за 1 ???

Итал а какво ще кажеш за лимон4ето ми?Листата са сухи и падат,но пък стаблото е живо(поне за сега).
Накрая ще оставя само кактусите и фики ди индиа,нито вода искат ни нищо.

# 263
  • Мнения: 52
Ех бе, булка ... кадърна работа!!
Аз снимах минзухарите, ще ги сваля след малко да ти ги покажа.


сега ти показвам само 'къщето" - така и моето ще  е разбира се по-направено, ама пак ще търся дивия елемент.
ще си чета книжка, ще гледам синевата и изобщо, ще е пълна дивотия моето пенсионерство  Laughing
ще се нося из двора с басмяно пеньоарче и галошки ( след 35 г какви ли ще са кроксовете, хаха).
ще водим интелектуални разговори с ани, които ще минават със симо и андреа да ни оставят продукти...
http://photos-g.ll.facebook.com/photos-ll-snc1/v313/26/112/62858 … _1220526_3450.jpg



хахахах Ленкааа мъжа току що каза 4е иска същатааа,,и да се вижда морето:: Бела бела ,ла волио кози,проблема е ки ме ла трова.?

# 264
  • Мнения: 764
Аз лимони4ето ти бих го поокастрила,ще избие от нови места и ще стане по разклонено.така правя с моите след зимата,де.
Ленката не ти е лошо къщето,и моренце ако има набизо...

# 265
  • Мнения: 5 710
Ит, ето мойто минзухар:-))
http://photos-h.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v2428/122/113/629521 … 25535_4406741.jpg

Джуф, аз само си приказвам, моите идеи по тази тема се менят постоянно:-))

Снимката на къщата не е моя, нито съм била на това място, просто се сетих за нея сега.

# 266
  • Мнения: 653
В момента той 4ете 100 години самота, а аз си 4акам реда за съЩата книга.

аз я пробвах, ама заспах на 2 стр.  Ще я пробвам пак след време, когато не съм твърде уморена

ами какво по_конкретно, всеки си има вкусове, нагласи, много субективно са това неЩо книгите ...

# 267
  • Мнения: 764
Ууу,много готини,а коли4ката отзад е трпа4...
По-нагъсто си ги сяла от мен май.Аз уж следвах инструкцията,ама рехаво стоят,за догодина ще оставям по-малко място.

# 268
  • Мнения: 5 710
количката от Бакер ми я дадоха директно с някакви луковици вътре, гратис. сега там никнат нарциси, а около тях предполагаемо трябва да поникнат едни синички цветчета. имам и едно нещо, в което съм посадила лалетата специалните и не помня още какво, ще паднеш, ама нещо бавно поникват, сигурно след два месеца ще ги покажа:-))
аз ги слагам на око ... знам ли.

# 269
  • Мнения: 750
Ех бе, булка ... кадърна работа!!
Аз снимах минзухарите, ще ги сваля след малко да ти ги покажа.


сега ти показвам само 'къщето" - така и моето ще  е разбира се по-направено, ама пак ще търся дивия елемент.
ще си чета книжка, ще гледам синевата и изобщо, ще е пълна дивотия моето пенсионерство  Laughing
ще се нося из двора с басмяно пеньоарче и галошки ( след 35 г какви ли ще са кроксовете, хаха).
ще водим интелектуални разговори с ани, които ще минават със симо и андреа да ни оставят продукти...
http://photos-g.ll.facebook.com/photos-ll-snc1/v313/26/112/62858 … _1220526_3450.jpg

Joy Joy Joy
Ленка и аз така си представям старините.
Комплименти за китките Hug.
Абе все сръ4ни булки има в тоя форум  bouquet Браво

Общи условия

Активация на акаунт