Кой е Бог? И дали наистина го има?

  • 10 793
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 178
Не знам кой е Бог. Не знам дали наистина го има. Но му крещях, когато изгубихме малкото си ангелче. Питах го защо ни причинява всичко това. Искам да го видя. Да му кажа колко е несправедлив и жесток. Да му кажа че няма право да отнема дечица от семействата им и да твърди, че е милостив. Не искам причини, не искам обяснения...Искам само да спре да го прави. Искам да го помоля да пази малките душици. Искам да не се случват тези неща.
И моля ви, стига сте пробутвали това със съдбата дето сами си я ковеме...Ако беше така нямаше да има Родители претърпели загуба.
Така че не знам къде е Бог и какво прави, но определено не се справя добре и със справедливостта и милостивостта...

# 16
  • Мнения: 14
ВЯРВАМ ЧЕ БОГ ИМА , ЗАЩОТО СЛЕД ВСИЧКО ПРЕЖИВЯНО, МОЕТО АНГЕЛЧЕ СЕ ВЪРНА!ТРЯБВА ДА ВЯРВАТЕ  В НЕГО!

# 17
  • София
  • Мнения: 9 517
И аз дълго време Му бях сърдита. Много сърдита и гневна - избягвах храмовете Му, а като минавах покрай тях, говорех с Него и Го упреквах за това, което ми стори.
Сега съм Му благодарна, че върна радостта в живота ми, постигнах хармония с Него, но дали с Него или със себе си?
Какво е Той? За мен е моята душа.

# 18
  • Мнения: 604
Въпреки всичките изпитания които преживях,и въпреки болката която нося в душата си аз не спирам да вярвам в Него·
Вярвам в прераждането, вярвам в силата Божия и мисля че няма нищо случайно в живота ни·
Чета книга на такава тематика в момента и знам че край всъщност няма.....
остава ни обаче болката с която трябва да се справим след загубата, докато дойде момента да разберем че живота ни тук е един миг, който ние трябва да извървим и след края на този миг отново ще бъдем там някъде с хората които обичаме и които сме изгубили.....
Вярвам че там всъщност е нашият дом....

# 19
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Aко найстина ТЕ има-защо ни причини всичко това?
Не може децата ни при теб да са по-добре!
Ако наистина ТЕ има-защо го направи?
Не съм ти сърдита-не вярвам,че си справедлив и всесилен
Не вярвам в ТЕБ и не мога,и не искам да ти простя...

# 20
  • Мнения: 825
Въпреки всичките изпитания които преживях,и въпреки болката която нося в душата си аз не спирам да вярвам в Него·

Вярвам, и не спирам да се моля и моето семейство да бъде щастливо някой ден, дай боже май месец. Моля се и за моето ангелче, да е добре, там където е  Praynig


Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 11:44 от MARMORANA

# 21
  • Мнения: 90
 Shocked
Бог не се нуждае от нашето позволение да съществува!

Ако тръгнем да спорим по темата-има ли Бог или няма-до никъде няма да стигнем.
Въпроса е друг->
Защо все някой трябва да ни е виновен за нещата които се случват в живота ни?
Винаги най-удобния е Бог.
Когато се случи нещо лошо, веднага намесваме Бог, а колко рядко го намесваме като ни се случват прекрасни неща?

Всеки има проблеми в живота си, и аз съм претърпяла загуби-но това не ми дава правото да роптая против БОГ ( които ако действително съществува, ще ми свети маслото като умра  Laughing)

Моята вярва е че Бог е там някъде...той ни гледа и пази семейството ми-и ДА случват се неща които не са по моя план, НО ако някой си беше направил труда да почете малко от книгата на Бог-а именно Библията(която Той е оставил за разясняване) щеше да му светне че НИКЪДЕ в библията не е написано че нашата представа за Справедливост-съвпада с Неговата!

Един ден ще се изясни всичко!
Има 2 вероятности- всичко за Бог и библията да е лъжа или всичко да е истина! Ако е лъжа-ок, нека си руптаем и да се 'борим с вятъра', НО ако е истина??? Ако е истина???

Какво правим, а?

Съжалявам за загубите ви, за всичките дечица. Не мога да си обясня защо умират децата-но аз съм просто човек, и моя ум не може да схване тези неща...Бог знае със сигурност, и аз му вярвам!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 305
...

Затова, бойте се от Бог и вярвайте в него, иначе ще ви "свети маслото, като умрете".

Мама на Емма, не мога да приема Библията за окончателен източник на информация, най-малкото, защото текстовете в нея са подбрани 400 години след смъртта на Христос чрез гласуване на конференция.

Права си, че не знаем в какъв мащаб получаваме справедливост. Вероятно един ден ще разберем. А ако е истина и Бог наистина съществува, то той ще е всеблаг и милостив и ще ни прости. Така, както родителите прощават грешките на децата си.

# 23
  • Мнения: 7 112
Хайде пак на философска вълна.
Кой е Бог? Има ли го?
Не знам кой е, за всеки е различен. Усещането за него е различно. По тази земя има много хора, има много вярвания. Всеки е прав да се уповава на своята си вяра, в своя Бог. Всеки има нужда да вярва в нещо, та било то и в собствените си сили. В крайна сметка всеки (поне сред пишещите тук и доколкото ги познавам) вярват, че трябва да постъпват добре. Това е важното.
Прекалено дребни сме, за да можем да си обясним много неща. Но постъпваме според разбиранията си.
Да, мама на Ема. Не си задаваме въпросът кой е виновен, когато сме щастливи. Но едва ли натрапваме и мнението си. Едва ли развяваме назидателно пръст пред тези, които се колебаят във вижданията си заради изпитанията, през които минават. Не това е начинът да се възвърне отново вярата в едно разбито сърце.    
Библията не е Бог, попът в кварталния храм не е връзката с Бог, пасторът не е Бог. И жрецът не е, и моллата, и мюфтията не е.
В човека до нас можем да го открием, в малчугана на детската площадка, в дървото, покрай което минаваме всеки ден.    

# 24
  • Мнения: 90
За 'светяването на маслото', пуснах усмивчица след израза, за да можете да разберете че го казвам леко на майтап..явно не се разбра.

За Библията, не знам дали си я изучавала някога, а и не ми се спори-дадох мнение по темата-за жалост не съвпада с повечето мнения, но това е.

Не можем да бъдем 100 % сигурни че Бог ще прости всяка простотия, ако ние не сме го помолили за това, а мястото за молитви е тук на земята, когато издъхнем ще е прекалено късно.

Надявам се разбираш че не желая да споря, просто мнението ми се различава от вашите и държа на него-нищо не налагам   bouquet

# 25
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
вярвам в едно - живота не е щастие и безметежност
той е дълъг и труден път на обучение...понякога и жестоко, но обучение
от нас зависи как ще приемем своята роля - като учещи се или като жертви...от нашите избори зависи и бъдещето ни - за мен вяарваща и в кармата - далеч по-далечно от обозримото ни бъдеще

# 26
  • Мнения: 1 586
вярвам в едно - живота не е щастие и безметежност
той е дълъг и труден път на обучение...понякога и жестоко, но обучение
от нас зависи как ще приемем своята роля - като учещи се или като жертви...от нашите избори зависи и бъдещето ни - за мен вяарваща и в кармата - далеч по-далечно от обозримото ни бъдеще
Това мнение ми хареса и ми е близко, но не съм съгласен с формулировката на първото изречение. В мен то звучи по-скоро така:

Живота е щастие и магия!
Представата ни, че трябва да го изживеем безметежно унищожава и двете... Peace

# 27
  • Мнения: 319
Скъпа мама на емма, като философ по образование и призвание смея да твърдя, че прочетох и Библията, и Корана, и Талмуда ивсяка една религиозна книга и книжчица, до която съм успяла да се докопам. Не можете да си представите колко много си приличат, като идеология, като послание, дори и като притчи. Едни исъщи истории, но с различни имена на "главните герои". Факт е, че това са първите написани и ефективни закони, успяли да управляват масите. Факт е, че са се утвърдили като закони точно защото са ефективни. Факт е, че във време, когато науката не е била толкова напреднала всяко "необяснимо" нещо се е обяснявало с Бог, независимо какво е името му. Факт е, че всяка една от "основните" религии се е утвърдила, защото е била угодна на управляващите... Защото царя е пръв наместник на бога на земята и бог говори на хората чрез царя. Днес обаче ако някой спомене, че чува "гласа божи" ще го пратим в психиатрия... Нека помислим над това. Всеки има своята вяра и всеки възприема вярата по различен начин, но НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДАНИ НАЛАГА В КАКВО И В КОГО ДА ВЯРВАМЕ. Живеем във време, в което расата, религията и начина на мислене не са престъпление (и слава богу за това Laughing) - така и трябва да бъде. Нещо друго - БОГ СЕ НУЖДАЕ ТОЧНО ОТ НАШЕТО ПОЗВОЛЕНИЕ ДА СЪЩЕСИВУВА и аз не му позволявам да съществува в моя свят. Нямам нужда Бог да ми е виновен за всичко... Нямам и нужда и бог да ми "светне маслото" (не ползвам друго освен плажно) и не смятам, че бог има право да има отношение ком МОЕТО МАСЛО. А НА ТЕБ МАМА НА ЕММА ПОЖЕЛАВАМ С ЦЯЛОТО СИ СЪРЦЕ НИКОГА ДА НЕ ИЗПИТАШ БОЛКАТА ОТ ЗАГУБАТА НА ДЕТЕ...

# 28
  • Канада
  • Мнения: 264
Аз не мога да повярвам в Бог!
Лично за мен това са просто думи -Вяра, Бог, Светлина, Надежда - аз нищо не усещам - нямам онази опора, която би трябвало да имам.
Какво би трябвало да чувствам, ако имах бог?Ако той беше в мен?

Вярвам само в себе си, че ще успея да вървя през живота, каквото и да ми е отредил.И да отгледам другите си двама сина.

Бог е една измислица за мен - форма на успокоение, на надежда.

За себе си лично мога да кажа, че няма повече светлина, щастие, успокоение.
За много, много години напред.


# 29
  • Мнения: 41
                            Мили момичета,мили майчета със кървящи души  Hug
 Изчетох почти чялата тема със свито сърце, болка и съжаление. Съжаление за това,че повечето от вас се гневят на Бог, обвиняват Го или Го отричат напълно.
   Дано ме разберете правилно : Не, не ви осъждам,...и разбирам болката ви,защото и аз съм я преживяла и знам колко дълбока е тя.  Пак ще кажа- не ви осъждам, само ще споделя с вас как аз реагирах когато при катастрофа изгубих 5 годишното си момченце. Ужасът който изживях е още в мен,макар че минаха 10 години от онзи ужасен следобед когато моето слънчево момченце си отиде от живота ми.....Тогава не обвиних Бог, не го похулих, не попитах:" Защо Господи?..."   Бях чела библията и християнска литература и бях наясно,че не Бог причинява болестите,страданията,мъката и сълзите ни, а един,"който е от край време човекоубиец" и който изпитва огромно задоволство, когато ние приписваме всички злини,които ни сполитат, на Бог.
  Да,Бог понякога допуска страдания в живота ни,но не Той ги причинява!
   В онези страшни часове и дни оцелях единствено на вярата си в Бог,който ми даваше увереност посредством библията, че един ден отново ще прегърна детенцето си,за да не се разделяме никога повече. Ако не беше Бог и хората,които бяха неотлъчно до нас и скърбяха и се молеха за нас, или да съм полудяла от скръб(буквално) или да съм сложила край на злощастния си живот-казвам го напълно сериозно.
   Знам,че за повечето от вас ще прозвучи налудничаво и едва ли ще ме разберете,но тогава намерих сили да кажа като страдалецът Йов: "Господ даде, Господ взе, да бъде благословено Господното име! "   Сега имам 2 прекрасни дъщерички,които са моята радост и гордост и които Бог ми подари. (много от нещата,които пиша в момента вече съм споменавала в" нека се представим и още нещо" но сметнах за необходимо да вмъкна и тук)
     Вече привършвам, само искам да ви насърча със следното,което вече знам от опит :  
  Когато Бог допусне или отнеме нещо от нас, ако не роптаем,после благославя двойно.
  
  

Общи условия

Активация на акаунт