Къпете ли децата с Варицела?

  • 11 872
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
Задължително се къпят и то по-често от нормално, защото така се облекчава сърбежа и минава много по-леко за детето и защото благодарение на добрата хигиена, случи на инфектиране почти няма.

Моята още не я е карала, но в градината са под карантина, а от снощи е с Т, какво е обаче не знам, защото са под карантина и за скарлатина  Tired надявамс е все пак да се окаже обикновено вирусче  Peace

Бързо оздравяване  Hug

# 16
  • Мнения: 607
Никол,дано не е скарлатина.И в нашата група има.А когато дъщеря ми кара варицела не я къпах няколко дена.Изкара я много леко-без температура и с много,много малко пъпки.Много противоречиви мнения има за това къпане.Според някои ако се изкъпе детето по-бързо щели да избият пъпките и да минава  болеста.

# 17
  • Мнения: 46 518
Абе дано е вирус, а не е нито едно от двете  Mr. Green но съм почти сигурна, че е Варицела  Tired
За къпането, повечето източници са за, но всеки си преценява  Peace

# 18
  • Мнения: 607
Колкото и да е неприятно варицелата е хубаво да се изкара докато са малки.После ти отпада един проблем-ако има някой болен от варицела около детето да не го мислиш 21 дена ще прихване ли и то или не.Моята поне 3-4 пъти беше контактна с деца които се разболяваха в последствие, но тя не се разболяваше.Преди три месеца без да го очаквам и без никой около нея да е болен тя се разболя.

# 19
  • Мнения: 2 818
Първите 2-3 дни не къпах, после само с вода.

# 20
  • Мнения: 46 518
Колкото и да е неприятно варицелата е хубаво да се изкара докато са малки.После ти отпада един проблем-ако има някой болен от варицела около детето да не го мислиш 21 дена ще прихване ли и то или не ...

Напротив, после цял живот го мислиш, защото херпесът си остава в теб, смао чака да се разболееш от нещо тежко, след опрация или др. подобно и атакува, някои от усложненията не са приятни - увреждане на очите, слуха, поражения на нервната система.
Но, каквото е писано ...

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Къпех си децата, да.
За каката не бях толкова информирана и само я обливах с душа.
За малкия вече знаех повече, и му правех вани с овесено брашно. Понякога по 2-3 вани на ден. Wink Много облекчава състоянието като цяло. Peace
Но, и двете ми деца почти не вдигаха температура, макс. до 37,8-38, първите 3 дни, не повече.

Общи условия

Активация на акаунт