Дистанционна форма на обучение

  • 153 578
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 163
и аз в момента завършвам дистанционно в нбу доволна съм.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 276
А знаете ли, дали има университети извън страната, които предлагат он-лайн обучение?

да, ICoN
www.italicon.it

# 17
  • Мнения: 157
A някой знае ли как стои въпросът за тези, които вече имат магистратура и искат да учат дистанционно коренно различно нещо?

# 18
# 19
  • Свищов
  • Мнения: 874
A някой знае ли как стои въпросът за тези, които вече имат магистратура и искат да учат дистанционно коренно различно нещо?

2-ро висше като мен. То е и след магистърска степен. 6 семестъра, но иначе календарно са 2 години. Сега просто направиха ускорено обучението.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 276
A някой знае ли как стои въпросът за тези, които вече имат магистратура и искат да учат дистанционно коренно различно нещо?

при мен първото ми висше ( с магистърска степен) е съвсем различно от второто-няма проблем  Peace 3 год е, 6 семестъра и дипломна работа

# 21
  • Мнения: 2 577
записвам се да следя  Peace

СА "Д. А. Ценов" - гр. Свищов я предлага за магистратура (за бакалавър не знам).
3 семестъра, дават ти материалите - учебници, дискове и т.н., и после се явяваш на изпити (тестове). Накрая дипломна работа.

Последната магистратура МИО и аз там дистанционно завърших 2007. Доволна съм  Peace
Но скоро покрай колежката влизах в сайта им, дъщеря й иска бакалавър дистанционно, нямаха още  Peace

# 22
  • Свищов
  • Мнения: 874
Идеята е до няколко години и това да се случи. Да се замени задочното с дистанционно. Но дали ще стане? Таксата за семестър при задочно е 65 лв, а при дистанционно близо 10 пъти повече.
Като гледам и тази година приемът няма да е.......уж до 2010 така трябваше да стане.

# 23
Някой може ли да ми каже как минава защитата на дипломните работи за магистратурата и по- специално тази на Валутен и митнически контрол в СА Свищов?

# 24
  • Мнения: 375
Някой може ли да ми каже как минава защитата на дипломните работи за магистратурата и по- специално тази на Валутен и митнически контрол в СА Свищов?

Ами стандартно - излизаш на катедрата пред цялата аудитория, обясняваш за какво ти е дипломната работа, какво си анализирала и какви са изводите до които си стигнала. Обикновено има допълнителни въпроси които комисията може да ти зададе и е хубаво да можеш да отговориш на тях. В общи линии е това  Peace

# 25
  • Мнения: 2 577
да така е, но в само да допълня, че при нас допълнителните въпроси започнаха с тези от рецензията /трябва да си и по тях добре подготвена/ и след това и други задаваха  Wink

# 26
  • Мнения: 165
На мен ми изпратиха два въпроса по които задължително трябваше да се подготвя. Комисията се състоеше от доц. Милка Томева и  доц. Георги Иванов. Аз бях от първите и се паднах при Томева. Тя беше по- стриктна, задаваше и допълнителни въпроси. При Иванов е минало по- леко, той го раздава малко по- така. Grinning пожелавам ти успех!

# 27
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
А някой може ли д каже к минават изпитите при дистанционнат форма?
От какъв тип са?

# 28
  • Свищов
  • Мнения: 874
Ще ти отговоря след седмица. Тогава са ми изпитите. Но ина4е са поредни дни. При нас казаха казус, но ще видим скоро...

# 29
  • Мнения: 2 577
Mimito ами аз когато учих дистанционно в Свищов схемата беше следната:
-  През семестъра се решават се онлайн тестове, които са за време  Peace получаваш оценки на тях. Имаш право на 10 опита, все различни варианти, като крайната оценка за този етап е средно аритметична  Peace
-  Пак по време на семестъра, решаваш писмено разни казуси, пишеш курсови работи и изпращаш до определена дата на хартиен носител. Те също биват оценявани  Peace
-  Допускат до изпит ако покажеш добри резултати по предходните две и се явяваш. Изпитът е под формата на тест с отворени и затворени въпроси и обхваща целия материал по предмета. Този тест също е за време и го засичат стриктно с хронометъра Peace Всички преподаватели си имаха разпечатка с оценките изкарани на онлайн тестовете и казусите и повечето ги взимаха под внимание при крайната оценка

така беше преди, сега не знам дали има промени  Hug

Общи условия

Активация на акаунт