Дистанционна форма на обучение

  • 153 587
  • 745
  •   1
Отговори
# 600
  • Bulgaria
  • Мнения: 1 143
Някой знае ли дали някъде има магистратура дистанционно Журналистика или Политология ?

# 601
  • Мнения: 282
Привет на всички. Да задам и аз въпрос. Имам бакалавърска степен, миналата година записах магистратура в Шуменския университет, която не ми допадна. Ориентирах се към психология и искам да попитам дали някъде има дистанционно обучение магистратура по психология? БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.   bouquet Просто не съм наясно каква магистратура да запиша, завършила съм Педагогика- Бълг.език и история.

# 602
  • Мнения: 6 395
НБУ имат

# 603
  • Мнения: 2 156
И има нещо от сорта на психология и управление в Свищов, но за неикономисти времетраенето на магистратурата е 6 семестъра. Освен това в Софийски има магистратура по организационна и трудова психология, задочно. За там не знам какви са условията за прием за хора, които нямат степен по психология, но вероятно има вариант. Само че не дистанционно, а задочно. Виж на сайтовете им.
По принцип, по психология обучението е редовно. Поне на повечето места. Но щом имат в НБУ .... Не съм проверявала, но от любопитство се чудя какви ли са таксите за обучение там за маг. по тази специалност?

# 604
  • Мнения: 770
И има нещо от сорта на психология и управление в Свищов, но за неикономисти времетраенето на магистратурата е 6 семестъра. Освен това в Софийски има магистратура по организационна и трудова психология, задочно. За там не знам какви са условията за прием за хора, които нямат степен по психология, но вероятно има вариант. Само че не дистанционно, а задочно. Виж на сайтовете им.
По принцип, по психология обучението е редовно. Поне на повечето места. Но щом имат в НБУ .... Не съм проверявала, но от любопитство се чудя какви ли са таксите за обучение там за маг. по тази специалност?
Относно магистратурата Организационна и трудова психология в СУ мога да споделя от личен опит, че наплива за тази специалност е много голям и с предомство са студентите завършили Психология там. Иначе, подаваш документи, плащаш такса и отиваш на интервю, това е. Завършила съм бакалавърка и магистърска програма в СУ (различни от психология) когато кандидатствах за ОТП и не успях да се класирам за задочната форма. Това беше преди няколко години, сега може и да са се променили нещата. Формите са само редовна и задочна.

# 605
  • Мнения: 282
БЛАГОДАРЯ, МОМИЧЕТА!   bouquet

# 606
  • Мнения: 2 156
Само да уточня, че писах за организационна и трудова психология, защото питането беше за дистанционна форма на обучение ( в случая няма дистанционна, само задочна), защото това е единствената магистратура по психология за СУ, която е задочна (там). Всичко друго е редовно.

А относно наплива - по-скоро според мен е това, че не всеки може да се класира, но голямото ръчкане истински е за държавната поръчка. За платеното обучение винаги има шанс  Wink

В магистратурата по детско-юношеска психология също има вариант за прием на не-психолози, но тя е редовна и два пъти по-продължителна за не-психолози.

# 607
  • Мнения: 4
Здравейте.  Wink Искам да попитам дали някоя от вас има някаква информация за  Стопанския факултет в Стара Загора , по точно специалност "Финанси и банки" ? В сайта им няма подробна информация . Искам също да питам и дамите , които са записали "Валутен, митнически и данъчен контрол" в СА Свищов дали са доволни ? Трудно ми е да си избера м/у двете специалности ....

ПС: Знаете ли как стоят нещата за Държавна поръчка ? Има ли такава при дистанционна форма на обучение ?

# 608
  • Мнения: 2 156
Цитат
Знаете ли как стоят нещата за Държавна поръчка ? Има ли такава при дистанционна форма на обучение ?
Едва ли

# 609
# 610
  • Мнения: 22 436
Galina Tocheva, това се отнася само за магистратура редовна форма на обучение.
Пред Ст.Загора препоръчвам Свищов....а и там има специалност Финанси също, които са разделени на Банков и Финансов мениджмънт

# 611
  • Мнения: 252
Здравейте и от мен интересува ме има ли специалности за бакалавър дистанционна форма на обучение . Как протича всичко и до кога са сроковете за записване . Благодаря предварително.

# 612
  • Мнения: 4 195
Здравейте и от мен интересува ме има ли специалности за бакалавър дистанционна форма на обучение . Как протича всичко и до кога са сроковете за записване . Благодаря предварително.
Къде дали има?

# 613
  • Мнения: 252
Ами аз съм от Монтана и колкото по-близо до мен толкова по-добре.

# 614
  • Мнения: 4
Galina Tocheva, това се отнася само за магистратура редовна форма на обучение.
Пред Ст.Загора препоръчвам Свищов....а и там има специалност Финанси също, които са разделени на Банков и Финансов мениджмънт


Благодаря за информацията Simple Smile Аз се консултирах с човек , който работи в бизнес средите от години и ме насочи към специалност "Финанси и банки" в Стара Загора . Университетът там също е престижен и дори е с по висока акредитация от този в Свищов Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт