Отговори
# 15
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
[в последно време най-любимото и е да къса тапетите

Точно преди малко се оплаках в темата на августовските майки, че моят терминатор днес разкъсал тапета откъм неговото легълце, след което с малките си пръстчета изчоплил стиропорната изолация отдолу и бас хващам, че я е опитал и на вкус. Mr. Green

# 16
  • Мнения: 2 374
[в последно време най-любимото и е да къса тапетите

Точно преди малко се оплаках в темата на августовските майки, че моят терминатор днес разкъсал тапета откъм неговото легълце, след което с малките си пръстчета изчоплил стиропорната изолация отдолу и бас хващам, че я е опитал и на вкус. Mr. Green
Ооо бъди сигурна няма как да не е опитал просто.Мойта като ги къса после си похапва.....е усеща,че е гадно де вика "ако" и се мръщи плюе ги и вика "дръж". ooooh! Абе лудница направо единственото ми време за релакс е това,когато заспи към 20:00-20:30часа. Laughing

# 17
  • Мнения: 3 034
аз съм пресна-пресна от консултация с педиатъра по същата тема и споделям.
синът ми ще направи годинка след три седмици и понеже явно играчките, които ни е му купуваме са му безинтересни, аз опрях до педиатъра. все пак децата се учат и развиват умения чрез игра, съответно аз искам да го стимулирам и да му е забавно (уточнявам, че играем двамата). педиатърът ми даде линк към един професионален сайт за избор на играчки за едногодишно дете (педиатричен сайт), който е на английски, ако някой иска ще го пусна. с две думи обаче: колкото повече прави играчката, толкова по-безинтересна е за детето, тъй като то няма какво да прави.
и на мен ми се изясни изведнъж, защото сме купували какви ли не уж образователни играчки, които пеят, свирят, казват цифри, думички и какво ли не, но истината е че явно не засягат въображението.
в резултат от консултацията научих, че: децата на годинка и нагоре до годинка и половина са във възраст, в която обичат да правят и осъзнават връзки - вътре-вън, голямо-малко, кръгло-квадратно, светло-тъмно, виждам-не виждам и т.н. подходящи са прости играчки, които позволяват да се упражняват тези връзки.

значи ние взехме: едни купички, които се продават тук в кутия и които влизат една в друга, а също се захващат и една върху друга. от една страна ги подрежда вътре-вън, от друга си прави кули и усвоява размерите - коя купичка върху коя може да се закрепи. отделно с тях се правят и фигурки на пясъка, наливат се с вода или с ориз, и т.н. успешен беше този съвет.

кубчета - имахме само четири бебешки досега, сега взехме две кутии с подходящ размер от серията на Фишър Прайс. и този съвет беше успешен, опитва се да разглобява и да сглобява. хубавово е, че по-нататък се взимат и самите фигурки на човечета, има специални комплекти за празници, за строене на къщички, ферми и т.н. тоест, играчката израства с детето (друг от съветите на педиатъра).
втори вид кубчета, които могат да се захващат едно за друго с халки - в момента представляват влак, който караме и товарим разни неща отгоре му.

топки - ние имаме две и определено са сред най-успешните му играчки.

коли/камиони с товарни багажници - да може да ги влачи, да стимулира ходенето, слагането вътре, преместването, да прави връзката тук-там, успешен съвет е и този.

и проектът, с който аз се занимавам цяла седмица - къщичка. ама не от тези, дето ги продават. педиатърът каза следното: децата обичат да се крият, дори и още да не са го показали. те имат нужда от свое място. осъзнават и връзката виждам-не виждам, която улеснява прехода към детска градина, тоест аз не я виждам, но знам че мама ще дойде и ще ме вземе оттук или ще ме намери тук. отделно, че за децата една кутия е по-забавна от подаръка в нея  -с кутията човек може да ходи насам-натам, може да я пълн и изпразва, може да се скрие в нея или да пълзи през нея (ако е отворена от две страни), кутията може да е крепостна стена, замък, колиба, кораб, палатка и т.н. - та, правя къщичка от един голям кашон - шарена и кичозна по детски, с рисунки и негови снимки, с врата и прозорче, което мисля да ползвам за куклен театър също (педиатърът много ме окуражи). ако искате като я позавърша ще я снимам, макар че е най обикновен кашон кичозно разкрасен. да, ама моят син се завря в него моментално. после го позабрави, но днес пакс е завря. аз му викам през прозорчето и той се радва неистово  Grinning

книги, книги, книги - аз и без това съм луда на тази тема, педиатърът съвсем ме подкова. добре че съм накупила сума ти. сега всеки следобед седим и разглеждаме енциклопедии, картинни речници, дори готварски книги с хубави картинки - учи думички, пипа различни материи, възприема цветовете.

тесто - детското. правим фигурки, днес се омаза и с маркер, но бях купила миещи се  Laughing оцветяваме тестото, строим, лепим, страшна работа, но определено се забавлява в пъти по-добре отпреди с пеещите и свирещи играчки!

това е засега от мен, за нас съветите проработиха много добре  Simple Smile

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Много интересен пост simplyaven   bouquet

Моят син си строи кула с такива купи Simple Smile, много се смя,  когато му ги захлупвах малките с големите.
кара коли, играе с топки, книги също разглежда. Мозайката на сестра си много я обича, успява да забоде парченцата, а тя беше възмутена, че той не правел като нея цвете, слънце и т.н, а само ги слага.
Катеренето е хвърлянето с главата напред от дивана към фотьойла е номер едно в забавленията.

# 19
# 20
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
аз съм пресна-пресна от консултация с педиатъра по същата тема и споделям.
....

Супер полезен пост!  Peace Между другото и аз купих на сина ми такива купички, но в нашия случай са не купички, а красиво изрисуване дървени кубчета, които са с различна големина и кухи, за да влизат едно в друго. Страшна игра пада с тях. Много се заиграва и с конструктора. Изобщо него, което предполага градеж за него е супер интересно на този етап. Камионите и колите са вече съвсем друго нещо - там интересът никога не пада, постоянна величина е.  Grinning

# 21
  • Мнения: 3 034
радвам се, че ви е полезна информацията. аз малко се бях отчаяла, че каквото и да купя след два дни е доскучало. добре, че има светлина в тунела  Grinning

# 22
  • Мнения: 1 554
научих сина си да си играе сам в стаята Mr. Green имаме си нещо като ритуал Laughing сутрин като се събуди си играе в кошарата до като му приготвя закуската,после закусва и го пускам да играе в стаята си,аз изчезвам,влизам само да го проверя дали е наакан и да му дам вода,така около 2 часа си играе сам,когато е лошо времето Peace после го пускам да шета из апартамента до като стане време за обяд,като се наобядва играем двамата,и то дошло време за сън,като се на спи,хапва и идва при нас в хола и почва великото мрънкане до вечерта до като стане време за вечеря и сън Laughing

# 23
  • Мнения: 2 149
радвам се, че ви е полезна информацията. аз малко се бях отчаяла, че каквото и да купя след два дни е доскучало. добре, че има светлина в тунела  Grinning
Да,точно така е.Бях чела,че при избора на играчки трябва да се спазва правилото 90/10. 90% в полза на детето,останалите 10-възможностите на играчката Wink

# 24
  • into the blue
  • Мнения: 771
Моето момченце е на годинка и с нови играчки се заиграва максимум половин час,
а познатите играчки направо ги хвърля на земята.
Обаче много обича да вади бельото на кака си (защото само то е достъпно за него място)
от гардероба,да вади и носи тиганите от шкафа.  Laughing

# 25
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
simplyaven, може ли да пуснеш линка, за който говориш. Мисля че ще е от полза на всички. Поне на мен лично ще ми е много интересен. Thinking

# 26
  • Мнения: 3 034
ето го линка, сайтът е много добър като цяло, но за съжаление голяма част от материалите са с абонамент само за лекари  Rolling Eyes http://www.zerotothree.org/site/PageServer?pagename=ter_key_play … ;AddInterest=1503

под термина "тодлър" разбирайте от 1.5 до три годишни деца в този случай +- шест месеца, тъй като дадено дете може да върви по-напред, а друго по-назад. горе-долу от годинка и 2-3 месечни са 100% тодлър, но за едногодишни правилата пак си важат, де  Simple Smile ако искате, мога и да го преведа, но няма да стане днес, ще ми трябват 2-3 дни, нямам много време  Crazy

mery_79 , да, така се оказва. добре, че го разбрах преди да се заринем в излишни играчки  Rolling Eyes

# 27
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
...и проектът, с който аз се занимавам цяла седмица - къщичка. ама не от тези, дето ги продават. педиатърът каза следното: децата обичат да се крият, дори и още да не са го показали...

Това ме подсети. Още от големия ми син имам една къща от картон, висока около метър може би. Малкият обожава да се пъха вътре, и да си играем на ку-ку. Пердетата и гардероба в спалнята също са иделни за тази цел, също и мястото зад вратата.

# 28
  • Мнения: 3 034
къщата (а нашето е просто един кашон) е абсолютен хит и само го благослявам тоз педиатър аз  Laughing още не съм я завършила съвсем, но вече заприличва на добре окичено пазарско коледно дръвче - детска радост  Grinning днес си хванах белята, но му направих от картон и пощенска кутия (може да се пускат в нея мънички неща) с презумпцията да комуникираме "като големи" - кореспонденция със стикери - за добре минал ден, за недотам добре минал ден и дано не стигаме до мрачните стикери  Laughing естетвено и за приятна поща - честитки, мили бележки, колетчета от малки бонбони, ей такива неща  Grinning

# 29
  • Мнения: 5 940
simplyaven , страхотни идеи, браво и на педиатъра.
А къщата и мен ме подсети за някои игри- Иво измъква най-големите ми шалове, скрива се под тях и играе "няма Иво, етооо", същото се разиграва и с мястото под една пързалка, което е неговата "тъща" /къща/, имало прозорци, врати, няма го като си заключи вратата, появява се след отключване, аз трябва да правя като вълка "чук, чук", той ще реши дали да ме пуска. Крие се и в преносимата кошара, излиза, влиза, зад една стена. Закрива очите на мечето с една шапка, после ги открива. На този принцип много игри. Само дето аз никак не съм сръчна да му направя  къща.

Общи условия

Активация на акаунт