ВНИМАНИЕ! СОК от ГРЕЙПФРУТ!

  • 44 412
  • 109
  •   1
Отговори
# 45
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Какво би станало при комбинация на цитросепт и зиртек при дете на 4 гогини?

Аз не бих рискувала.
След като антихистамините са в групата на лекарствата, които не бива да се взимат с грейпфрута  newsm78

# 46
  • Мнения: 1 820
И аз.Спрях и сока.Дори и Финистила.Днес го почнах отново,заради алергията ама без сок.Докато пием АБ и Финистил сок няма да дам  ooooh!

# 47
  • София
  • Мнения: 5 074
Единствения сок, който обичам и който от години не пия по тези причини.
Химиотерапевтите винаги предупреждават, че сока от грейпрфрут не е препоръчан при нашето лечение.

# 48
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Това за грейпфурта и лекарствата го знам ! Затова не давам Цитростеп когато се пият лекарства които не са хомеопатични .

# 49
  • Мнения: 2 257
Това нещо с грейпфрута е открито преди десет години - според каквото съм чела онлайн. Чудя се какво ли е ставало преди да се намери тази зависимост с хората, които обичат този плод и вземат лекарства, които взаимодействат отрицателно с него.

# 50
  • Мнения: 738
не помня кога и къде но бях чела че намаля деЙствието на противозачатъчните

 Shocked Въх! Е, защо не предупреждават тези гинеколози?!

# 51
  • Мнения: 3 830
Също не се препоръчва сок от грейпфрут на жени в менопауза или критическа, понеже значително увеличава риска от рак на гърдата.
Само един грейпфрут на ден увеличава риска с над 30%.
Долкото си спомням, сокът от грейпфрут блокира ензим, който е важен за производството на естроген.


 Peace

# 52
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
То излезе, че грейпфрутът е изключително опасен. Но дали е така и с Цитросепта. Той е извлек от семената на плода, а там не знам дали се съдържа опасното в-во и дали при извличането не е отстранено.

Ето какво намерих от официалния сайт:
За пациентите провеждащи терапия с бета блокери и антидепресанти е добре да знаят, че приемането на количества по-големи от половин литър пресен сок от грейпфрут дневно може да повлияе върху чревната резорбция на споменатите медикаменти, като в крайна сметка тяхната плазмена концентрация вероятно ще се окаже по-висока от очакваната, т. е. лекарството може да има засилено действие.

Това се дължи на факта, че пресния сок от грейпфрут блокира ензими в стомашно чревния тракт, които разграждат споменатите медикаменти. Ето защо ако се провежда диета с пресен сок от грейпфрут и се приемат бета блокери и антидепресанти, добре е лекуващия лекар да бъде осведомен за това. Цитросепт не предизвиква подобен ефект и може да се приема едновременно с всякакви лекарствени препарати и хранителни добавки.


От тук: http://www.citroseptbg.com/

# 53
  • Мнения: 1 820
Също не се препоръчва сок от грейпфрут на жени в менопауза или критическа, понеже значително увеличава риска от рак на гърдата.
Само един грейпфрут на ден увеличава риска с над 30%.
Долкото си спомням, сокът от грейпфрут блокира ензим, който е важен за производството на естроген.


 Peace
Хубаво де,ами защо тогава лекар хомеопат препоръчва ,сутрин на гладно цеден грейпфрут и портокал ,за профилактика на честите гнойни ангини на дъщеря ми. ThinkingЗащо не предупреждават.Мисля че щом има толкова хора който го знаят това,те също трябва да са на ясно.
И сега какво?Ако е в комбинация с портокал пак ли такова му е действието? Thinking

# 54
  • Мнения: 165
на мен пък лекар ми препоръча прясно изцеден сок от грейпфрут заради проблемен стомах.
Може би не е толкова опасен  newsm78

# 55
  • София
  • Мнения: 1 324
на мен пък лекар ми препоръча прясно изцеден сок от грейпфрут заради проблемен стомах.
Може би не е толкова опасен  newsm78
А малко ли е опасен, щом има толкова предупреждения?

А лекарствата, които пиеш със сока има ли ги в списъка на първата страница?

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 15:57 от кльомба

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 499
Боже защо не прочетох темата по-рано.От четвъртък съм на антибиотици и почти всеки ден пия фреш от грейпфрут.В петък вечерта се събутих със срахотна уртикария и реших ,че е от антибиотика и го спрях.Сега пия фреш и финистил и постоянно се чешя някъде.Ще полудея.Днес май си изпих последната чаша сок от грейпфрут!!

# 57
  • Мнения: 4 651
Боже защо не прочетох темата по-рано.От четвъртък съм на антибиотици и почти всеки ден пия фреш от грейпфрут.В петък вечерта се събутих със срахотна уртикария и реших ,че е от антибиотика и го спрях.Сега пия фреш и финистил и постоянно се чешя някъде.Ще полудея.Днес май си изпих последната чаша сок от грейпфрут!!

Антибиотик не спира! Изобщо как решавате да почвате и да спирате на своя глава лечение, изумявам се  ooooh! Следващият път може и да не ти действа вече този антибиотик. И като цяло всеки неправилен прием на антибиотик увеличава резистентността на бактериите, доста от от най- опасните от които вече са лечими само с 2,3 антибиотика.

И не изпадайте в истерия сега чак, не вярвам сока от грейпфрут да е виновен за всяко ваше странно неразположение!

# 58
  • София
  • Мнения: 1 324
Също не се препоръчва сок от грейпфрут на жени в менопауза или критическа, понеже значително увеличава риска от рак на гърдата.
Само един грейпфрут на ден увеличава риска с над 30%.
Долкото си спомням, сокът от грейпфрут блокира ензим, който е важен за производството на естроген.

 Peace
Да, така пише: "Всекидневната продължителна консумация на грейпфрут или сок от грейпфрут за жени в и след менопауза (увеличава риска от рак на гърдата), заради блокирането на ензима P450 3A4 (CYP3A4), който е важен за производството на естроген..."

# 59
  • Мнения: 1 650
Но не се и отричат и лечебните му свойства и голямата доза жит. С в него.

Общи условия

Активация на акаунт