Какви изследвани се изискват за ДЯ и кои от тях не се поемат от ЗК?

  • 2 189
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 229
При нас стана точно както го е описала Франческа,
При добра воля, педиатъра може да пусне изследванията като съмнение, че детето има чревни бактерии и чревни паразити, а не като такива за ДЯ/ДГ.

Васерман обаче не са ни искали в яслата и съответно не сме правили.

# 16
  • Мнения: 1 820
Касата покрива
Цитат
Изследване за чревни паразити (Ентеробиус вермикуларис, Аскарис лумбрикоидес, Ламблия интестиналис и Хименолептис нана)

един път годишно, от 2 до 7 години. Повече тук. Ако по някаква причина нещо от тях е било изследвано профилактично, за втория и всеки следващ път ще си го платите.
Ако някои педиатри успяват да "прекарат" и другите изследвания през нея това е защото са оправни и желаят да помогнат, не защото са задължени.

Именно,ама benitta говори за детето си което няма 2 год.Значи ЗК не поема нищо в случая.Ако личния реши може да направи това което е описала Франческа.При нас също стана така.С изключение за ХЕЙ защото нямахме годините  Hug

# 17
  • Мнения: 2 090
Ха!А аз сега разбирам че изобщо някакви изследвания за яслата се поемат от ЗК ooooh!.Педиатъра ме осведоми че всичко се плаща,и аз така и направих Whistling,в лабораторията също нищо не ме попитаха,и не споменаха Crossing Arms.Около 40 лева дадох за изследванията Rolling Eyes

Това ще ми е полезно:

Ели  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 8 932
Изследванията за ясла не се поемат от касата, но всяко дете има право 1 път годишно на профилактични изследвания, които педиатърът обикновенно пуска точно преди тръгване на ясла или градина. Васерманът е платен, на нас ни искаха на единият родител.

Общи условия

Активация на акаунт