gerinceto, аз съм на 16 години и миналата година след като се превивах на кълба от болки ми откриха колит. Ужасно беше - майка ми и баща ми не знаеха какво става с мен. Просто изведнъж почват едни адски болки и не мога да се изправя и вия от болка.Пил съм по 2 нош-па и не помагат. И ходихме при доктор Станчев и доцент Кацаров. И двамата потвърдиха въпросния колит, но казаха, че съм още малък и не е хронично поне за сега. Съответно една кофа с лекарства за около 8 месеца плюс строга диета Crazy. Забраниха ми любимите плодове за цял живот - череши и диня. Казаха никакво мляко и колкото се може по-малко сладки тестени работи. Освен това пържено не можеше плюс мазно. Газирано също изобщо да не си помислям. Еми спазвах го това всичкото и си отшумя. При мен специално беше с много болки и разтройство, но имай в предвид, че съществуват над 70 вида колит, тъй че докторите си знаят. Но не е нещо притеснително. При мен колоноскопия казаха, че за момента няма нужда, защото е възпалено и се вижда хубаво и на ехограф  Mr. Green . Но си ходим редовно на контролни прегледи и внимавам, защото както е казъл народа "Гъз глава затрива" и при мен така се получи май... Whistling ooooh! Thinking Blush

А докторите са може би най-добрите гастроентеоролози в България. Но имай в предвид, че за Кацаров се чака поне месец и половина на частно, а с талон 3 месеца. При Станчев е по-лесно - за седмица до две. Ние за това когато беше неотложно бяхме при Станчев, а после за второ мнение Кацаров.