Квасите ли кисело мляко?

  • 49 869
  • 530
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 462
Ася , пробвай да свариш една чашка и да я подквасиш....почти съм убедена, че става на сирене понеже не го сваряваш.А каймака винаги можеш да го махнеш.Или поне пробвай до по-висок градус да го загрееш и после изчакай да се охлади.

# 466
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Марипоса, успях да подквася Peace
неварено Peace
просто взех друго мляко, 5тото подред  Joy

# 467
  • София
  • Мнения: 462
Сигурно на това предишното , не са му измрели някои бактерии, които отговарят за сиренето  Laughing ( как го обясних...красота)

# 468
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Сигурно на това предишното , не са му измрели някои бактерии, които отговарят за сиренето  Laughing ( как го обясних...красота)

хихихи и аз това си помислих, че не ми е за първи път да получа сирене, вместо кисело мляко Joy
но определено аз съм в изгодна позиция де Mr. Green
само дето не знам кога какво ще получа  hahaha

# 469
  • Мнения: 188
не, не квася.

# 470
  • Мнения: 3 641
Не квася, незнам дали ще ми се получи Rolling Eyes

# 471
  • Мнения: 262
почти всяка седмица, хем е по вкусно хем по евтино излиза отколкото от магазина

# 472
  • Мнения: 4 916
Момичета днес си купувам закваска (сигурно Герма) и евентуално от утре започвам заквасването.

# 473
  • Мнения: 1 269
МОмичета, вчера заквасих 5 литра домашно краве мляко със закваска от домашно козе мляко. Стана невероятно! Аз не обичам козе мляко, и затова бях малко скептично настроена. Ефекта е- истинското мляко от моето детство!

# 474
  • Мнения: 5
с на баба

# 475
  • Мнения: 774
Квася доста рядко, когато баба ми прати домашно мляко, а иначе си купувам от магазина

# 476
  • Мнения: 832
Не квася, незнам дали ще ми се получи Rolling Eyes

Няма как да не ти се получи. Пробвай! Иначе няма да можеш да разбереш. Лесно е, ще видиш  Peace

# 477
  • Бургас-Несебър
  • Мнения: 56
Не квася, незнам дали ще ми се получи Rolling Eyes
пробвай и ще получиш невероятен резултат!
аз постоянно квася за малката -1г 3м, щото другото от магазина го повръща, свикнахме с вкуса му вкъщи и сега не купувам.
скоро останахме без мляко и купих, но да ти кажа едно такова безвкусно ми се стори, то на мляко не прилича Confounded

# 478
  • Мнения: 4 916
По колко часа квасите млякото през лятото?

# 479
  • в провинцията
  • Мнения: 249
През лятото го държа 2,5-3 часа, през зимата стига до 4 часа, не повече.

Общи условия

Активация на акаунт