Великденски пости

  • 95 416
  • 495
  •   1
Отговори
# 360
  • София,
  • Мнения: 4 267
Честита ви блага вест! Да сте живи и здвари и вие и всички ваши близки! Само хубави неща да ви се случват! Simple Smile
Честито и от мен!  bouquet
И аз отивам да търся рибка и да готвя   chef

# 361
  • Мнения: 4 344
честит празник на всички! Hug
ардеа алба,направих пататника-страхотен е!  bouquet

# 362
  • Мнения: 2 724
Честит дългоочакван празник и от мен  bouquet.
Днес ще сме на пангасиус.

# 363
  • Мнения: 428
честит празник на всички! Hug
ардеа алба,направих пататника-страхотен е!  bouquet

Мерси Grinning
 Аз (понеже не съм на пълен пост-само месото съм изключила,но ям  мляко) го консумирам с айран  Mr. Green.
     

 

# 364
  • Мнения: 81
Честито БРАГОВЕЩЕНИЕ  и приятно хапване на рибка:2eat2: eat eat

# 365
  • Popovo
  • Мнения: 219
ЧЕСТИТО БЛАГОВЕЩЕНИЕ.
Искам да се включа при вас за постенето.По това ме запали една колежка докато бях студентка и наистина ми допадна.Преди да забременея си постех пълият пост - без никаква животиска храна.Но сега само съм изключила местните продукти и в сряда и петък не ям нищо млечно, а в петък дори и никакви мазнини.За постите знам че се позволява разтителна мазнина, но в сряда  петък не.
Не съм особено набожна, но откакто започах да постя тялото ми сякаш е много по добре.За мен тези дни са най-леките.Да отначало наистина е доста трудно да се откажеш от прекрасните пържоли или паниран кашкавал, но когато свикнеш после чак не ми се иска да свършват  Grinning . А и мога да кажа, че това разтоварване влияе и на психиката ми,околните ми казват че ставам по малко агресивна #Cussing out и ного по- добра.
Ако някой мисли че не може да издържи всичките 47 дни да опита следното - да пости една седмица в началото, една седмица в средата и една седмица в края на постите и сами преценете как ще се почувствате по добре.Но не правете грешката като спрете да постите да се натъпчете сякаш са ви държали гладни през всичките тези дни.  eat

# 366
  • Мнения: 784
Честит празник на всички!
Благовещение е истинският празник на жената и майката, а не осми март, който е празник на левия интернационал и Клара Цеткин Wink 
Аз, защото празнувам, днес нямам никакво настроение за готвене и ще водя моите мъже на рибен ресторант!

# 367
  • Мнения: 5 228
Пататникът горе-долу за колко време става готов?

# 368
  • Мнения: 175
Честит празник и от мен!   bouquet
... и да ви е сладко!

# 369
  • Мнения: 428
Пататникът горе-долу за колко време става готов?
зависи  Grinning колко бързо белиш катрофите и колко бързо ги стържеш.
А иначе за 20-тина минути при загрята фурна е опечен Peace
Вчера за около половин час беше готов.
Но ако картофите са на дебел слой не става хубав.Ползвай по-голяма тава.Колкото по-тъничък е блата толкова по-хрупкаво става и по-вкусно Peace

# 370
  • Мнения: 5 228
Andrea alba, пататникът стана страхотен. Винаги съм мислела, че това е много трудно за правене ястие, пък то на всичкото отгоре - лесно и бързо. Всички много го харесахме и направо минава към любимите рецепти. Мерси!

# 371
  • Мнения: 428
Лесен е,вкусен и постен Hug
Може да се прави и на тиган-тефлонов.Без мазнина.(е само с една супена лъжица)
Насила се като палачинка,като се запече от едната страна се обръща  от другата,но на мен не ми харесва по този начин.Във фурна си е най-добре.  Peace

# 372
  • Мнения: 175
Фукла, направих зелника с кимьон и магданоз. НЕ мога да повярвам що за вкусутия стана само от тия добавки. И на домашните много се хареса, пак било нова рецепта.
Много благодаря за съвета. После да ми разправят, че магията не била в детайла  Mr. Green Беше ми писнало от гъби, но и с тях ще пробвам.   bouquet   bouquet

# 373
  • Мнения: 5 228
Оlemale, радвам се, че ти е харесал. Наистина кимионът придава страхотен аромат, без него не става толкова вкусно. Аз го слагам на всички ястия със зеле, даже и в сърмите слагам малко. Много любима подправка.

# 374
  • Мнения: 784
.......Наистина кимионът придава страхотен аромат, без него не става толкова вкусно....

Кимионът - смлян или на зърна?

Общи условия

Активация на акаунт