Мами вегетарианки, да се преброим и споделим - 3

  • 31 800
  • 470
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 189
Само не видях къде е острото нахвърляне срещу теб Thinking
Пуснала си нещо извън обсъжданите въпроси тук и казахме, че не им е тук мястото. Пусни ги там, където ще бъдат оценени подобаващо. Да, много добре знам, че не си Господ! Но като че ли ти се иска твоето мнение да е миродавно....казах и край. Останалите само да кимат  глава в единодушно съгласие...
Ами може и така да се каже - че темата е против месото, приемливо за вегетерианска тема Peace

Хубаво е, човек да запазва добрия тон, колкото и да сме различни все пак сме хора, нали Peace

# 406
  • Мнения: 2 761
Мнението ми е написано неутрално,за сметка на това много потребителки се докачиха лично и  нападнаха лично мен,а не мнението ми.Няма повече да се обяснявам на хора,които не правят подобна разлика.
Пък сега да ти кажа и аз нещо-тази тема тук е за вегетарианство,а не за веганство и суровоядство,както се опитваш да проповядваш в предни постинги(да те цитирам ли лично или сама ще четеш какво си писала назад?)Сега квит ли сме?Нали знаеш-каквото повикало,такова се обадило. Peace

# 407
  • Мнения: 2 132
fotinaklaros не се хаби излишно Hug

Ето една бърза крем супичка:
1 глава лук
1 голям морков
3 големи картофа
2 шепи пресен спанак
подправки и 150мл сметана по желание

Задушават се моркова и лука за 5мин, добавят се картофите и вода да покрие зеленчуците. 7-8 минути преди края се добавя нарязания спанак и подправките. След изключване се прибавя сметаната, ако се ползва и всичко се разбива с пасатор.
Супата е готова за 30-тина минути.

# 408
  • Мнения: 449
Жени, много благодаря, тези дни нещо съм зациклила с разнообразието  Hug

# 409
  • Мнения: 236
Моето последно творенбие беше следното

Задуших морков, лук, чесън.Добавих просо и варих 15 мин.На изключен котлон сложих измит спанак и накиснат предварително булгур.КАто отдъхна малко подправки, зехтин, хималайска сол.

А снес едно пастетче от каквото имам:
2 моркова
1 главичка лук( когато иамм е зелен лук)
2 авокадо
копър и магданоз
малко зехтин, сол, лимонов сок
Не се сетих, а можех да сложа и червена чушка, маслини и кашу.Става още по вкусно.
 Simple Smile

# 410
  • Мнения: 902
fotinaklaros не се хаби излишно Hug
Peace

Да попитам консумиращите сирене/ кашкавал - дали има вегетарианско такова на българския пазар , т.е. без сирищния ензим newsm78

# 411
  • Мнения: 1 709
Намерих стара информация за сирене без този ензим: "Получиха се отговори от следните фирми, които отговорно за … ОД - СОФИЯ." - мнение №10 на Жени.

Колко е актуална информацията обаче  Rolling Eyes ?

# 412
  • Мнения: 2 132
Намерих стара информация за сирене без този ензим: "Получиха се отговори от следните фирми, които отговорно за … ОД - СОФИЯ." - мнение №10 на Жени.

Колко е актуална информацията обаче  Rolling Eyes ?
Този цитат го бях копирала от бг-мамма, но не помня темата Simple Smile

# 413
  • Мнения: 3 869
А снес едно пастетче от каквото имам:
2 моркова
1 главичка лук( когато иамм е зелен лук)
2 авокадо
копър и магданоз
малко зехтин, сол, лимонов сок
Не се сетих, а можех да сложа и червена чушка, маслини и кашу.Става още по вкусно.
 Simple Smile

Добре, че си пуснала рецептата!!!   bouquet Възхитетелно вуксно и свежо беше!! Проблах се само на усет да го докарм, но не ми се получи... Сега вече по рецепта ща пробвам   chef

Тия дни си говорих един лекар по традиционна китайка медицина и напуропат. Каза ми, че елдата не е подходяща храна за хора от кръвна група Б.... А хората с кръвна група А, можели да приемат малки количества млечни, стига да са ферментирали (к. мляко, сирене)...

Какво мислите за тия предразположения по кръвна група? Влияят ли ви? Намирате ли резон за себе си. Аз съм АБ и имах непоносимост към млечни (водеха до вътрешни възпалителни процеси), с елдата обаче не съм забелязала проблем нито за мен, нито за детето, което много вероятно също е Б, като баща си...

# 414
  • Мнения: 2 132
Аз като съм 0 само мръвки май трябва да ям  Laughing

# 415
  • Мнения: 685
Мег, при нас (мен и малката) доста добре се връзват храните с кръвната група. А група сме и двете.
Не вярвам сляпо на тези неща, но забелязвам някой закономерности свързани с храненето. Дъщеря ми има абсолютна непоносимост за млечни продукти. А месо нямам никакво намерение да й предлагам и съм много спокойна.  Sunglasses

# 416
  • Мнения: 122
Привет и от мен, момичета!
Много се радвам, че открих темата и не мога да разбера как така ми е убягвала толкова време Simple Smile
У дома сме вегетарианци от сравнително кратко време, но за сметка на това никога не сме били особено месоядни. Сега като си помисля колко години сме я правили тази глупост- яденето на месо и ме хваща яд.
Напоследък се стараем да променим хранителните си навици още по-задълбочено. Като цяло и преди се стараехме да се храним здравословно и вярвахме, че успяваме. Сега, колкото повече се информирам, толкова повече се убеждавам, че за дотста неща сме тънели в блажено неведение и че има какво още да подобряваме в хранителните ни навици.
Драстично намалихме млечните или поне се стараем да не купуваме от магазина. Избягваме животинските продукти от магазина (мляко, яйца, млечни), както от здравословна, така и от екологична и етична гледна точка. И все пак и сега от време на време се случва да купуваме такива, но се стараем да не е често.
Малкият беше захранен с месо (био пилешко, пуешко, риба, телешко, без свинско), но сега покрай нас и той е вегетарианче. За него срещаме опозиция- не можело така, малък бил, имал нужда от месо и риба, знаете как е...
Ами, това е от мен, надявам се да споделяме опит Simple Smile

# 417
  • Мнения: 189
Back to Nature,   bouquet

# 418
  • София
  • Мнения: 5 217
Намерих стара информация за сирене без този ензим: "Получиха се отговори от следните фирми, които отговорно за … ОД - СОФИЯ." - мнение №10 на Жени.

Колко е актуална информацията обаче  Rolling Eyes ?

Този цитат аз го копирах от отговор от дълго чакан мейл от една приятелка от  йога сдружение. Но е отпреди поне 2 години. После се е завъртял, но като информация-майка беше достоверен.

# 419
  • Мнения: 2 761
Намерих стара информация за сирене без този ензим: "Получиха се отговори от следните фирми, които отговорно за … ОД - СОФИЯ." - мнение №10 на Жени.


Какво означава микробиална сирищна мая???От какво е получена,така щото да може да подсири млякото до консистенция на сирене?
Сирищната мая си е с въпросният ензим.Оттам идва и вит.Б12,който няма как да се получи ако го няма този ензим.Нали тази тема е за вегетарианци,а не за вегани?
Без сирищен ензим е моцарелата примерно или ако се подсече при домашни условия прясно мляко с лимон.


Общи условия

Активация на акаунт