Избор на количка

  • 2 428
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 919
Много е важно според мен да се огледаш около себе си и да си отговориш на няколко въпроса
Къде ще я съхранявам - ако е в гараж или в помещение във входа, не е толкова страшно , ако е по-тежка
Ако ще я държиш обаче във коридора на апартамента е важно колко голям ти е асансьора и ще побере ли теб и количката (казвам го от опит)
Къде живееш - едно е, ако ще се разхождаш в градинката на НДК, друго е, ако живееш в полите на Витоша.
Колко голям е багажника ти - може и да ви се стори смешно, но след като се роди детето се наложи да си сменя колата, защото багажника ми едвам събираше количката с голееееемите колела.
Има още доста критерии, но това ми се струва по-важно.
За информация аз бях с Quinny Buzz , не съм сигурна дали бих повторила с второто.

Поздрави и успех в покупката

# 16
  • Мнения: 2 448
Не бих взела количка , в която новородено ще е обърнато така, че да мога да го виждам само през някакво прозорче.
Моята беше Чиполино, и зимната и лятната, здрави излязоха. За мен най важно беше колелата да за маневрени и не много малки, за да не друса излишно, както и коша да се обръща, за да може после като поотрасне и се вози седнало да гледа напред, а като новородено да е с лице към мен.
Но всеки си има различни изисквания към количката, за това и има толкова много модели.  Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 44 127
на мен ми е симпатична и на живо добре изглежда.  малко е тежичка само, ако ще я дигаш ежедневно....
а това че коша не се върти, за мен лично е абсолютно безразлично...

# 18
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Имам няколко колички - триколка, тежка, обемна, с големи гуми; и още три - леки и компактни, от тези с малките гуми. Последните три общо взето обират праха, използвам ги за разходки в квартала и до близките люлки. Едната съм я сложила в багажника на колата. В крайна сметка в 98 % от случаите си използвам триколката. Невероятно маневрена, въпреки че е значително по-тежка се управлява с лекота и не чувствам умора от дългите разходки. Гафове с обръщане не са се случвали, въпреки че я ползвам като товарно магаре, а с другите имам този проблем. Широка и удобна е за бебето, с амортисьори, така че дупките не са никакъв проблем. С нея сме били по морета, из балканите, когато падне сняг е невъзможно да излезна с друга. Наистина ни заемаше целия багажник на колата, но този недостатък определено се преживява на фона на останалите предимства.
Някои от момичетата са ти дали добри ориентири. Важно е какъв избор ще направиш, защото всеки ден ще си патиш от него.

# 19
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
За количката най-важно е да ти е удобна на ръста, да е маневрена и да е мноооого лека. Иначе формата и цвета си зависи от собствения вкус. Аз например, не харесвам триколки, което не значи, че не са хубави. Големите колела доколкото знам са по-удобни са разбитите улици и тротоари, тоест по-леко минават. Но пък количките с големи колела като цяло са по-тежки. Добре е задните колела да са единични - казвам го от личен опит. Двойните отзад, независимо от големината, правят движението по-тегаво и трудно. Иначе за отпред няма значение.
Аз изкарах и двете си деца с една количка (без зимен кош) със средни по големина колела. Просто купувана е когато се роди дъщеря ми. А тя се роди през март и изчислих, че зимният кош в летните жеги ще ми е просто излишен. Синът ми се роди през август, но количката - понеже се оказа супер здрава, свърши и за него работа. Иначе марката е абсолютно менте, турска имитация на дизайнерска френска количка. Имаше една бройка само - явно в магазинчето си бяха внесли нелегално няколко. Обаче няма такова нещо просто - супер здрава, тежка 6 кг, с огромен кош, който страшна работа върше в последствие и невероятно маневрена. Абе изкара две бебета. Миналото лято обаче вече купих лятна за сина - на Чиполино. Не е лоша марката, но не може да стъпи на малкия пръст на онова менте. Mr. Green

# 20
  • Мнения: 467
Гледах я в нашите магазини, много тежка ми се видя - към 15 килограма ако не се лъжа. Има по-леки, например Джейн, с три колела е само 8 килограмова. Но по-важното е, и цената и самата количка да те удовлетворяват.
Аз имам Пег Перего - Плико Прамет http://www.ebaby.fr/index.php?target=products&product_id=1734. За тук е идеална, качвам и големият отзад, но в България това лято се измъчих, много дупки, много високи тротоари, направо съжалих, че нямам триколка  Confused

# 21
  • Мнения: 498
на мен ми е симпатична и на живо добре изглежда.  малко е тежичка само, ако ще я дигаш ежедневно....
а това че коша не се върти, за мен лично е абсолютно безразлично...
Наистина са хубави,и аз ги гледах.Нашата еу на пег-перего,комбинирана,коша се върти,отгледа две деца и не е мръднала

# 22
  • Мнения: 9 442
И моята е Чиполино Рапидо.Аз също като повечето от вас съм скептично настроена към тази марка,но този модел ми допада много.

Последна редакция: сб, 21 фев 2009, 13:39 от кристал

# 23
  • София
  • Мнения: 44 127
12.5 кг e, не 15...
аз съм имала чиполино комбинирана, нямам оплаквания, много доббра, ищо не й се разскърца, скъса или счупи.....
но зависи от модела и късмета....
иначе от новите им футура по-ми харесва...но нещо цените са ми височки за марката.....

# 24
  • Мнения: 9 973
аз съм се спряла на бертони рокенрол-евтина и с параметрите,които търся

# 25
  • Мнения: 467
Е, това не е лошо. Значи, тази, която съм гледала може да са я мерили със седалката за кола  newsm78

# 26
  • Мнения: 8 999
Критериите при избор на количката, при мен бяха следните:
- да е с големи колела
- да се трансформира от лежаща на седяща / с един и същи кош/
- кошът да се отделя от количка /за да си го ползвам и за други цели/, а също и да може да се завърта по желание /срещу или по посока на движението/.
- тапицерията на коша да се маха лесно и изцяло, за да може да се пере в пералнята.
Моята беше на Хаук и съм страшно доволна от избора си. Освен моите две деца, още 3 бяха отгледани в нея.

# 27
  • Мнения: 805
Аз съм с Куини BUZZ и съм доволна за сега.
За новородено предпочитам количка със зимен кош.
Изглежда ми по-уютна за малко бебче...

# 28
  • Мнения: 1 354
Благодаря ви на всички за съветите! общо взето ще мисля имам още време до покупката,иначе не ми се дават повече от 500лв.за количка,а искам да е с големи гуми все пак,а по хубавите колички ми се виждат доста скъпи към 700 и нагоре и това без столче за кола  ooooh! не знам доста съм объркана Rolling Eyes а иначе имам място в къщи където да я прибирам,живея в центъра и съм на 1 етаж.
А тази чиполино ми изглежда добра, ама нищо не разбирам аз Simple Smile
Благодаря ви ,само се надявам да не се прецакам Praynig

# 29
  • при принцесите
  • Мнения: 90
Аз държа на следните неща:
- големи колела - за дупките, снега и пясъка на морето
- голям кош отдолу, лесно достъпен, на едната ми количка е с нещо като покривало, което не е удобно
- цяла дръжка, за да мога да я бутам с една ръка
- лека конструкция - тук трябва обаче да се взима под внимание и маневреността, защото по-леката ни (7кг Чиполино) си е супер мъка да я караш спрямо тежката (13кг Jane)
- кош за новородено, ами аз исках да си го гледам, докато го возя Simple Smile
Вариантът с обръщане на дръжката трябва да имаш предвид, че е много удобен, когато задуха вятър или слънцето свети в очите, но пък въртящите се колела отиват отзад и в повечето случаи трябва да ги заключиш, за да можеш да продължиш.
Чико (може би и други) знам, че имат модел, на който целият кош се обръща, ама това не го виждам кой знае колко удобно за горните два случая.

Общи условия

Активация на акаунт