Кога започна да повтаря срички или думи?

  • 3 250
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 817
Малкият: на 5-6  бебешки срички, на 7-8 се опитваше да повтаря срички. На 9-10 казваше неща от рода как прави кучето, патето...На 1 годинка вече цели думи, названия, мама, тати, дядо... . На 1г 3м. свързва 2 думи.
----------
За големият съм забравила точно. Но си спомням, че не беше от  "ранно сричащите " бебета. Но затова пък на 2 годинки рецитираше стихотворения на изуст.
Различни са децата и не могат да се сравняват. Макар че и аз все го правя.

# 16
  • Мнения: 77
леле тъкмо щеше да пиша нова темичка и добре, че видях тази...
племенника на моя приятел направи 1.6м вчера и още  е  на мама, бабооооо, даде.......нищо друго....
днес минах през книжарницата и купих книжка с животните, ще я оставя на баба му да учат неещо по картинките може да помогне...майка му хич не се е притеснила ама аз пък немога така ако има начин да му се помогне на детето било  то с картинки било то  нещо със знаци...знам ли....
аз не съм майка(все още...) и незнам, детето не е мое , но си представям ако беше...
дали е "нормално" на тая възраст само това да може да каже......?

# 17
  • Мнения: 1 817

stefi, повечето деца са така. Това не е притеснително. Има деца и на 3 г. с такъв речник и не се смята за проблем.

# 18
  • Мнения: 1 554
не бързай,има време,после ще искаш да млъкне, ама няма Grinning

# 19
  • Мнения: 7 474
Към 10 месеца беше.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 259
Сега е на 6 и половина месеца и по цял ден бърбори някакви несвързани срички повтаря непрекъснато ба ба ба ба ба....

# 21
  • Временно
  • Мнения: 788
Моята дъщеричка не спира да бърбори,от няколко месеца насам повтаря срички,но все още е неосъзнато.
Да не говорим,че ма-ма все още,дори неосъзнато въобще не съм чула. Laughing

# 22
  • BG
  • Мнения: 1 900
Голямата сричаше към 8-9 месеца.А после вече на 1.6г.започна да прави изречения.

# 23
  • Мнения: 2 447
Моят син все още бърбори непрекъснато някакви срички.Засега не съм забелязала съзнателно да е казал нещо,мама още не съм чула.Доскоро не казваше Чао,не правеше боц,не казваше колко голям ще стане....Грам не съм се притеснила,Виждам,че отлично ме разбира,просто не иска да повтаря.

днес минах през книжарницата и купих книжка с животните, ще я оставя на баба му да учат неещо по картинките може да помогне...майка му хич не се е притеснила ама аз пък немога така ако има начин да му се помогне на детето било  то с картинки било то  нещо със знаци...знам ли....

напълно нормално си е.Имам много книжки,непрекъснато му се обяснява,но той просто не повтаря и не показва,иначе разбира.

# 24
  • Мнения: 1 773
След годинка. И сега обаче не повтаря всичко, има звуци, които не може да изговори. Правила съм си експеримента да казвам азбуката и той повтаря след мен, така виждам, кои звуци го затрудняват още  Peace

Цитат
племенника на моя приятел направи 1.6м вчера и още  е  на мама, бабооооо, даде.......нищо друго....
Нищо притеснително  Peace

# 25
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
stefi при нас от книжките няма голям ефект. Много обича да ги разглежда, но показва сама кнчето и Баба Меца Tired

# 26
  • Мнения: 2 334
На 8-9 месеца започна с мама ,тати,баба а сега на една годинка се опитва да повтаря.Например като и кажа кажи чичо и тя казва тито  Laughing

# 27
  • Мнения: 467
Значи, според лекрите, едно дете на годинка трябва да знае поне три думички, но да рзбира мого повече. Това, кога детето започва да разбира никой не може да каже и затова трябва да му се говори, все едно че разбира (както ти правиш).
Моите синове се смятат за зостанали. Големият проговори на 2,5 г., а малкият, на 18 месеца вече не казва нито дума и не потаря нищо.

# 28
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
На 8 месеца. Само дето не разбирам всичко!  Mr. Green
Вика на мен и на баща си "ма", "та". Като е гладен започва да мели "ам-ам-ам-ам". На водата вика "ди" (както и на още много неща). А на предметите които харесва много вика "гииии". Има и доста други "реплики", но аз не съм ги разгадала все още.
Имитира разни звуци и срички. Останах много изненадана, че може да възпроизведе звуци и срички, които на мен са ми трудни за произнасяне. Shocked Но предполагам, че ще мине доста време преди да започне да казва цели думички с две и повече различни срички.

И почти всичко, което му казвам специално на него разбира.

# 29
  • Мнения: 4 434
Към 8мия месец може би,забравих Crazy

Общи условия

Активация на акаунт