За нашите по-"непухкави" кърмачета

  • 6 667
  • 115
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 165
Не,не съм изпълнила "диетата". Сега хапва през нощта малко по-често, но все по мъничко. Първия месец доста често си искаше и на час-два даже. Вода и чайове не иска да пие изобщо. Първите 40 дена някъде ядеше по 40-50 мин, но имаше силна жълтеница и беше сънлив. Сега в най-добрите случей по 15 мин общо, от двете гърди. От няколко дена започна да ака почти всеки ден, давам Био-гая. Започнах да давам и по 10-15 мл кърма след хранене с лъжичка,не се противи, но с шише, не иска. Общото изядено количество за деноощие пак е доста по-малко от нормите. Иначе от шише го изяжда за по-кратко време, отколкото ,ако суче.

# 91
  • Мнения: 317
Аз пак да се разпиша, преди време бях писала, още в началото на темата. Вики се роди 2 540 кг и 48 см. Сега на 1,5 г. и е 8800 кг и 77 см! Simple Smile Както виждате сме от финните дами! Кърмена е до 1,3 г., захраних я в средата на петия месец. По принцип преди да я отбия беше по-капризна, но откакто спряхме да се кърмим, а това беше скоро, като Вики сучеше сутрин, следобед, вечер и нощем, та вече ядем доста и то с голям апетит. Понякога даже ме смайва с големите количества храна, които изяжда. Разбира се има случаи, в които яде малко, друг път яде с огромен апетит, но явно не й се лепи, както и на мен де, та явно се е метнала на майка си!  Grinning

# 92
  • Мнения: 690
Веси 25, а започна ли Вики да наддава?

# 93
  • Мнения: 317
Джоли, предполагам, че имаш предвид дали е започнала да наддава след като съм спряла да я кърмя или греша? Вики наддава сравнително малко, но всеки месец сме качили по нещичко. Тя по принцип наддаваше много само първите месеци. След това започна да качва по малко. Сега особено няма как да е иначе, защото тя е изключитлно активна, непрекъснато бяга, катери се къде ли не, по цял ден я гоня в парка. Направо станах бегач на дълги разстояния! Има дни, в които спи по 20-30 минути за цял ден! Чак се чудя как издържа, ама какво да правиш, всяко дете си изгражда някакъв свой режим и ние се нагласяме по него! Simple Smile

# 94
  • Мнения: 690
Веси 25, точно за това питах. Прави ми впечатление, че Ния на яслата като е хапва твърда храна, което преди не се случваше много. Вечер като я взема се кърмим. Обаче не ми прави впечатление да е наддала много повече от колкото е наддавала преди.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 78
Я да побутна малко темичката: на 10м. и 10 дни тежим 7000гр, 68см. Т.е. продължаме да сме фини, а вече сме захранени и не сме само на кърма /не че има значение/.

# 96
  • Мнения: 429
Я да побутна малко темичката: на 10м. и 10 дни тежим 7000гр, 68см. Т.е. продължаме да сме фини, а вече сме захранени и не сме само на кърма /не че има значение/.
Да се включа и аз, че да не забравите моята финна мадама. След 2 седмици ще стане на 1 годинка, а мерките и са  около 6400 гр, 65 см  Hug

# 97
  • Варна
  • Мнения: 78
Я да побутна малко темичката: на 10м. и 10 дни тежим 7000гр, 68см. Т.е. продължаме да сме фини, а вече сме захранени и не сме само на кърма /не че има значение/.
Да се включа и аз, че да не забравите моята финна мадама. След 2 седмици ще стане на 1 годинка, а мерките и са  около 6400 гр, 65 см  Hug
мале барборанче......... и аз съм седнала да се "кахъря"  Laughing

# 98
  • Мнения: 429
Я да побутна малко темичката: на 10м. и 10 дни тежим 7000гр, 68см. Т.е. продължаме да сме фини, а вече сме захранени и не сме само на кърма /не че има значение/.
Да се включа и аз, че да не забравите моята финна мадама. След 2 седмици ще стане на 1 годинка, а мерките и са  около 6400 гр, 65 см  Hug
мале барборанче......... и аз съм седнала да се "кахъря"  Laughing
Най-важно е да са живи и здрави! Аз отдавна не се "кахъря"  Hug

# 99
  • Мнения: 558
Я и аз да се навъртя пак тук- на 13 месеца бяхме около 7800г.
Изкара моята госпожица  един грип последван от ушна инфекция тия дни и хей ни на: 13.5 месеца- 7500г, на около 73см...

Извинявам се предварително, ако изглежда, че отмествам темата, но понеже мисля, че се отнася и за захранените вече деца, които продължават да бъдат кърмени, каквото е моето... та ще пиша, после ако трябва и ще бриша.

От далечината на времето минало досега, какво мога да кажа- до 6тия месец, когато беше само на кърма наддаваше прилично моето момиче- ня 6 месеца беше 6100, последва един загадъчен период, от 3 месеца, в който се оказа, че не само не е качила, но и беше станала 5900- на 8 месеца (тогава се мъчихме да се захранваме, не особено активно и успешно, но тя си беше здрава, спокойна и весела и аз не я насилвах с пюретата много- много)... 
Като цяло от 8мия си месец наддава с по около 300гр на месец. Слабото и наддаване определено е следствие на невъзприемчивостта и към нови храни, с което се боря ежедневно. Ох, толкова беше лесно, като беше мъничка  ooooh!...

Към настоящия момент характерна особеност и е, че ненавижда пюрета и повечето пресни плодове. Караме на няколко вида храна за възрастни, която възприема, в доста символични количества. Бебешки каши никога не е харесвала, но закусва оризов, царевичен или пшеничен грис (все със сирене). Напоследък хапва и от сандвичите на брат си.

Пращаха ни на логопед, която я определи като "чувствителен ядяч", казано просто... Въпросната докторка, покрай умните неща, които каза, рече, че и е време да спира да суче вече Whistling...
Детски гастроенеролог не намери проблеми след разни тестове, които и правиха...
Накрая ни пратиха на специалист по развитие и поведение, който констатира забавени големи моторни умения (придвижва се само  седнала по дупе, не лази и не се изправя на крака сама все още), което засега той смята, че е поради ниско тегло. Този пък доктор отрече, сукането да ни създава проблем и даже ни насърчи да продължаваме да го правим  Laughing...

От кърмене все още не я лишавам... като особено тия последните дни, докато ми беше болна само смучеше, и резултатът в дайпера и беше като на малко бебе сукалче и по цвят и по структура  ooooh!... Смятам да вървим към отбиване след около месец- тя и без това не е от най- запалените кърмачета и няма да ни е трудно. Обаче хич не си правя илюзии, че ще стане по- ящна тогава...

Бърборанче, след този дълъг постинг, ако още четеш, пиши вие докъде сте с вървенето (лазенето), че мен тоя въпрос ме тормози... може и на лични Wink...

# 100
  • Мнения: 429
Слабото и наддаване определено е следствие на невъзприемчивостта и към нови храни, с което се боря ежедневно. Ох, толкова беше лесно, като беше мъничка  ooooh!...
облак, при нас положението е същото. Храните, които харесва са супер малко и бързо и омръзват  ooooh!Така е от първия месец-обожаваше да суче (и все още обожава), но суче по много малки количества. Мислех, че като я захраня ще започна да качва, но напротив. Най-голямото постижение за месец беше 680 гр (първия месец), от там нататък 400, 300, 200, 100  ooooh! Както вече казах важното е да са здрави  Hug
Към цялата картинка мога да добавя, че не обича и да спи! Иначе е супер активна-лази страшно бързо и понеже е мъничка се провира навсякъде. Може да ходи само хваната за опора, но аз не се притеснявам, защото според повечето ортопеди с прохождането не трябва да се бърза (когато детенцето е готово).
Ние също сме обиколили всевъзможни лекари, но не разбрах какво общо има логопеда с храненето и растежа  newsm78 Твоето момиченце е като кукла на снимката  Hug
Между другото и аз съм се придвижвала с крака, седнала по дупе (майка ми разказва, че това ми е било лазенето)

# 101
  • Varna
  • Мнения: 603
За статистиката  моята малка маймуна е на 3 г. и е 12 кг.Реално прояде на 1г и 6 месеца някъде и сега си яде съвсем нормално, но не е от кротките и бавничко наддава.

# 102
  • Мнения: 1 119
Отдавна се каня да ви счупя рекордите, но ето че барбаронче май за сега води.
Моята кукла се роди 3050 гр 51 см съвсем, ама съвсем доносено бебе.
На 6 месеца беше 6 кг, не помня сантиметрите колко бяха.
На годинката беше 7300 гр, 72 см.
Сега на година и половина беше 8500 гр, 76-7 см.
Злояда е като цяло, но има и ящни периоди. Още суче след обяд и нощем няколко пъти.
Относно ходенето проходи точно на годинката сама, без да съм я учила. Тя сама се учеше на дивана.
Забелязах че при нея теглото се качва скокообразно в някои месеци, а вдруги не помръдва. Но средно от годинката до сега качва с по 200 гр на месец, което ме устройва. До годинката много се шашках и тръшках, сега вече се поуспокоих, може би, защото мина психологическата бариера от 8 кг  Laughing

# 103
  • Мнения: 516
Сори ,ама ще ви отнема първенството Laughing Моята Йоана е на 3г. и половина. Вчера и правиха консултаци: 10.500 , 89см.
За статистиката-яде 4 пъти по малки (около 200гр) порции. Като изключим ,че не обича да върви на дълги разстояния, е много жизнена .

# 104
  • Мнения: 429
Сори ,ама ще ви отнема първенството Laughing Моята Йоана е на 3г. и половина. Вчера и правиха консултаци: 10.500 , 89см.
Да ти е жива и здрава, дъщеричката  Hug

Общи условия

Активация на акаунт