Отговори
# 15
  • BG
  • Мнения: 1 900
Около 3;4 год.смятам,че е добра разлика.Тъкмо едното дете вече е самостоятелно.Но  както дойде.

# 16
  • Мнения: 9 814
Няма най-добра или най-лоша разлика.
Всяка разлика има своите предимства и недостатъци.

# 17
  • Мнения: 2 090
За мен-около 3 години Grinning

# 18
  • Мнения: 299
 
Няма най-добра или най-лоша разлика.
Всяка разлика има своите предимства и недостатъци.
 Абсолютно на това мнение.

# 19
  • Мнения: 210
С брат ми разликата ми е 5 години и се разбираме доста добре,със сестрами разликата ни е 10години и почти не си говорим - нямаме общи теми.Затова си мисля че от 2 до 5 години е добре

# 20
  • Мнения: 41
Няма най-добра или най-лоша разлика.
Всяка разлика има своите предимства и недостатъци.
Мисля ,че и голямата и малката разлика имат своите плюсове и недостатъци,зависи откъде ще ги погледнеш!
присъединявам се към тези две мнения....и да добавя....зависи за кой говорим да му е по добре- за децата или за родителите....всичко е относително...при мен се стекоха така обстоятелствата, че моите деца имат 10 години разлика....не че така сам го планирала...на всеки както му дойде музата

# 21
  • София
  • Мнения: 1 139
За мен 4-5г. е най-добрата разлика.
Едното ще е вече самостоятелно в доста навици и ще е по-лесно да се справям в комбинация с бебето.

# 22
  • Мнения: 672
Моята бебка е почти на 8 месеца и от известно време се питам каква ли е най подходящата възрастова разлика между децата. Какво мислите вие? Споделете личните си наблюдения.
Аз лично смятам че колкото е по малка е по добре. Казвам го от личен опит. Със сестра ми имаме 7 години разлика и в детските ми години винаги ми е ''тежало'' това, че трябваше да я водя на всякъде с мен, все да я наглеждам..... Сега не усещам тази разлика, но като дете беше различно.
Надявам се темата да не е обсъждана вече и дано ви бъде интересна. Wink

П.С. Видях току що че темата е обсъждана неколкократно , но искрено се надявам да не ви отегчавам

Говориш от позицията на детето, не на родителя. Я питай майка си дали не и е било голямо облекчение това, че си се грижила за сестра си. Имам две сестри, съответно по-голяма с 4 години и по-малка с 10 години. С голямата винаги сме били като истински сестри, а малката по-скоро възприемахме като наше дете. Никога не ни е тежало това, че сме се грижили за нея. Майка ми и до днес повтаря, че не е разбрала кога е отгледана. От позицията на родител също смятам, че голямата разлика има предимства. За себе си лично не мога да си представя, че ще купувам два размера памперси, два вида мляко ще бутам огромна количка за породени и т. н. А и след толкова години отново с бебе се чувствам някак подмладена.
В никакъв случай, обаче не отричам предимствата на малката разлика. Тя също си има своя чар.
Накрая ще кажа, че всъщност разликите нямат значение. Важното е да има деца и любов.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
За мен възможно най-малката между децата , но и мама да може да се справя и смогва.Някакъв баланс всеки трябва да намери за себе си.Аз лично мисля , че 2-3 години са доба разлика за мен.Разликата между мен и брат ми е 5.5 години и се улавям как аз го съветвам като майка , а и той ме приема повече като такава.Не можем много да се почувстваме като приятели.Може и не само разликата да е важна , но аз го отдавам на нея.

# 24
  • Мнения: 1 354
На мен разликата с брат ми е 1г.и10 м. и мисля,че е добра,защото се разбираме чудесно,затова и според мен добрата разлика между децата е 1,5-3 години,но всеки има различно мнение Simple Smile

# 25
  • Мнения: 4 335
Аз харесвам по-голямата разлика,поне 4-5 години.
С брат си имам почити 9 г. разлика,винаги сме се разбирали страхотно.

# 26
  • Мнения: 99
Спред мен всяка разлика си има предимства  Peace Тези които са писали, че малката разлика е по-добра, гледат от страната на децата, я попитайте майките си как е било като сте били малки  Crazy  С моята сестра разликата ни е 2,5 години и се биехме много защото играчките все не ни стигаха  Joy Сега вече сме много близки. Сега живи и здрави ще ни е голяма разликата 11 години от щерката и живо и здраво да се роди бебчо  Peace Така реших защото виждам, че сега всички сме готови за нов член на семейството ни  Peace

Само недейте да гледате и да се съобразявате с желанието на децата си дали да имате друго дете и кога, те са си деца и съм сигурна, че никой не сте питали дали да имате първото си дете и кога да стане това  Laughing

# 27
  • Мнения: 242
4-5год. е добре според мен

# 28
  • Мнения: 164
Дъщеря ми е на 6 години, а бебчо на 20 дни. Тази есен ще е първокласничка и мисля, че ще е по-добре, че ще съм си вкъщи. А и от градината ги отписват още през месец май, ако не бях в майчинство не знам какво щяхме да правим. Бабите са на далеч.
Всеки сам преценя мен, тази разлика ме устройва прекрасно.

# 29
  • Мнения: 96
Голямата ми дъщеря навърши този месец 20 години,а малката през януари 1 годинка

Общи условия

Активация на акаунт