Отговори
# 90
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 045
Може би 3-4 максимум 5 години.

# 91
  • Мнения: 881
не мисля, че разликата в годините е определяща за отношенията между децата - те зависят изцяло от характерите им. разликата между мен, брат ми и сестра ми е общо 3 години и като деца бяхме голям "пожар" за ужас на родителите ни Laughing - постоянни караници, че и до бой се е стигало не веднъж... ако мога да избирам разлика между децата си, бих се ръководила от чисто практични съображения по отглеждането им!

# 92
  • Мнения: 121
моята и на сестра ми е 7 години и ми се стрева че е множко,аз мисля ,че 2-3 е нормалната разлика

# 93
  • Мнения: 64
Хареса ми темичката ви и ,ако може ,да се намърдам и аз с моето мненийце Grinning
 Май няма точна рецепта.И малката,и голямата разлика си имат плюсове и минуси.
По-добре е разлика около 4 г.,а най-добре е ,когато имате желание Peace

# 94
  • Мнения: 547
3-4 години,е моите нямат разлика,но това е друг въпрос може би с третото ще имат  Grinning

# 95
  • Мнения: 822
2-3 години. Peace

# 96
  • Мнения: 3 695
и аз мисля 2-3 години

# 97
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Няма такава възраст. Винаги има и + и -.

# 98
  • Мнения: 753
Според мене малката разлика до 2 години беше много добра до скоро Simple Smile
Но открих два фактора, които повлияха на мнението и решението ми - кърменето - реших да кърмя до около 2г и да забременявам вече отбила /за щастие стана от раз и с двете/ и второ установих, че наистина майката се нуждае от т.нар. възстановяване на организма! Все пак и тя трябва да е здрава, за да ги гледа и възпитава, а не само да ги роди.
А иначе бих искала три дечица, живот и здраве.
И в двата случая на разлика - малка и голяма- мисля, че родителите имат задача за разрешаване - как да общуват равноправно с двете Peace

# 99
  • Мнения: 1 273
Според мен най хубавата разлика е 3 години. Моите деца живот и здраве, ще са с разлика от 2,5г  Peace

# 100
  • Мнения: 636
не мисля, че разликата в годините е определяща за отношенията между децата - те зависят изцяло от характерите им. разликата между мен, брат ми и сестра ми е общо 3 години и като деца бяхме голям "пожар" за ужас на родителите ни Laughing - постоянни караници, че и до бой се е стигало не веднъж... ако мога да избирам разлика между децата си, бих се ръководила от чисто практични съображения по отглеждането им!

Не става въпрос само за отношенията между децата, а за споделянето на игрите и въобще всичко. Разлика 8-9 години са си вече различни поколения, не виждам какви са допирните точки между 13-годишен пубертет и 3-4 годишно дете. За възстановяването на оранизма на мен ми трябваха 3-4 месеца, за да почувствам организма си напълно, напълно възстановен.

# 101
  • Мнения: 94
Според мен 2-3 години е най-добрия вариант.Моите са с 2,5 г. разлика и сега се сработват чудесно. Peace

# 102
  • Мнения: 62
Разликата на моите деца е 8 години и съм доволна. Не тичам след две бебета, така да се каже и мога да разчитам за някои неща на баткото Peace

# 103
  • Мнения: 492
За мен лично 4-5 години.

# 104
  • Мнения: 1 372
Аз смятам че разлика от 5-6 години между двете деца е доста сполучлива комбинация.

Общи условия

Активация на акаунт