Какво да ядем и има ли изобщо нещо истинско на българския пазар?

  • 85 106
  • 433
  •   1
Отговори
# 15
  • софия
  • Мнения: 2 140
Сирене и кашкавал купуваме само на Маджаров,кисело мляко Сердика.От време на време вземаме шпеков салам Перелик.
 Други колбаси не! Naughty

# 16
  • Мнения: 14
зорлян ще ни направят вегетарианци, след снощния репортаж определено няма да кусам колбас, знаех че слагат всякакви боклуци ама чак пък за телешки пениси не бях чувала  Sick Sick Sick Sick Sick.
Преди време бях купила някаква шунка от уж доказана фирма, беше пълна с перушини  Sick  #Crazy даже кучето ми не искаше да я яде  Crazy

# 17
  • Мнения: 4 401
Момичета споменаха ли име на фирмата в злополучния репортаж?

# 18
  • Мнения: 2 126
Не.Нямаше имена човекът говореше като цяло ooooh!

# 19
  • Мнения: 63
А имате ли впечатления за BIO-продуктите в Билла? Там съм виждала био-сирене и био-кисело мляко, които са почти двойно по-скъпи, но не съм купувала, тъй като както вече всички знаем цената в България не е гаранция за качество.  Sad  Sad  Sad

# 20
  • Мнения: 2 382
Не че е гаранция за качество, но колбасите и филетата на Маджаров имат вкус като "от едно време" Peace.От много време не смея да рискувам с други.

# 21
  • Мнения: 930
вече нищо няма вкус като преди 20 години ooooh!

# 22
  • Мнения: 4 401
На скоро се светнах,че био и еко са две съвсем различни неща.И че я био-то се полсват и торове и пестициди...и всичко,а еко-то ако е такова не само по опаковка трябва да е напълно чисто от всякаква химия/има калинка на опаковката/.Т.е при екото плевелите и вредителите се борят посредством техните естествени врагове в природата и не се намесва великата магьосница химията.
Обаче първо хвърлете едни карти ....та да различите истинското от ментето newsm78

# 23
  • Мнения: 3 830
Колбаси не купуваме.
Взимаме луканки, суджук и всякакви други подобни от село от комшии или познати.
Кайма взимаме от фирма Борекс, които са ни познати. Взимаме от тях месото еди колко си грама и ни го мелят пред очите.

Масло купувам немско, но кой знае и в него какви неща има.

Прясно мляко взимаме от познати, на които можем да се доверим и си правим понякога кисело мляко.

Тези дни упорито се самонавивам да взема мляко и мая и да приготвя сама сирене. Whistling

Плодове и зеленчуци взимаме от градината на баба.

# 24
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Млечни продукти купуваме само на Хармоника-така наречените био,склонна съм да вярвам в качеството им,вкуса на продуктите няма нищо общо с останалите,които съм пробвала,масло немско,само прясно месо и сама си правя каймата...кашкавал не купувам,а салами, колбаси и т.н. изобщо,пасти и боклуци от рода на солетки и бисквитки също не взимам,нищо замразено и полуфабрикат,маргарин никога в живота си не съм виждала в къщи...въобще много масови продукти не купуваме,задължително държа всичко да бъде прясно...

Положението с качеството на храните у нас не е от вчера и днес,не виждам защо настана такава истерия след като всички можем да направим разликата във вкусовите промени в продуктите, последните няколко години...

# 25
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Не е съвсем безнадеждно положението. В магазините, където пазарувам , забелязвам как щандовете с колбаси се заобикалят масово от хората. А стоката залежава и не се купува. Предполагам, че производителите ще предпочетат най-накрая да работят освен за печалбата си и за качество на стоките си ....така, че да се надяваме че нещата ще се променят....

# 26
  • София
  • Мнения: 2 481
Kакво ви е мнението за това мляко; съгласна съм да давам двойно повече пари, стига да е качествено. Който го е хапвал, да сподели.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Не че е гаранция за качество, но колбасите и филетата на Маджаров имат вкус като "от едно време" Peace.От много време не смея да рискувам с други.
както и сиренето и кашкавала! По-скъпо, но си заслужава!  Peace

Някой има ли впечатления от кисело мляко Боженци?
Чух , че засега било най-доброто на пазара.
е, това пък ми е любимото кисело мляко- за съжаление в Бургас го няма никъде и когато мои познати ходят до Трявна си поръчвам да ми носят!  Peace

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 21:38 от LaDiDa

# 28
  • Мнения: 2 126
На Маджаров преди взимах редовно шпековият салам Бургас - смятахме го за добър.Виждам за млечните им продукти се изкавате,а какво ще акажете за месните?

Кашкавал Борино - на някой нещо да му говори,отзиви?

# 29
  • град-държава
  • Мнения: 5 863


Това според мен е истинско мляко,купувам го от Била,сиренето също,а марката е Хармоника(наскоро открих,че имат и сайт)  Peace... това,което е показано по-горе не съм го виждала в търговската мрежа, на коя фирма е?... Thinking

Цитат
е, това пък ми е любимото кисело мляко- за съжаление в Бургас го няма никъде и когато мои познати ходят до Трявна си поръчвам да ми носят! 

И Боженци има в Била,но за мен има вкус на сметана-нищо общо с киселото мляко...

Общи условия

Активация на акаунт