Място на детското столче

  • 1 841
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 161
Едва ли има нормален човек,който да сложи детето си на първата седалка.

# 16
е,да,аз го дадох като пример,една моя приятелка така се спаси,в последния момент успяла да завърти колата така,че другата страна на колата пострадала.Иначе знам,че има много случаи,когато инстинкта няма да ти помогне,повярвай ми,говориш с човек,който много си е патил(заради други)

# 17
  • гр.София
  • Мнения: 380
Според проиzводителите на седалки и теzи, които ги тестват, най_беzопасното място е отzад по средата (ако колата раzполага с триточков колан на това място, раzбира се) . На това място, при страничен удар детето няма да си блъсне главата в страничното стъкло. Иначе при катастрофа никога не се zнае коя страна Ще пострада повеече, това zависи от много други неЩа...


И аз така съм чела. При катастрофа е възможно да ударят колата ти странично, тогава детето е много уязвимо, ако е точно зад някоя от седалките. Всъщност на нас точно това ни се случи-удариха странично колата ни, която дори не се движеше-бяхме спрели на паркинг пред блока. Колата беше ударена откъм моята страна-аз седях на задната седалка, до бебето/което е в столче по средата/. Добре, че другият шофьор не се движеше с висока скорост-не пострадах, но вратата на колата се огъна навътре.

# 18
  • Мнения: 1 763
На упътването на нашата кошница за кола пишеше, че е най-безопасно да се сложи по средата на задната седалка или зад шофьора. По средата нямаше как да я закрепим и я сложихме зад шофьора. На упътването на  столчето пишеше само, че трябва да е на задната седалка, сложихме го зад шофьора.

# 19
  • Мнения: 1 090
Двете столчета са на задната седалка, от двете страни, а аз седя по средата. Не ми е много удобно там, но малкия много често се дави и е добре да съм наблизо.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Винаги сме го слагали отзад по средата. Малко е неудобно при закопчаване, но ми се струва най-безопасно.

Когато беше бебе, ми се е случвало да возя дъщеря си в кошница на предната седалка в посока, обратна на движението.

# 21
  • Мнения: 242
отзад на седалката зад шофьора! Peace

# 22
  • Мнения: 308
Нашето е на задната седалка,по диагонал на шоф. място.Това май е най-безопасното място в колата.Ако се загледаш и по колите,повечето столчета там са поставени.

   И аз съм чувала, че най-безопасното място е по диагонал на шофьора. Иначе ако има възможност столчето да се постави по средата, май е най-добре.

# 23
  • Мнения: 7 723
... Иначе ако има възможност столчето да се постави по средата, май е най-добре.
В повечето коли има такава възможност, но това в никакъв случай не е препоръчително.  Peace

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 133
... Иначе ако има възможност столчето да се постави по средата, май е най-добре.
В повечето коли има такава възможност, но това в никакъв случай не е препоръчително.  Peace

Би ли обяснила защо?

# 25
  • Мнения: 308
   Да, и аз съм любопитна защо. От прочетеното и в други теми, а и тук като гледам, повечето мнения са столчето да се поставя на средата. Аз нямам отговор защо обаче, но ще ми е интересно да споделиш защо не трябва да се поставя там.

# 26
  • Мнения: 3 880
В повечето коли има такава възможност, но това в никакъв случай не е препоръчително.  Peace
Напротив, точно там е най_препоръчително, zаради страничния удар и то препоръчано от специалисти все пак, а не от нас пиШеЩите Wink

   Аз нямам отговор защо обаче.....
zаЩото при удар има много място от двете страни и отпред. При седене до проzореца главата гарантирано Ще иzдрънчи в него, особено ако седалката няма достатъчно zаЩита в таzи област (или ако е само на повдигаЩа седалка). Страничните еърбеци не помагат в тоzи случай, zаЩото те покриват само горната част на проzореца, а децата не са толкова високи Peace

# 27
  • Мнения: 575
На задната седалка по диагонал на шофьора Peace
Защото аз съм шофера и така ми е по- удобно за обслужване, подаване на солети, вода, играчки замерени по мен...

А и не разбирам как по средата.. защото аз имам колан , който минава само през кръста на седящия в средата, а не този който минава през цялото тяло, каквито са страничните....?!? newsm78 newsm78 newsm78

# 28
  • Мнения: 2 478
Когато детето е само с баща си в колата,столчето му е на задната седалка по диагонал,за да може да го вижда по-лесно.
Когато пътуваме тримата е на задната седалка зад шофьора.
Винаги детето е закопчано с коланите на столчето,а столчето с колана на колата.А пък другото вече е Божа работа!

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/920/52/
Само за информация.
Много зависи от колата и оборудването и.
Зависи и от самото столче и начинът на закрепването му.
В специализираните сайтове има актуални краш-тестове за видовете столчета.
Основното е, столчето да е съобразено с възрастта и габаритите на детето и да се използва според предназначението му, както и да се спазват изричните указания на производителя за монтиране (и немонтиране при наличие на неизключваем еърбег). Автомобилите и столчетете със система изо-фикс имат съответните упътвания за място и начин на монтиране. Всичко останало е въпрос на личен избор, удобство и внимателно шофиране.

Общи условия

Активация на акаунт