Правите ли си домашни маски за коса/лице?

  • 4 487
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 236
Имам една СТРАХОТНА "маска"  за коса, но трябва да престои 30 дни на тъмно и хладно. Против косопад, пърхот и заздравява изтощената коса. 200мл. зехтин, 200мл. оцет и 100-150 грама орехи ситно начукани, ако са пресни може и черупки малко да сложите, се смесват в буркан, похлупва се отгоре за да не влиза въздух с капачка и фолио и  престоява 30 дни, правила съм го, просто е страхотна нямах грам пърхот и косопад. Прецеждаш я, намазваш се седиш 30мин. или 1 час колкото искаш и после се отмиваш с топла вода и шампоан, отмива се лесно заради оцета, слагаш малко по-ароматизирана маска и няма да мирише на оцет, наистина е много ефикасна, ако искате прибавите  Peace
Това зву4и много добре,май ще го пробвам! Peace

# 16
  • Мнения: 207
От опит знам че домашните маски са по добри , но не разполагам с много време . Имам 2 пълни тетрадки голям формат  с  бабешки рецепти за козметични маски и всякакви болежки . Но  това пусто време....

# 17
  • Мнения: 4 292
"Не, предпочитам, да си ги купя"
Прекалено мързелива съм, да си правя домашни маски, пък и нямам време. А и тези, които съм пробвала не ми харесват.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Да правя си.Тривитаминолната плюс други съставки и масла.След измиване с шампоан слагам и готова.За косата става въпрос. Wink

# 19
  • Мнения: 35 964
да, но рядко
като цяло предпочитам купешки продукти, мързелива съм си, какво да се прави Simple Smile

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Домашни маски за коса си правя редовно и много ми е приятно...докато при лицето е друга работа...там направо се насилвам да си правя маска и то купена, и то само веднъж седмично... Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 641
Правя си.
Обаче напоследък с големия корем малко ме примързява.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 231
Да.. на косата правя един път в седмица домашна и един път купешка!
А на лицето ползавам маски на AVON!

Общи условия

Активация на акаунт