Въпрос за мамите,които имат момченца

  • 4 283
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 589
Не се крия и все още не го смятам за необходимо. Даже почти всяка вечер го къпя заедно с мен и нямам как да не ме вижда гола. Случвало се е да ме загледа странно, защото сигурно се чуди защо съм по-различна от него и баща му. Crazy

# 16
  • Мнения: 528
Моят син е на 6 години и не се крием от него. Засега не съм решила кога ще започна да го правя  Rolling Eyes Ако това се случи, може би ще се получи от само себе си. Не виждам нищо срамно в голотата. А и често , когато родителите от срещуположния пол се крие, става по-лошо.
Най-добрият вариант е с време да се обясни всичко на детенцето , за да няма неудобни въпроси и пошляпвания. Всъщност пошляпванията ще ги има винаги, но лесно се избягват с леко изръмжаване в знак, че не е хубаво Laughing
Вие сте много мънички все още и няма за какво да се притесняваш  Hug И моята дъщеричка се гуши така и ме шляпва по баджаците, когато съм гола , както ми и върти зърната като копчета на пералня , но го смятам за нормално - сега всичко им е интересно  PeaceАз на моя син му обясних защо момиченцата и момченцата са различни и как се появяват бебетата, когато беше на 3 годинки, но по правило трябва да се направи, когато детето е на 4  Peace

Не се притеснявай! Радвай се на близостта с детенцето си, защото това време бързо отминава  Hug

# 17
  • Мнения: 184
Като стана на година и половина и ме видеше гола големият ми син цвърчеше жизнерадостно и тичаше да ме щипе и гушка.
Веднага взех предпазни мерки. Просто спрях да се преобличам пред него.

# 18
  • София
  • Мнения: 325
Може би зависи от реакциите на детето. Според мен не е нужно да се криеме. Ами как ще ги къпеме? Макар че един приятел сподели, че помни като е бил много малък майка си гола и това му се е запечатало в съзнанието и не може да го изтрие.

# 19
  • Мнения: 2 478
Аз пък си ходя гола.Е,рядко съвсем гола,освен в банята,ама ние и там сме заедно.Имаше момент,когато се впечатляваше от голите ми гърди (явно е забравил,че те го храниха 11 мес. Laughing),но сега приема за съвсем нормално голотата ми.Или поне по никакъв начин не показва,че го впечатлява.За в бъдеще,общото ни къпане пак ще продължи,но поне ще съм с бикини.Но като цяло,не смятам да му насаждам ,че голотата е срамна.

П.С.Аз дори на плажа с него,пак съм само по бикини.Къде е разликата?

# 20
  • Мнения: 7 914
TiFoNi
а мамите , които кърмят до 2-3 години...т.с. децата им смучат зърната -  какво ли е това?

нормално е детето да търси контакт -  толкова е малко! на мен ми е по приятно да си гушкам синчето голо, защо на него да му е неприятно?щом аз не си мсиля "глупости", как може едно дете да си ги мисли?

гледам да го гушкам и мачкам сега, че ще дойде момент , в който аз ще искам, ама няма да ми даваааааат Joy


ПП както беше споменала една майка в по горен пост и до тоалета, ходя с него... къде да го оставя? Thinking

# 21
  • Мнения: 4 204
Големият ми син е на 7 год.Не се крия от него!Преди и след баня ме вижда.Не виждам проблем!Не мисля  да се крия и занапред!Докога?Незнам!

# 22
  • У дома !
  • Мнения: 700
Мерси на всички,които се включиха в темата и бързо си дадоха мнението  bouquet

# 23
  • Мнения: 5 940
Ако детето вижда някакво странно поведение, при което ние трескаво се опитваме да прикрием голото си тяло от него, то се пита "Защо? Какво толкова има? " и се създава някакъв нездрав интерес към голотата, която сама по себе си не е носител на никакви извънприродни значения. Тоест ние сами насаждаме на детето такъв тип любопитство, от което се страхуваме. Няма смисъл родителите да се разхождат по цял ден голи, но да се крият след баня, ако случайно детето ги зърне, е вредно дори и повече. Родителите, които нямат притеснение по отношение на голотата, според мен по-късно отговарят по-лесно на въпроси, свързани с пола и помагат на детето само да си отговори, без да си създава в главата някакви филми.

# 24
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Цъ, не се крия, даже като имаме повечко време се къпем заедно и си играем в банята. Не виждам нищо лошо в голото тяло. Не смятам и да започвам изобщо да се крия.
П.П. Георги е на 4,5г.

# 25
  • Мнения: 5 370
Е, какво да се крия, когато на плажа лятно време народът така или иначе е полугол??? Знае за гърдите, че хранят бебета, знае, че момчетата нямат такива и не раждат деца.Въобще не се впечатлява, когато се преобличам вечер за сън.

# 26
  • Мнения: 8 999
Естествено е да те гледа с интерес. Първо - ти си възрастен човек и си доста по-различна от дете. Второ - ти си жена. Но постепенно, ако не се криеш, любопитството му ще изчезне. Просто няма да те забелязва и да му прави впечатление дали си гола или облечена.
Ние вкъщи не се крием от децата. В началото, като проговориха, започнаха да задават въпроси - това какво, аз защо нямам, а ще имам ли. После приеха фактите и вече не ни и поглеждат.

# 27
  • София
  • Мнения: 529
Не се крием нито аз, нито баща му. Мисля, че по този начин децата израстват приемайки голотата за нещо естествено, без излишни задръжки или комплекси. В момента кърмя малкия си син и след първаначалното обяснение, че в гърдите на мама има мляко, а в неговите и на тати не, вече и това събитие си е съвсем нормално и непредизвикващо интерес.

# 28
  • Мнения: 1 575
У дома голотата не е порок.Не се крием с таткото, но и не дефилираме.Виждали са ни голи, но не се къпем с тях.И двамата в една и съща възраст се радваха на докосването - дали ще са голи крака или ръце - без значение.
Ако ме видят гола - ок, но не се натрапвам.Спим голи с мъжа ми и когато се наложи да ставам през нощта да изпишкам детенце или да гушна някой ако е имал лош сън, задължително слагам нещо, защото и на мен не ми е комфортно да ги прегръщам така, а и със сигурност това би оставило спомен у тях.
Първоначалният въпрос беше дали детенцето се гушка в нас когато сме разсъблечени - според мен това е някакъв инстинкт от много интимният бебшки период когато сме ги кърмили или дори износвали.Не съм отказвала подобна ласка - галили са ме по ръцете или краката(винаги съм била по бельо)или просто сме се гушкали.
Всъщност - всеки може да сложи граница на близост щом усети, че нещо го притеснява  Peace!

# 29
  • Мнения: 24 467
Въпрос на начин на възпитание, скрупули, възприятия и най- вече- на лично отношение.
Моите синове са на 9 и 3 години. Събличам се за баня и ако се срещнем по коридора, когато съм на път за там, не правя световен проблем от това. С малкия понякога и аз влизам да се изкъпем заедно /големият отдавна се къпе сам/. Е, не правя демонстрации, но определено не се крием по кьошетата у нас.  
Малкото гледа с интерес и мен, и баща си, и брат си, както и играчките, с които влиза в банята.

Общи условия

Активация на акаунт