Въпрос за мамите,които имат момченца

  • 4 284
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10
не се крия,но и не парадирам с това правя го като нещо естествено и нормално както пред малкия/4г.6мес./ така и пред баща му.

# 46
  • Мнения: 148
Естествено е да те гледа с интерес. Първо - ти си възрастен човек и си доста по-различна от дете. Второ - ти си жена. Но постепенно, ако не се криеш, любопитството му ще изчезне. Просто няма да те забелязва и да му прави впечатление дали си гола или облечена.
Ние вкъщи не се крием от децата. В началото, като проговориха, започнаха да задават въпроси - това какво, аз защо нямам, а ще имам ли. После приеха фактите и вече не ни и поглеждат.
абсолютно съм съгласна-и вкъщи положението е такова Peace

# 47
  • Мнения: 4 434
Не се крия още Laughing

# 48
  • Мнения: 2 448
Моя е на 5 години, още не се крия, но и не му натрапвам голотата си излишно. Проявява интерес, още от малък, налита на голичко. Laughing И сега има моменти, когато идва и иска да ме пипне по корема, по циците.  Crazy  Laughing

# 49
  • Мнения: 301
Не се крия, нито аз, нито мъжа ми. Синът ми е на 3 години и е кърмен година и половина. Не смятам, че това е нещо противоестествено и трябва да му насаждам излишни срамове и притеснения. Не се събличам демонстративно, но.... да, преобличаме се заедно (по-приятно му е и забавно), къпем се заедно ... Задава въпроси и му отговарям. Предпочитам да получи отговорите от мен, отколкото в детската градина. Въпреки че, все още гледа на голотата така: вижда снимка на гола кака в Плейбой и заключава мъдро - "каката ще ходи да се къпе".  Laughing

# 50
  • Мнения: 187
На мен ми е още рано да си задавам този въпрос, но ми беше интересно да прочета мненията на останалите. Към някои от тях имам следния коментар: Не смятам, че е добра идея човек да се разхожда гол пред по-голямо  дете под предлог да не му насажда чувството, че това е нещо срамно. Наистина голотата не е нещо срамно, различията могат и трябва да се коментират без неудобство и недомлъвки. Обаче, от друга страна, тя е нещо интимно, което аз пазя за човек, с когото съм в интимни отношения. По същия начин ходенето до тоалетна, не че е срамно, но е нещо лично, което човек прави сам.
Що се отнася до докосването, смятам, че до една възраст /не знам точно коя/ е съвем приемливо и не бива да се отказва.

 PeaceПодкрепям това мнение. Някой беше споделил, че може да остане неприятен и смущаващ спомен за детето от голотата на родителя му от срещупложния пол - сигурно е така , ако се замислим. Ние не знаем кое ще се запечата в съзнанието и кое не, нищо, че привидно децата не реагират, това не значи, че съзнанието им не запечатва като на лента разни неща, а от друга страна прекалената осободеност може в последствие да доведе до последици, за които ще се питаме "Защо?" - например недостатъчно уважение към родителя. Мисля, че нещата не са толкова повърхностни и с лекота да се развяваме голи пред децата си. Иначе моят син обича много да се гушка с мен и то когато съм по нощница , не му отказвам, това е голяма радост и удоволствие и за двама ни.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Не съм чела темата. Максимумът до който стигам, е да ме виждат по бикини. Не се крия от тях. Ходя спокойно по този начин у дома. Както и на плажа - а там сме заедно обикновено..
Питали са ме какво е това, което аз имам, а те нямат и обратното. Обяснявам.

# 52
  • Мнения: 1 775
Цитат
Дори понякога като ме види гола идва и ме прегръща и гушка бедрата с две ръчички.... всякаш иска да усети плътта ми.....
това притеснява ли те? бебе гушка мама, нищо ненормално не виждам  Confused
моето момченце е на година и половина. И през ум не ми е минало да се крия от него.

# 53
О, не, рано ви е  за такива притеснения  Simple Smile След 6 годинки - тогава се осъзнават полово  Peace

Дали се осъзнават съвсем, не знам, но моя син е на 6 и половина и не се крия от него. Не че му се развявам нарочно, но като се къпя и нахлуят със сестра му (която е на 4), какво да правя? Ако реагирам по-бурно, ще е по-зле. В крайна сметка, голотата е нещо естествено и децата я приемат така, докато родителите, или някой друг, не им внуши, че е нещо лошо или срамно

# 54
  • Мнения: 1 367
Много често се случва синът ми да нахълта в банята,докато се къпя,но не съм забелязала да се интересува от гледката.По-скоро си намира нещо друго да прави,само да е покрай мен.Но в тоалетната няма спасение-редовно сме двамата  LaughingНе се крием от него,докато се преобличаме.Прави ми впечатление,че му е по-интересно да гледа баща си,докато се облича,дори на няколко пъти е посягал да го пипне EmbarassedРазбира се,не му се разрешава,но отказът е под формата на игра,а не със сериозен и нетърпящ възражение тон,както за други неща.

# 55
  • Виена
  • Мнения: 725
TiFoNi
а мамите , които кърмят до 2-3 години...т.с. децата им смучат зърната -  какво ли е това?

нормално е детето да търси контакт -  толкова е малко! на мен ми е по приятно да си гушкам синчето голо, защо на него да му е неприятно?щом аз не си мсиля "глупости", как може едно дете да си ги мисли?

гледам да го гушкам и мачкам сега, че ще дойде момент , в който аз ще искам, ама няма да ми даваааааат Joy


ПП както беше споменала една майка в по горен пост и до тоалета, ходя с него... къде да го оставя? Thinking

Това,все едно аз съм го писала  Blush.
И аз не виждам нищо лошо в това да те гушка,когато си гола.И на мен ми е по приятно,когато усещам меката му и нежна бебешка кожа  Heart Eyes,без никакви задни помисли.Въобще не виждам какъв е смисъла да се притесняваш  Wink.Идва момент,когато малките бебешори порастват,и тогава ще ти се иска да те гушка,ама няма  Crossing Arms.

# 56
  • Мнения: 413
Имам син на 4, и не се крия от него.
Не смятат и скоро да започна Crazy

# 57
  • Мнения: 1 432
Не се крия много, когато се преобличам например.....ама гола голеничка не ме  виждал.
Като има слу4ай да ме види коментира ''Аууу , на мама гърдите.... Гърдите дават мляко''. Такива работи.
А когато съм с голи крака и той оби4а да ме гу6не Mr. Green

# 58
  • Мнения: 1 897
Преобличм се пред сина ми без притеснения, но и не му натрапвам излишно голотата си.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 831
От известно време се стремя да не ме вижда гола. Не ми се вижда добра идея аз да се събличам и обличам пред него и той да вижда всичките ми части на тялото.

Общи условия

Активация на акаунт