първото или следващите ви раждания бяха по-лесни

  • 2 020
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 558
Второто определено е по-лесно Peace При първото ми раждане не се страхувах,защото не знаех какво точно предстои.При второто раждане вече имаше страх,защото бях съвсем наясно какво точно ще се случи ooooh!

# 16
  • Мнения: 2 960
Второто беше мноОООго по- лесно/защото беше планово секцио ммммм дааааа/.Не ме е било страх -нито първият,нито вторият път Peace

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 11:39 от daninka

# 17
  • на края на света.....
  • Мнения: 46
Определено има разлика между първото и второто раждане.По- лесно не мога да кажа ,че беше второто, но определено беше доста по -кратко Peace

# 18
  • малко градче
  • Мнения: 188
Първото ми раждане беше песен. Не ме бе страх, защото не знаех какво точно ме очаква. Родих за 3 часа без да имам болки ( бяха толкова слаби - по- слаби от менструалните) .
  С втори номер обаче беше кошмар. Преносвах и ме сложиха на системи.  Отначало всичко вървеше безболезнено, докато докторът ( Twisted Evil ) не ми спука  мехура. Почнаха се едни болки - ужас. На всичкото отгоре не си бях платила и доки се изнесе ( извън града по работа) . Така за 3ч. стигнах до 6см. разкритие и до там . Още сума ти време с болки и няма разкритие. В един момент обаче отведнъж от 6см. станаха 10см. На косъм бях от спешно секцио.   А иначе отидох съвсем спокойна като знам първият път как беше.   Акушерката ми каза ,че е минало доста време между двете раждания и затова е така. 
    Ако бъда честна обаче много бързо забравих за кошмара и се възстанових.
        Винаги всичко се забравя. 
  п.с.  Имам позната , която се кълнеше , че няма да ражда втори път ( бебето са го дърпали с форцепс) , а  вече бута количка  с поотраснало бебе.

# 19
  • Мнения: 2 110
Второто беше по-кратко ,но в никакъв случай по-леко.

# 20
  • Мнения: 566
определено второто беше много по лесно,имаше страх защото вече знаех какво ме очаква ,но може би и това ми помогна да се справя по лесно,издържах си всички контракции в патологията(защото преносвах и бях  в боницата) и когато вече бяха на 3 минути казах на доктора и той като ме преглегледа установи пълно разкритие и ме вкараха в родилна зала направо ,родих за 10 минути само с един ВИК Mr. Green,но не от болка а от радост,Родих на 18 а вече се чувствам все едно е било преди месец,Пожелавам на всички раждане като моето(второто) Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 632
Определено второто раждане ми беше по лесно и много бързо.Приеха ме в болницата в 8:30ч в 9:20ч имах вече малко момиче.Много ме беше страх и двата пъти-първия от това, че не знам какво ме чака,а вторият затова, че вече знам.Ама и аз съм си бъзла де . Embarassed

# 22
  • Мнения: 396
Повече се тревожех за второто раждане, но и двете минаха еднакво бързо.
Имах малко усложнения след раждането на Петър, но сега всичко е наред.
Бих родила още едно бебе!

# 23
  • Мнения: 574
Не съм се страхувала от ражданията - първият път, защото не знаех какво точно ще бъде, а втория път - защото вече знаех какво е и то не е чак толкова страшно Peace Определено първото ми раждане беше по-бързо и по-леко и безпроблемно Peace Но пък след второто раждане се възстанових по-бързо Hug

# 24
  • Мнения: 959
Второто раждане, беше по лесно, но не по бързо.
С първото не съм се страхувала, докато за второто, вече имах някой притеснения, но пък бях подготвена за това което ми претсой.

Някак не мога, да ги сравнявам.  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 11 607
Второто раждане ми бе по-бързо, по-леко, по-кратко и след него се възстанових по-бързо. Въобще - второто ми бе песен.....

Всичко е индивидуално!

# 26
  • Мнения: 468
Второто беше по-кратко ,но в никакъв случай по-леко.

И при мен така. Peace

# 27
  • Мнения: 1 512
Първото ми раждане беше кошмарно, 9 часа болки, никакво разкритие, вадиха бебето с форцепс, аз имах сума ти шевове, отоци и други екстри  Twisted Evil
Родих сина си леко, бързо и почти безболезнено - от започването на контракциите до изгонването минаха около 5 часа. Болеше ме като при цикъл, съвсем поносимо. Беше ме страх за самото бебе, защото при дъщеря ми имаше увита пъпна връв, задушаване, последвала пневмония, антибиотици заради некадърни доктори. От самото раждане и болките не ме е било страх.

# 28
  • Мнения: 520
Да се вкл и аз, при мен второто раждане беше по бавно ( сутринта към 07,00 ми започнаха леките контракции, а родих в 23,00, през това време не бяха силни, търпими, на моменти изчезваха, след това пак се появяваха), и за тая сметка по безполезнено и лесно протече самото раждане, както се казва "още три мога да родя така" Grinning . Държа д а спомена, че не всичко си протичаше нормално и не са ми слагали епидурална упойка.

# 29
  • Мнения: 9 973
живо се интересувам от темата,но не ме е страх от болката

Общи условия

Активация на акаунт