Защо пак запушвам канали седмица по-късно??

  • 1 427
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 214
Благодаря за успокоенията Simple Smile
Лошата новина е, че пак се запуших... уффффффффф
Пак там и пак започва от ареолата. Дано този лецитин помогне, че хич не ми харесва тази работа...

# 16
  • Мнения: 1 328
Благодаря за успокоенията Simple Smile
Лошата новина е, че пак се запуших... уффффффффф
Пак там и пак започва от ареолата. Дано този лецитин помогне, че хич не ми харесва тази работа...
Ели, опитай да изцедиш на ръка докато е още в началото.
Позволявам си още един съвет да дам - нека лекар погледне зърното ти, може оттам да е проблема и до пълното му зарастване да ти създава още подобни неприятности (това в случай че има открита раничка).

# 17
  • София
  • Мнения: 2 249
Ели, а има ли нещо особено в диетата ти - ползваш ли маргарин, обичаш ли разни сладки неща от рода на вафли, опаковани сладкиши? Наситените манзини и транс мазнините в диетата има отражение върху профила на мазнините в кърмата и от там се звързва със запушванията, но лецитинът би трябвало да помогне за това. Все пак го имай предвид.
А усещаш ли кога се случва запушването - докато суче от тази гърда, от другата или междувременно?

# 18
  • Мнения: 214
Ако се изцедя преди хранене няма да има за бебето, а след хранене няма нищо!!! Затова не се цедя... използвах помпата веднъж само за масаж, но не видях особен ефект... А рана на зърното нямам, дори и бялото от предното запушване изчезна! Но с масажа продължавам, на ръка.

Не ползвам маргарин и никога не съм купувала. По принцип обичам сладичко, но от нова година насам не ям и такива неща, заради диетата - само слънчогледова тахан халва (в нея има хидрогенизирано растително масло, но аз не ям много халва и не всеки ден), обикновени бисквити пак не всеки ден, сушени плодове, мармалад от шипки... Вафли не съм опитвала вече два месеца. Заместих кравешките продукти с овчи и кози, но и с тях внимавам, все пак са си млечни... освен от това, че са по-мазни да е проблема?

Нощес се отпуши мястото, ще видим днес дали напълно се е разнесло. Не усещам кога става самото запушване, просто в един момент напипвам твърдата половина.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 249
Ели, гледай, все пак да не се случват рязки смени  във диетата, както и да поддържаш някакво ниво на въглехидрати, щото наблюденията ми сочат че има връзка със запушванията (трябва да пусна една анкета).

И още - да не спиш по начин, който да притиска тази гърда, някакъв стегнат сутиен, дейности, които изискват повтарящи се движения с ртцете (като при фитнес, скачане на въже, прахосмучене, разчистване на сняг с лопата Laughing)?

Хайде, дано това запушване да е било последно Simple Smile.

# 20
аз не съм специалист, но много препатих от рецедивиращи запушвания в продължение на няколко месеца и има две неща, които много ми помогнаха. едното е лецитина - до ден днешен пия всяка сутрин по едно за профилактика (още кърмя). второто, което е за бързо облекчение, е малко драстично и се прави много внимателно (каза ми го консултант по кърмене и ме посъветва ако не смея сама да отида при лекар да го направи) - да продупчиш самия блистер със стерилна игла - съвсем повърхностно, прозрачната ципа най-отгоре, бец да се бодеш навътре. при мен блистерите много често изобщо не се виждаха и 2-3 пъти си пусках кръв без да искам, но уцелиш ли го, веднага се отпушваш, просто събраното само си излиза без цедене. само трябва след всяко леко бодване да стискаш като за цедене, за да тръгне. ако пак ти се случи може да пробваш. не знам дали ще смееш да го направиш, а и другите, които разбират повече може да си кажат мнението за тоя метод, но просто реших да го споделя, защото знам колко е ужасно. пожелавам ти да нямаш други инциденти.

# 21
  • Мнения: 214
Ива, аз не спазвам без-въглехидратна диета, а без алергенна - без да изпадам в крайности, но ограничавам опасните храни, а някои въобще не опитвам! Но си ям хляб, картофи, ориз, мисля, че въглехидратите ми са на ниво... Но ще го имам предвид!
Спя на една страна, рядко по корем - първото запушване стана след спане няколко часа по корем и вече не смея. А сутиен вкъщи не слагам, мразя Simple Smile Това за чистенето на сняг много ме разсмя Simple Smile)) Хмм, за спорт не остава време...
Дано да е последното запушване наистина, ще си пия лецитин!

Новик, благодаря за включването! А как решаваш къде е блистера щом не се вижда? Първото ми запушване от преди 2 седмици беше с блистер, солена топла вода помогна... но бях готова и да се боцна със стерилна игла. Но ако се вижда къде е! Дано не се налага ходене на лекар! Вярвам, че при теб нещата са под контрол вече Simple Smile

# 22
ами понеже в началото ми беше малко кърмата и се цедях за стимулиране, знам горе долу от къде тече - тоест къде са каналчетата. и когато има запушване при мен тече много слабо, а в един момент направо спира, но ако се стисне като за цедене, понякога (при добро осветление) се забелязва в самия момент на стискането нещо като съвсем миниатюрна бяла точица под кожата. и като прокъсам кожата там и дори бодна по-навътре точно върху точицата и след това пак пробвам да цедя обикновено от мястото изскача мъничко бяло съсирече и започва да шурти кърма. обаче си е и малко налучкване, та затова съм си правила и ранички и трябва да се внимава.

# 23
  • Мнения: 214
Това с боцкането направо си е страшно... аз не мога да гледам игли Sad Дано не ми се налага!!!

В ареолата се напипва нещо мъничко и твърдичко, но засега няма запушване. Дали ще се разнесе само? Не че имам някакъв друг избор освен да чакам май.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 249
Не трябва да се пробожда навътре! Тъканта е достатъчно деликатна там а и няма особен смисъл (важно в случая е да се прекъсне механичната преграда от срасналата кожа).

Ели, сигурно ще се разнесе.

Общи условия

Активация на акаунт