за6то не раждам

  • 13 326
  • 246
  •   1
Отговори
# 15
  • Временно
  • Мнения: 788
Така,да споделя и аз като "преносила".
Термина,определен ми по ПМЦ беше 8.04.2008
Още в началото бебчето ми вървеше с 1-2 седмици назад(излизаше термин по ехографа 16.04.2008)
Самата аз,знаейки че съм с нередовен цикъл предолагах че и овулацията ми е изместена,следователно не е съвсем ясно кога точно е било зачеването.Лекарката ми съответно знаеше за това.
След като си подминах термина ходех всеки ден на запис на тоновете и показвах резултатите на моята лекарка.Няколко пъти ме гледа и на ехограф през това време на "преносване",при което плацентата си ми беше ок,водите в норма,т.е. липсваха признаци на преносване.Лекарката ми каза,че спокойно можем да изчакаме до 2 седмици и ако до тогава не тръгне ще предизвикваме раждане.
Е,бебето тръгна само 8 дена след термина по ПМЦ и точно на термина по ехограф-16.04.
След като се роди нямаше никакви признаци за преносено бебе.Водите ми си бяха бистри.
Та доволна съм,че си избрах лекар за раждането,защото иначе щяха да ме вкарат в болница и да ми предизикат раждане дефакто преди бебето да е готово да излезе самичко.
И според мен,както е нормално да се ражда 2 седмици преди термин,така е нормално и до 2 седмици след термин.Стига обаче това да бъде следено от лекар. Peace

# 16
  • Мнения: 498
Направо отивай в болницата.Нямам добри впечатления от държавните доктори,които следят бременността.Май могат да мерят само килограми и кръвно Close
аз не бих се колебала,бих потърсила и второ мнение

# 17
  • София
  • Мнения: 6 302
Сестра ми преноси точно 2 седмици. Е, следяха я през цялото време, последните 2 дни даже я прибраха в болницата и рано сутринта преди да й включат система за предизвикване на раждането, тя получи болки, разкритие.... всичко както си му е реда. И понеже й беше второ раждане, роди много бързо, без никакви проблеми или усложнения. Бебето беше с една идея по-космато.... Но сега да я видите каква е красавица  Heart Eyes ...
Леко раждане ти желая!  Hug

# 18
  • Мнения: 252
 и при двете бремености родих точно с 10 дена закъснение от термина - ходила съм 2 пъти да ми слушат тоновете през дните на закъсннието и това ел На 10 ден си получих болките и си родих без хапчета без системи и т.н.
Не се притеснявай, представям си как те тресат нервите вече (като си спомням аз каква бях) ще мине и това стискам палци всичко да е наред и да се включиш с добри новини

# 19
  • София
  • Мнения: 44 122
Ох, ти от страх го обърна на нетърпение Simple Smile
Споко няма да остане в теб.
Ти какво правиш като не раждаш?
Ходиш ли на записи?(трябва всеки ден да го правиш), по принцип това се прави до 7 ден и после се приема в болница, гледат как е плацентата, водите, бебето и ако преценят  предизвикват раждането, ако не те оставят още под наблюдение....

Една приятелка роди първото си дете 2 седмици след термин, в деня, в който щяха да й предизвикват й изтекоха водите и тръгна нормално.

Имай предвид, че терминът е една ориантировъчна дата, изобщо не е сигурно, че е точен, освен ако не знаеш точно кога е заченато детето, но и тогава има вероятност да преносиш.....

# 20
  • Мнения: 617
щом си ходила на лекар, то бебешока си знае работа, ще излезе кгато е готово.
Леко раждане и бъди спокойна

# 21
  • Мнения: 741
Не се притеснявай, родих сина си с 12 дни закъснение и си беше съсвем добре.
Последните дни преди раждането ходих на няколко пъти да му мерят тоновете, бяха си в норма, последно ги мериха в петък сутринта,направиха ми и гинекологичен преглед и ми казаха в понеделник с багажа и в болницата да предизвикат раждане, защото нямало признаци да родя скоро. Същата вечер ми падна тапата, почнаха контракциите и на другия ден родих - детето нямаше никакви признаци да е преносено, явно съм била с по-късна овулация.

# 22
  • Мнения: 2 746
Бебето беше с една идея по-космато.... ..

 Laughing Laughing Laughing

Спокойно, щом те следят всичко е наред. Ще родиш, как иначе....

леко и безпроблемно раждане ти желая!!  Да не забравиш да пишеш после!  bouquet

# 23
  • Мнения: 325
Да,само спокойно,но наистина трябва всеки ден на преглед и да ти чуват тоновете на бебето.Успех и леко раждане!

# 24
  • София
  • Мнения: 3 754
Я си направи една дълга разходка,после пак ще си пишем.Аз направих така 10 дни преди термина и още вечерта ми изтекоха водите.

# 25
  • Мнения: 137
Какво значи "няма признаци скоро да раждаш".
В Бг лекарите чакат една седмица след термин и ако дотогава няма бебе, раждането се предизвиква медикаментозно.
А от момента на термина е задължително да ходиш всеки ден на запис на тоновете на бебето.
От къде си и защо всъщност не си събереш багажа и право в болницата.
от димитровгард съм и не ме викат секи ден а веднъж на седмицата

# 26
  • Мнения: 9 441
ОООООО,ще родиш и още как.Няма случай бременна да не е родила Laughing

# 27
  • Мнения: 1 103
ОООООО,ще родиш и още как.Няма случай бременна да не е родила Laughing
Правилно 

# 28
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Споко ще родиш и аз преносих и аз минах по този път с непрестанните въпроси кога ще родя. Crazy
Защо не потърсиш друго мнение? На мен на петия ден от преносването ми предизвикаха раждане , зашото плацентата ми беше остаряла и лекаря ми прецени , че трябва да предизвика , така че отиди на лекар. Peace
Успех и леко раждане.

# 29
  • Мнения: 127
Ще родиш,не се притеснявай.Само бебо да е добре.Не се доверявай сляпо на лекарите,защото и те бъркат.
Аз преносих дъщеря си 7 дена.На 6-тия ме приеха в болницата поради високото кръвно,което бях вдигнала.Иначе всичко с бебо изглеждаше наред,но гинеколожката,която ме следеше ми връчи направлението за болницата и каза ако не те приемат,накарай ги да се подпишат в случай че се случи нещо с бебчето да си поемат отговорността.
Отидох в болницата,слушаха бебо,гледаха го и ме пратиха да си вървя.Казаха ако не родиш до понеделник ела ще те приемем.Накарах ги да подпишат и тогава се замислиха и ми казаха на следващата сутрин да отивам в болницата.Решиха все пак да си вържат гащите.
Когато бебчо се роди ,имаше признаци за преносване,беше обезводнен,седя три дена в кувиоз,след това десет дена беше на АБ.Като нас имаше и много други бебчета.
Затова искам да ти кажа ,ако имаш възможност отиди и при друг лекар,да те прегледа и той да си каже мнението,защото както не са много тези дни,така не са и малко.Но и момичетата са прави до 14 дена го дават да е нормално да се преноси.Успех и скоро да ни се похвалиш с едно пухкаво сладурче.

Общи условия

Активация на акаунт