Какви дрешки

  • 1 337
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 374
Не прекалявай с покупките на дрешки. Ще получиш доста подаръци, а и след като се роди бебчето, ще можеш съвсем ясно да прецениш точно от какво ще имаш нужда, в зависимост от времето Peace

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 238
Ами аз мога да те посъветвам ританки и камизолки с връзки да не взимаш напълно безполезни са,по добре бодита с дълъг и къс ръкав и гащеризончета(по удобни са от комплектите от 2 части),а за сладурските роклички изчакай да родиш и според времето ще се ориентираш.И не купувай много дрешки,най мъничките се носят максимум месец,а и всички ще ти подаряват. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 1 175
Аз родих през май и се оказа,че по-дебели и връхни дрехи почти не сме ползвали.Започнах да го извеждам началото на юни и още на първата разходка се претопли  Confused От малките дрешки наистина не взимай много,израстват се за нула време.Най-практични са бодитата за отдолу,за отгоре няколко по-тънки блузки и една две по-дебели.Важно е да не се обличат през главата и да нямат дразнещи копчета,етикети и т.н.На мен пък много ми влязоха в употреба точно ританки и камизолки,с гащеризоните е по-трудно при преобуването.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 881
Подготви се с 5-6 бодита с дълго ръкавче (търси да са с копчета отпред изцяло за улеснение при обличането), 2-3 с късо ръкавчета, 3-4 пижамки за през нощта (по възможност вземай цяло,а не от две части), 3-4 комплекта за през деня (пак са по удобни цял гащеризон), 3-4 броя ръкавички за да не се драска, терлички за да не може като рита да си вкара двете крачета в един крачол, одеалце или пелена по тънко и по дебело по 1 брой, 1-2 шапки, връхна дрешка за навън.

Да не забравиш комплект за изписване  Peace

И си вземи едни ръкавички за родилното, на мен ми донесоха след като малкия се беше надрал порядъчно.

Не разчитай много на подаръците защото на нас това което подариха ставаше за есента чак. След като родиш ще видиш още какво ти е нужно и ще купуваш.

Леко раждане Hug

# 19
  • Мнения: 9 973
5-6 бодита с дълъг ръкав
2-3 бодита с къс ръкав
2-3 пижамки тип гащеризон с ръкави
2-3 плюшени гащеризона за излизане
1 шапка
1 жилетка или якенце
За първите 2 месеца това е напълно достатъчно.Много бързо се израстват първите дрешки и няма смисъл от повече. По-удобни са гащеризоните отколкото комплектите от 2 части,затова ританки не ти препоръчвам.
и аз мисля така Peace

# 20
  • Мнения: 1 354
Твоята тема ще е полезна и за нас, ще следя да знам и аз какво да купя Grinning

# 21
  • Мнения: 753
Ще добавя нещо, което самата открих наскоро в един магазин - торбичка за ритане / така беше кръстено/ - строи ми се практично. Може да е по боди отдолу. Все едно на кръста с мек ластик, а надолу чувалче тънко или дебело според сезона. Ще потърся снимка. Смятам да си взема!
http://www.uniquebg.com/?go=catalog&p=products&collectio … amp;categoryId=23

Има и на по-ниски цени и пак качествени.

А иначе дрешки трябва да имаш, защото може чак на погачата да ти подарят, а това си е месец и половина. Винаги можеш да не уцелиш размер, зависи колко ще се роди бебчето. Аз никога не взимах най-малкия размер. После, ако потрябва, купуваш. Имах само две бодита от р-р новородено. Защото в много от дрешките памперсът реално се оказа, че не е включен /от моя опит/, а и на различните марки са различни по големина /имат малки различия/. Наистина само с предно закопчаване ползвах до 5-6 месеца. Този път съм накупила от много тънко трико, защото сезонът ще е такъв.
Първият път на Мимоза бяха добре, че са по-дебели от трико рипс, но сега съм заложила на едни тънички български.
На мене ми бяха удобни и комплектите от две части - с копченца блузка и ританки /върху боди/. Ританктe също лесно се свалят, а от някои гащеризони докато извадиш крачетата..../ако са с диагонален цип до някъде например/. А и бебо тогава много не риташе, после стана по-буен Simple Smile. Нощем никога не му е бил разгащен кръстът.

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 23:24 от ayas

# 22
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Мамите досега са дали много съвети. Подкрепям ги.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт