прахосмукачки с воден филтър

  • 92 009
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 19 592
Тази е само с воден филтър- не пере. Почиства се лесно. Сглобяването и почистването отнема не повече от 5 мин. Но, като видиш каква вода изливаш....тези 5 мин не са хич много.
А, благодаря за отговора, но аз такава имам и съм доволна от нея. Търся си обаче някаква перяща за килими и тапицерии предимно.

# 31
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 123
И моята прахосмукачка издаде багажа и проучвам какво да купя. Тук никъде не срещнах да пише с воден филтър, само с торба и без торба цилиндер. Така и не разбирам каква е разликата между без торба цилиндер и с воден филтър. Според вас тези какви са?
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000NISLJQ?ie=UTF8&tag=su … veASIN=B000NISLJQ
http://direct.tesco.com/q/R.204-8813.aspx
Още не съм ходила по магазините да ги разгледам на какъв принцип работят, но исках тук малко разяснения да ми дадете.

# 32
  • Мнения: 4 916
И моята прахосмукачка издаде багажа и проучвам какво да купя. Тук никъде не срещнах да пише с воден филтър, само с торба и без торба цилиндер. Така и не разбирам каква е разликата между без торба цилиндер и с воден филтър. Според вас тези какви са?
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000NISLJQ?ie=UTF8&tag=su … veASIN=B000NISLJQ
http://direct.tesco.com/q/R.204-8813.aspx
Още не съм ходила по магазините да ги разгледам на какъв принцип работят, но исках тук малко разяснения да ми дадете.

Тези ми се струва, че са без торба - вместо това имат един пластмасов контейнер, в който се събира прахоляка. Контейнерът се почиства и мие след всяко чистене, но за мен е неприятно, че докато го отделиш от основното тяло на прахосмукачката, за да изхвърлиш боклука, и половината прахоляк се е разхвърчал обратно в стаята. Не ми харесват тези с контейнерите  Crossing Arms

# 33
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 123
Да, без торба са.Днес ходих на живо да погледна този тип прахосмукачки. С контейнер са. Има още да се чудя кое е по-практично.

# 34
  • Мнения: 4 916
Да, без торба са.Днес ходих на живо да погледна този тип прахосмукачки. С контейнер са. Има още да се чудя кое е по-практично.

Миии.. какво да ти кажа... ако вкъщи нямате проблеми от рода на астма или алергии към дом. прах, вероятно такава прахосмукачка е добро решение - плюс е, че няма да робуваш на хартиени торбички.

# 35
  • София
  • Мнения: 348
Приятелката ми е с алергии , но цената на Зелмера и се видя висока, та си купи Мидея от Метро . Оказа се че е почти точно копие на Зелмера и засега и върши чудесна работа. Няма само контейнера със сухия филтър , но пък той почти не се ползва.

# 36
  • Мнения: X
От около година ползваме прахосмукачка с воден филтър на Керхер и съм страшно доволна. Чисти прекрасно и след нея няма мирис на прах както беше с предишната ни прахосмукачка.

Основните плюсове на такава прахосмукачка са наистина отличното събиране на прах и дребни частици (включително почистване на акари от матраци и текстилни повърхности). Препоръчва се и при алергии, ние я взехме за да избегнем такива когато се роди дъщеря ми.

Веднага обаче казвам и минусите. Тази прахосмукачка определено е проектирана за основното седмично почистване. Аз лично нямам нерви да я оборудвам и зареждам всеки ден, за да почистя трохи, пясъка в коридора и всякакви ежедневни боклуци. Реших си проблема едва миналата седмица с тази прахосмукачка. За мен лично тя е велико улеснение - стои си на зарядното устройство и без кабел можеш да почистиш навсякъде дреболиите, а от средата й се отделя само ръчното устройство, каквото предлагат всички марки. Без това допълнение чистенето вкъщи беше качествено, но сложно за организация...

# 37
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 Dandelion - много съм съгласна с теб. Аз много харесах показания от теб Електролукс, мъжО се опъва... Ще вземем, казва... нещо пО-така тоз път. Нещо по-скъпо и по-надеждно. Имам предвид Керхер-а, разбира се...
А аз искам нещо за ежедневна употреба...
Как се изпразва от болкуците Електролукс-а? Можеш ли да обясниш?

# 38
  • Мнения: 19 592
От около година ползваме прахосмукачка с воден филтър на Керхер и съм страшно доволна. Чисти прекрасно и след нея няма мирис на прах както беше с предишната ни прахосмукачка.

Основните плюсове на такава прахосмукачка са наистина отличното събиране на прах и дребни частици (включително почистване на акари от матраци и текстилни повърхности). Препоръчва се и при алергии, ние я взехме за да избегнем такива когато се роди дъщеря ми.

Веднага обаче казвам и минусите. Тази прахосмукачка определено е проектирана за основното седмично почистване. Аз лично нямам нерви да я оборудвам и зареждам всеки ден, за да почистя трохи, пясъка в коридора и всякакви ежедневни боклуци. Реших си проблема едва миналата седмица с тази прахосмукачка. За мен лично тя е велико улеснение - стои си на зарядното устройство и без кабел можеш да почистиш навсякъде дреболиите, а от средата й се отделя само ръчното устройство, каквото предлагат всички марки. Без това допълнение чистенето вкъщи беше качествено, но сложно за организация...
Откъде си я купи тази на Електролукс и за колко пари?

# 39
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
eli6 - има я в Технополис, със 100% сигурност. Мисля, че и в ТМ я видях.
Около 160-80лв. сякаш беше...

# 40
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 123
Аз вече съм с нова прахосмукачка, ето тази Самсунг

След много проучване се спряхме на нея, всичките реюта за нея бяха повече от добри, не е от скъпите и не е голяма и тежка, това е много важно за мен, че трудно се чистят тесни и стръмни английски стълби.
Гледах и Керхер, но е по-голяма и по-тежка.

# 41
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 Doret - честита да ти е   bouquet
Но тази машина има ли воден филтър?

# 42
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 123
Благодаря Шани.
Няма воден филтър, с контейнер е. С водните филтри са много по-големи и тежки и затова се спряхме на тази.

# 43
  • Мнения: 19 592
eli6 - има я в Технополис, със 100% сигурност. Мисля, че и в ТМ я видях.
Около 160-80лв. сякаш беше...
Шани, благодаря ти, ще се пробвам през уикенда да ида до Технополис. В Техномаркета има от по-старите модели, а този точно поне на сайта им го няма.

# 44
  • Мнения: 27
Аз ползвам ZELMER 619,5 от 7-8 години. Доволна съм много. Ползвам я за сухо и мокро прахосмучане.

Общи условия

Активация на акаунт