прахосмукачки с воден филтър

  • 91 986
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Шани, благодаря ти, ще се пробвам през уикенда да ида до Технополис. В Техномаркета има от по-старите модели, а този точно поне на сайта им го няма.

Точно от Технополис я взехме.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 2 213
Понеже и аз реших да си купя такава прахосмукачка, искам да ви попитам дали ще са проблем космите, че имаме куче и макар да чистя всеки ден  понякога са доста  Mr. Green

# 47
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
donika.t - няма да се затрудни с косми. Нали това й е работата... да чисти всичко, включая и косми.

Dandelion - имам питане към теб, по отношение на Електролукс-а ти.
Още не сме си купили машинка (карам със старата, да не си мислите, че не чистя  Mr. Green), но се колебая м/у такава с воден филтър и Електролукса. Кажи Данделион, как се справя той с почистването на килими, мокети и т.н? Знам, че за ламинат и паркет ще е чудесен, но имам и килим... Чудя се, достатъчно мощна ли е, да се справи и с него?  Rolling Eyes
Мерси   bouquet

# 48
  • София
  • Мнения: 15 254
donika.t ,
нашата събира косми от килима без проблем.
Какви неща има във водата-не е истина.   Crazy

# 49
  • Мнения: 3 098
В на4алото на годината си купих такава на АЕG.Доволна съм от мощността,от по4истването.Оба4е ми идва тежи4ка и по4истването след това ми е много досадно.Така 4е я ползвам за по_сериозно 4истене,а през останалото време_със старата.

# 50
  • Мнения: 2 484
Случи ми се веднъж да ми донесат "Рейнбоу" за ремонт. Освен  водния  имаше и въздушен филтър, който се оказа добре задръстен. Свалянето му беше сложно-голямо разглобяване и записване на жици коя откъде е. После сериозно миене, сушене, лепене-понеже беше леко скъсан и накрая сглобяване в обратен ред.  Не зная дали и в тези прахасмукачки с воден филтър, за които говорите положението не е подобно.

# 51
  • France
  • Мнения: 726
По назад в темата, написах, че филтъра струва 20лв за евтините модели, и около 40лв за по-скъпи като Сименс, например. Но, той се сменя на около година.

# 52
  • Мнения: 353
Здравейте, и на нас ни предстои покупка на прахосмукачка. Аз съм се насочила към модел Zelmer 619.5 Aqua trio и заради перящите и функции. Има ли някой такъв модел, моля дайте съвети и препоръки.

# 53
  • Мнения: 4 458
След месеци четене,разпитване и чудене най-сетне се спряхме и от вчера купихме прахосмукачка.
 Без да налагам мнението си-само споделям до какви изводи стигнах.Прахосмукачките с воден филтър работят по система много различна от тази на рейнбоу и не решават проблема на асматици и алергични хора защото поради принципа си на действие са нефункционални за посочените проблеми.До колкото разбрах принципа на действие на рейнбоу е защитен с патент и е единствения правилен избор за хора с подобни проблеми.ЗА огромно съжаление цената е твърде висока-поне за мен.
След това се насочих към тези с воден филтър.Оказа се че са доста тежички,обемисти и изискват повечко обслужване преди и след употреба като в същото време не дават по-добър краен резултат от тези без воден филтър.Излиза че е повече занимавка и по трудоемко чистене за същото почти качество,да не кажем че при някои марки и модели дават и по лош резултат.
Оказа се че всички са със сменяем филтър,което освен че е допулнителен разход В МНОГО ОТ СЛУЧАИТЕ Е ПРОБЛЕМ ДА СЕ НАМЕРИ ПОДХОДЯЩ!Оказа се че има модели  в продажба ,за които не се внасят консумативи  Shocked #Cussing out #2gunfireМного ми хареса един филипс за около 400 лв ,но се оказа че филтъра му струва 90 лв.Поне аз реших че не си струва.
Има и модел с постоянен филтър или по точно перящ се такъв /оказа се че са два :преден и заден/Разликата е в материала на самия филтър :сменяемите са хартиени а този е плат и дунапрен  което си е + откъдето и да го погледнеш.
Това са моделите на самсунг в техномаркет и мога да кажа че цените са направо ниски.
Закупената от мен прахосмукачка е с 2 г гаранция,което не е без значение ,тежи 4-5 кг мах,заема малко място и е много удобна,а да не споменавам за предимството от перящ се филтър.Понеже нямах търпение да я видя в действие въпреки че таман бях прилкючила пролетното чистена.....е само от килима издърпа толкова прах че все едно не е бил чист newsm78.При цената която платих след 2 г с чиста съвест мога да се огледам за по-нов модел.а защо не и така мечтания рейнбоу  Praynig.
Някой попита за килими-продава се модел само за килими ...с тупалка струва около 140 лв не помня точно.
Успех в избора на всички!
  bouquet


Последна редакция: ср, 06 май 2009, 12:28 от mamamari

# 54
  • Мнения: 161
И в крайна сметка - кой модел взима не разбрахме

# 55
  • Мнения: 4 458
Самсунг-с постоянен филтър /боклука се събира в нещо като купа-не се сещам как се наричаше системата но не е воден/.ОТ техномаркет .

# 56
  • Мнения: 469
Самсунг-с постоянен филтър /боклука се събира в нещо като купа-не се сещам как се наричаше системата но не е воден/.ОТ техномаркет .

Можеш ли да дадеш линк от сайта на техномаркет че ми е интересно как точно изглежда прахосмукачката?

# 57
  • Мнения: 4 916
Самсунг-с постоянен филтър /боклука се събира в нещо като купа-не се сещам как се наричаше системата но не е воден/.ОТ техномаркет .

Да не е едно такова като презерватив? И аз имам една такава.

# 58
  • Мнения: 32
Имах една, която се съсипа. Беше SOGO. Много си я харесвах, въобще не е таква хамалогия читсенето на контейнера, камо ли да ми е смърдял на нещо си...  Naughty Но имаХ глупостта да я ползвам за строителни отпадъци и после така и не можах да я отдръстя.
Сега съм хвърлила око на един ZELMER, който има контейнер за вода, но има и такъв, за торбичка.
За нищо не света няма да си взема прахосмукачка с друг, освен с воден филтър. То, чистейки с друг филтър нищо не правиш... Най-фините частички са пак извън машината.
Наистина са обемисти и наистина не са чак толкоз мощни, но ги предпочитам пред другите.
Естествено, че съм гледала и полу-професионалните на KARCHER. И те са много добри.

точно чистенето на Сого-то е голяма хамалогия заради некадърно направения контейнер! Нашата също е ползвана за строителен прах и камъчета, пък нищо и няма? кофти е обслужването, ама каквото глътне, си остава вътре, не връща нищо Laughing

# 59
  • Мнения: 4 458

Можеш ли да дадеш линк от сайта на техномаркет че ми е интересно как точно изглежда прахосмукачката?

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09048688

Общи условия

Активация на акаунт