Скарах се с баща ми

  • 4 228
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 161
Тежки,натрупани с годините чувства, от една дума избухват.На мен ми е трудно да се поставя на твоето място,защото нашите отношения с татко бяха други.Но за да се помирят двама души,те трябва с годините да са работили върху своето поведение и промяна.А колко малко хора го правят и колко малко хора търсят вина и в себе си.Очевидно баща ти е от този тип хора,закърнели в развитието си.Ти нищо не можеш да сториш по въпроса,освен да се опиташ сама за себе си да бъдеш полезна.Спри да се тормозиш със спомени и с действителност.Спри да се глождиш и да си спомняш.Съжалявам много за майка ти.Силно се надявам,че тя ще оздравее.

# 16
  • Мнения: 419
Ще се опитам да се успокоя и да не го виждам. Дано не се засичаме в квартала!
Няма да се успокоиш, като си заровиш главата в пясъка, не си го причинявай.


Ами чета,ама това последното изречение,как да го разбираме? Какво имаш на предвид?
Мда, наистина съм го написала лаконично. По-късно ще обясня какво имам предвид.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Разбирам те напълно. И аз имах проблеми с баща ми. Такъв ужас изживях преди години и чак сега ми се отразява. Въобще не ми се мисли. Успех ти пожелавам, каквото и да решиш и да направиш. Аз с моя баща се виждам рядко, което ме устройва.

# 18
Мисля,че не заслужава да го наричаш баща дори ....
а къде е била майка ти,за да предотврати всичко това още,когато си била дете ?

# 19
  • София
  • Мнения: 38 499
Тия дни вече взе да ми минава, та мисля по Великден да се видим на обяд поне.
Уф, не е виждал и детето от тогава и не му пука.

# 20
  • Мнения: 607
Излишно е да му казваш каквото и да било. Той смята себе си за прав, затова се е държал така. Прочети "Отровните родители", мисля че твоя е един от тях.
   Тази книга `Отровните родители`може ли да се свали от някъде, момичета?

# 21
  • София
  • Мнения: 38 499
Излишно е да му казваш каквото и да било. Той смята себе си за прав, затова се е държал така. Прочети "Отровните родители", мисля че твоя е един от тях.
   Тази книга `Отровните родители`може ли да се свали от някъде, момичета?

Не знам за "Отровните родители", но аз имам "Отровните хора" и бащата отговаря поне на три профила от описаните. Какво говоря - да се живее с него е все едно да се живее с ядрен реактор!
За съжаление, има пострадали от тази отрова.

# 22
  • Мнения: X
...и ми е гадно. Не за него, а за мен и майка ми.
....
Даже в темата за тийеджърството ми се искаше да пиша, но не исках да се връщам в ония години точно заради баща ми.
ставам  и излизам - от стаята, от къщата...
опс, и вече десетилетие ще стане, откак не се опитвам да разговарям с тях
учтиви формални отношения във връзка с внучето, на мен те ми говорят на китайски и отдавна съм се примирила, предлагам ти да го направиш и ти

# 23
  • Мнения: X
Танцуваща с вълци,а ти какво предлагаш?
Да отиде и да му сътвори невероятен скандал ли? Аз не мисля,че така ще си оправят отношенията!Още повече,че майка и точно сега има нужда от тишина и спокойствие за да се възстанови.
приемане, приемане и пак приемане
като се ядосваш, няма да го промениш
понякога ми е смешно и понякога си позволявам да му се хиля дори... кой каквото си е постлал.. навремето той ми се , е чак хилел, не, но постоянно начукване на канчето - е, и моят ред ще дойде, без злоба дори, но вече и жалък ми се струва.. абе защо му се връзваш, явно още ти е авторитет просто
вземи осъзнай, че не е толкова прав и всесилен, и тогава ще го видиш оголен, жалък, тъжен и смешен
не че е приятно, но поне се съхраняваш

# 24
  • Мнения: 4 514
Дилянка, а защо не потърсите помощ за баща ти? В една друга тема пък се говореше за майка с психични отклонения. Та защо не търсите адекватно съдействие, бе хора?! Ще чакате, докато влезете в новините като поредните жертви ли? Ето затова ходят толкова убийци по улиците - защото близките им, къде от жал, къде от други съображения, не се намесват навреме. Успех ти желая!

# 25
  • Мнения: 4 292
Хора на тази възраст трудно ще се променят. Първо, че нямат желание, убедени в собствената си измамна правота и второ, твърде праволинейни са, за да изместят мисленето си в друга посока. Майка ми е такава, отдавна съм се примирила и, честно казано, вече не ми пука.

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 14:28 от Клото

# 26
  • София
  • Мнения: 38 499
Дилянка, а защо не потърсите помощ за баща ти? В една друга тема пък се говореше за майка с психични отклонения. Та защо не търсите адекватно съдействие, бе хора?! Ще чакате, докато влезете в новините като поредните жертви ли? Ето затова ходят толкова убийци по улиците - защото близките им, къде от жал, къде от други съображения, не се намесват навреме. Успех ти желая!

Анн, по-полека с филмите и новините.
Човека си е съвсем нормален. Има тежък характер, да.
Но чак помощ... няма нужда.

# 27
  • Мнения: 4 514
Извинявай, наистина не съм разбрала правилно. Беше споменала нещо за пострадали от отровата му, затова съм останала с такова впечатление.  Peace

# 28
  • Мнения: 593
И аз не съм видяла бащинско отношение от моя "баща". Никога не е можел да търпи хора около себе си. Е, всички се изнесохме от къщи - сестра ми, майка ми, аз.
Мога да говоря с часове по темата, но не искам да си спомням. Не съм му се обаждала от 2 месеца, може да му пусна смс за Великден, но нямам намерене скоро да разговарям с него.

Общи условия

Активация на акаунт