Бъдещи ЮНСКИ мами 2009! Тема № 35

  • 11 973
  • 297
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 35
Ауу Франческа,много сладко второто комплектче.Аз може някакво такова да си взема.Не че първото не ми харесва,но ми е малко обикновенно.

Tzveti, мойто ЗЛО/свеки/ използва хималайска сол на Aquasource за щяло и нещяло.Та от нея знам,че е много ефикасна за такива носни промивки.Тя я използва и за: солени бани и понякога я пие,че много добре изчиствала организма от токсините Peace

# 166
  • Мнения: 3
Здравейте!!
Благодаря за отговорите които ми написахте  Heart Eyes, знам че раждането е безплатно по здравна каса, но най вероятно ще искам да си избера екип в МД. Благодаря ви още веднъж  Hug Hug

# 167
  • Мнения: 3
Е нямате изчитане аз само да се запиша..добре съм си на бебо снощи не му хареса кавърмичката дето я ядох и си я върнах цялата ама понякога прави така.....иначе нищо ми няма днес си бях на работа и затова не мога да ви изчета ама отивам да си полегна....
снощи за първа вечер нещо се бях схванала и малко по лощо спах иначе сънувах че раждам беше мног реалистично с разлика че изобще не ме болеше мина много гладко дано този сън е бил пророчески....

в четвъртък съм на преглед и после ще съм си в къщи така че ще ви попиша повечко.....Нямам търпение вече да видя бебо...нали преди ходех всяка седмица и сега цял месец множко ми се вижда....

е това е от мен тази вечер ще ходя да си легна и да се завия че след малко почва мача...а аз как ги гледам  smile3524 newsm46

Лека нощ и приятни сънища...

Утре вечер пак ще пиша....

# 168
  • София
  • Мнения: 2 132
 Благодаря за поздравите  момичета  Hug
И аз да кажа за кризата. Не съм си взела заплатата още за октомври месец, като за септември взех миналата седмица. Просто ужас. Аз  бях намислила да сменям работата след морето септември, но се отложи за след бременността. И сега си търпя. Поне си седя у дома и ми плащат осигуровки, а аз чертая колкото мога от тук. Иначе и ние сме с ипотека и малък потребителски, но и нашите родители помагат, особено от както разбраха за бебка  Grinning Все едно се борят за позиции.  Трябва и аз да питам за изследванията гестационен диабет следващият път, че имам проблеми с кръвната захар от преди още. Сега на изследванията си беше добре де. Иначе самото обременяване с глюкоза не е страшно. Теглят кръв, после пиеш глюкоза разтворена във вода., сед 1ч пак теглят кръв и после пак след 1ч. Така мисля , че беше. Един път ме караха вместо глюкоза да си нося филия с мамалад (това в майчин дом). На някои места правят изследването на на 1 час ами в 8ч. , в 12ч. и в 16ч.
За анкетата таткото иска да е със нас ако раждам нормално, за секцио май го е страх  Laughing
А да ви питам кога ще кажат как ще раждам и дали изобщо има някакви проблеми. Майка ми е раждала секцио и двата пъти заради тесен таз и се чудя дали и аз няма..не , че моят таз изгежда тесен  Mr. Green
Viper и аз другата седмица влизам в седми месец и на последната консутация акушерката ми каза, че е малко рано , но все пак си чухме тоновете на бебка.

# 169
  • Мнения: 111
Здравейте да ви се оплача дес бях на лекар и ме изненадаха с пневмония и утре ме вкарват в болница направо ще се побъркам това ми е първо влизане и ще полудея там но какво да се прави искат да ме наблюдават и бебо също така че мен няма да ме има седмица прегръдки на всички и се пазете от тия вируси  Hug

# 170
  • Мнения: 69
angeelina, с теб сме!!! Желая ти да се оправяш бързо и много скоро пак да си при нас усмихната до уши!!!!  Hug

# 171
  • Мнения: 64
Знам, че има много негативизъм към възрастните хора, особено покрай градския транспорт, но аз храня много топли чувства към тях, винаги съм се разбирала добре с възрастните, адски привързана съм към моите собствени баба и дядо и всеки път като чуя нещо лошо като цяло за възрастните хора ми става много тъжно. Вярно е, всички натам вървим и мисля, че белег на самоуважението на едно общество е да уважава възрастните граждани. Ами да, тук не им е лесно, те са направо декласирани и затова стават мрачни и недоволни. Но да не забравяме, че и те често пъти са в тежко физическо състояние, много болежки имат, а обикалянето насам и натам с градския транспорт често пъти е начинът да се чувстват полезни и да запълнят празния си ден с някакви малки (но в техните очи важни) дейности. Жестоко ми се вижда да очакваме от тях да се затворят вкъщи и да не излизат.

Аз много повече се дразня на мъже и млади хора, които не отстъпват място на бременните. Между другото, преди няколко седмици се качих в трамвая и сред всичките мъжаги и момчета единствено една крехка възрастна жена стана да ми направи място. Разбира се, отказах да седна, смятам, че тя едва ли се чувства по-добре от мен да стои права. Но никой друг не помръдна, дори след разговора ни с бабата. Така че нека да не обвиняваме в бездушие пенсионерите, когато това е язва на цялото ни общество. Съжалявам ако малко по-разгорещено от обикновено пиша, разбирам защо сте се ядосали, но и за мен това е чувствителна тема.

# 172
  • Мнения: 753
Anjelina, скорошно оздравяване! Не се тревожи, там ще те следят, не го мисли, опитай се да си положително настроена  Hug И да се завърнеш скоро!

Аз също нямам думи от младите хора - слагам тук и такива от моята възраст Wink и по-големи. Бездушие, незаинтересованост, внимание съм получавала само от жени - тази вечер в супера продавачката трябваше да ме повика настоятелно да мина аз на ред, а младият господин /30-30 и нещо години/ пред мен дори не се смути- да ви кажа, ако синът ми е такъв, няма да се гордея!!!И което зависи от мене, ще го направя! Искам един ден приятелката/жена му да ме благославя - ще се опитам да го възпитам /опитвам се отдавна/, да помага, да е отговорен и т.н.
Що се отнася до възрастните хора, срещам и такива и такива...До човек си е. Дразня се, когато ми се намесят за детето / напр. правя, говоря му нещо и някой ми изкоментира...Simple Smile ама как в този студ навън, заговорят го и се сърдят, че не им се усмихва, а той горкият от зъбоникнене не можеше да гледа...?! и разни съвети/.

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 21:53 от ayas

# 173
  • Мнения: 64
Anjeelina, стискам палци всичко да мине възможно най-леко! Кураж!

# 174
  • Мнения: 136
anjeelina,  много неприятно. Къде успя да се разболееш? По-добре обаче наистина да те наблюдават, така че не се тревожи. Пожелавам ти бързо да оздравяваш  Hug

Аз пък взех, че се разготвих. Започнах да правя ендовременно две манджи - леща и мусака. Лещата сама я сготвих, но на мусаката издишах, адски се изморих и помолих Жоро да я довърши. Да уточня, че за първи път правя мусака. Още я чакаме да стане, но междувременно се натъпках с разни други неща и изобщо не ми се яде. Хубавото е, че до края на седмицата осигурихме храна за вкъщи  Peace

Моля ви, стискайте палци да не ми дадат утре направление за гестационен диабет, т.е. да преценят, че не съм застрашена  Praynig Не мога да си представя да ми взимат толкова пъти кръв и то на гладно и жадно, сутрин ми е адски лошо, ако не закусвам. Или ако не ям, поне се наливам с вода, за да си напълня стомаха с нещо.

Днес си купих последния брой на сп. "9 месеца", беше публикуван разказ на една българка в Канада, която е родила вкъщи. Имаше и снимки. Започнах да го чета, но честно казано, не издържах до края и прелистих страницата. Не знам защо, но ми стана много гадно, може би заради това, че жената непрекъснато сменяше позите и местоположенията си по врмее на раждането...Така или иначе, преудбедена съм към този тип раждания и нищо не може да ме убеди в противното. Но в онзи спор преди време аз бях една от най-замесените, та не мисля повече да коментирам тази тема.

somebody,  ето нещо хубаво за теб - в списанието (ако не си го чела) имаше статия за Токуда и раждането там. Оказа се, че в родилната им зала има само едно магаре, така че си уредена да раждаш самичка в залата, без да плащаш за ВИП зала  Peace  В такъв случай обаче не виждам защо искат толкова много пари за присъствие на бащата.

И в тази връзка - Жоро категорично отказа да присъства на раждането. Но аз и не мога да си представя да е там, някакси ще ми е неудобно. Каза да взема в залата майка ми или сестра ми (шегува се с мен, защото те бяха на защитата на магистърската ми дипломна работа в университета и много дейно взимаха участие), но да забравя да го мъкна и него там.

Лека нощ, мами. Страшно много ми се доспа, хем не бях на работа, а се чувствам още по-уморена  newsm46  

Ихааа, цели 3 нови отговора, докато аз съм пишела моя  newsm47   Опа, вече са 4  smile3508

Прочетох последните постове и най-вече това за пенсионерите. Ако искате, ме обявете за безчувствена или невъзпитана - аз също винаги съм била толерантна към пенсионерите, никога не съм се правила на разсеяна и съм отстъпвала място в градския транспорт, помагала съм на възрастни хора да пресичат и т.н., съжалявала съм ги (и все още ги съжалявам) с какви мизерни пари трябва да съествуват (защото за мен това е съществуване, а не живот), но такива постъпки като днешните ме карат коренно да променям отношението си към тях. Още повече, че както искат ние да ги уважаваме, така мисля, че е редно и те да ни уважават - в крайна сметка аз съм млада жена и нося живот в себе си, за което мисля, че трябва дори да ми се радват и да ме предпазват от всички вредящи външни фактори. А това, което видях днес, беше един чист егоизъм и бездушие.

Темата е много дълга и предразполага към много спорове, затова пак да кажа - не обвинявам всички пенсионери. Както винаги, има разлика между пенсионер и пенсионер. Просто ме е яд на такива като днешните. Иначе винаги бих помогнала, когато някой е в нужда и би го оценил. И живот и здраве, ще се стремя да възпитавам децата си да уважават всички хора.

А за невъзпитанието и "разсеяността" на младите хора не мисля, че си заслужава да коментирам. Просто няма да мога да намеря достатъчно силни думи, за да изкажа разочариванието си към такова поведение. Наистина трябва да осъзнаем, че скоро ние ще сме отговорни за възпитанието на бъдещото поколение и дано успеем да отгледаме едни възпитани и интелигентни млади хора. 

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 22:03 от Gydelichkova

# 175
  • Мнения: 6
Anjelina, и аз ти пожелавам бързо оздравяване и не се притеснявай, важното е да се оправиш и бебо да е добре.
 ayas , нали ми беше препоръчала д-р Ташков от ТК,  но разбрах че били баща и син, ти при кой си? Имаш ли негов телефон?Ако ходиш при него на преглед ,ако искаш да се разберем да дойда и аз.Четох, че са много доволни от него, а и освен това, което се плаща по тарифа на касата на болницата не искал допълнително на ръка за разлика от повечето лекари.

# 176
  • Мнения: 753
Дари Сари, искаш ли на лични да ти напиша след 5-10 мин? Става иначе.

Аз вече купих за изписване на бебо 2 - българско  Peace, много ми харесва в жълто с хубава завивка /леко ватирана/  за 27лв. /разпродаваха един магазин и от 34 на 27лв. намалено Wink
Купих и по-лека завивка, ако времето е друго.
Аз съм голям привърженик на нашите дрешки!

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 22:16 от ayas

# 177
  • Мнения: 111
Благодаря момичета за топлите думи сега ще се опитам да поспя че още не мога да повярвам че влизам в болница лека вечер на всички и сладки сънища  smile3524

# 178
  • Мнения: 91
Добро утро ..
Слънчев и успешен ден на всички Simple Smile

# 179
  • Мнения: 9 814
Добро утро, момичета!
anjeelina, надявам се скоро за оздравееш и всичко да е наред! Hug
Гъди, напротив надявам се да ти дадат такова направление, защото това изследване трябва да стане задължително за всички бременни, а не само когато лекарят се съмнява. А за българката, която е родила у дома в Канада, най-много ме потресе това че, тя има две момченца на 4 и на 5 години и едното е присъствало на раждането. ooooh! Но разни хора, разни идеали. Peace
Sv., ayas, мен също ме дразни бездушието на младите хора. В последно време по-често място в градския транспорт ми отстъпват повече пенсионери, отколкото млади хора. А това говори лошо за нас младите. А нали се сещате тези хора как ще възпитат утре децата си?!

Общи условия

Активация на акаунт