Кога са се обърнали бебетата ви?

  • 2 076
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
На три месеца и половина се обърна. Аз се занимавах с нея и се мъчех да я накарам да се обърне. Имах бебе от цели три месеца, а то все още нищо не се беше научило да прави, беше ми скучно  Laughing
Слагах я на масата по корем и започвах да я обикалям с някоя играчка. Имаше една любима дрънкалка, с която и до сега си играе.

Ако те влече, занимавай се с детето, поне ще го забавляваш. Ако не ти се занимава, не се тревожи, и само ще се научи да се обръща. На 5 месеца не е престаряла за обръщане.

# 16
  • Мнения: 107
Спокойно има и по тромави бебета ние сме от тях.Обърнахме се на 5,5 месеца.Всичко е индивидуално после се изравняват.

# 17
  • Мнения: 9 776
Дъщеря ми се обърна почти на 4 месеца. Сега малкият хич не бърза / и майка му също Mr. Green/. По-тежък е и му е трудно. Но преди няколко дни все пак успя донякъде. Не можа да си извади едната ръчичка, а легна върху нея. Ако бебето ти е по-леко облечено и без памперс, може и да успее Peace. Помагай и. Просто за да се тренира, а не че е задължително толкова рано да го прави.

# 18
  • Мнения: 610
На 4мес. преди това се мъчеше доста и се опитваше да се хване за нещо само и само да се обърне.Но всяко детенце си е индивидуално,така че това нетрябва да е критерий за твоето бебче.

# 19
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
На 5 месеца се обърна един-два пъти, но инцидентно. Чак на 6 започна да се обръща сама, и го правеше постоянно.
Ако не иска да стои  сама, оставяй я на спалнята или на друга равна повърхност и сядай до нея. Занимавай я с нещо - песнички, играчки. Има и специални упражнения за подпомагане на двигателната активност:
http://zadecata.com/sb/index.php?page=0_3_3_5

# 20
  • Мнения: 8 999
На 4 месеца.

# 21
  • Мнения: 19
На три и половина се обърна три пъти последователно. Сега е но почни 4 и не го е правил от тогава.

# 22
  • Мнения: 1 195
Късно се обърна - някъде към 5-ия месец

# 23
  • Мнения: 80
Дъщеря ми се обърна за първи път на 6 месеца. А сина ми на 3 и половина. Децата са различни така че споко. fingerscrossed

# 24
  • Мнения: 3 211
Всяко дете си е индивидуално.
Моят син започна да се обръща след 4 месец. Peace
И моята-така, даже нямаше 4, но на една приятела в 7-я. Просто не беше толкова подвижна момата.

# 25
  • Мнения: 233
Около 3-4 мес. На 5,5 мес.се изправяше на крака в креватчето което направо ме изуми и на 8,5 мес. проходи Shocked

# 26
  • Временно
  • Мнения: 788
На 4 месеца започна да обръща,но наполовина.Не се сещаше да си измъкне ръчичката и пак се връщаше в начална позиция. Laughing
След месец започна да се сеща вече.
До 9-ия месец се обръщаше само наляво.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 817
На 3-4 месеца  Peace

# 28
  • Мнения: 2 111
На 4 месеца

# 29
  • Мнения: 1 691
На около 7 месеца. До 6-тия месец чаках да се обърне сам, след това започнах да му помагам. Но моят се роди леко недоносен и вървеше с 1-2 месеца назад от връстниците си.

Общи условия

Активация на акаунт