Еволюция или интелигентен създател?

  • 13 371
  • 446
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 516
А Шефът, Дона Флор?
Той вписва ли се в теорията?

За Господ имам предвид, не за Дарт Вейдър.  Grinning

Аз не знам още от къде сме се пръкнали. Все още разсъждавам на тоя етап.  
Нино Тино, ти няма как да знаеш, че мъжът ми има теория за всичко.  Mr. Green
Ето за шефа: Защо при любимите ти, казва той, древни гърци присъства винаги "деос ес махина"? Какъв е тоя бог в машина? А? Откъде накъде като забатачат нещата до степен на пълно изпростяване, се появява някакъв странен бог, но забележете, в машина? Това е само извънземното с летящата чиния.  Mr. Green Не знам за вас, аз с мъжа си не се наемам да споря.
Що се отнася до мен, предпочитам да се лаская, че съм потомък на по- висше същество, пък било то и неясен разум, отколкото от примат.  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 212
Поредната тема за това има или няма Господ. Не ви ли омръзна вече да спорите за толкова очевидни неща.

# 17
  • Мнения: 4 892
Бях се разколебала, ама сега Марадона като се разписа и съм сигурна в теорията на Дарвин за еволюцията...и произхода на човека.
Очаквам някой божествен да публикува и да ме килне в другата посока. Очевидно ще се лутам.

10 cent's, от анкетата не се разбира какво е Вашето мнение. В една тема за религията доста интересни неща бяхте споделили и до колкото си ги спомням -по-скоро Дарвин има един глас от Вас.
Наистина ще е интересно.

Ето и Борис......Тоя Дарвин ще го сънувам.

Не е като да няма логика, Дона Флор. Добре, че разсъждава логично, представете си, че Ви каже, че няма теория, а са го споходили онези с чиниите.   Wink

# 18
  • Мнения: 2 032
[Все пак ми е любопитно колко са дарвинистите и колко креационистите тук.

Е, аз ако пиша, че ВЯРВАМ, че хем две и две прави осемнайсет, хем хората са създадени от пришълци от планетата Кукуруку, ще ми броиш ли отговора?

# 19
  • Мнения: 274
Бях се разколебала, ама сега Марадона като се разписа и съм сигурна в теорията на Дарвин за еволюцията...и произхода на човека.


мехехе. мноо оригинално

# 20
  • Мнения: 4 892
Бях се разколебала, ама сега Марадона като се разписа и съм сигурна в теорията на Дарвин за еволюцията...и произхода на човека.


мехехе. мноо оригинално

Исках само да кажа, че Чък Норис е космат и наподобява примато  Laughing Това ме наведе на мисълта за еволюцията. Други асоциации ли си прави Марадона? Гузен ли е  Laughing

 Hug

# 21
  • Мнения: 2 792
 На мен все пак ми е много любопитно, как един вид, чието съществуване на тази планета е мимолетно, спрямо самото съществуване на планетата се окачествява, че е разумният вид ?
 Иначе да съм по темата, смятам, че всичко случващо се с нас е етап от еволюцията на видовете, а не плод на по-голям замисъл.

# 22
  • Мнения: 274
Бях се разколебала, ама сега Марадона като се разписа и съм сигурна в теорията на Дарвин за еволюцията...и произхода на човека.


мехехе. мноо оригинално

Исках само да кажа, че Чък Норис е космат и наподобява примато  Laughing Това ме наведе на мисълта за еволюцията. Други асоциации ли си прави Марадона? Гузен ли е  Laughing

 Hug

Аз го възприех лично   Hug  Peace

# 23
  • Мнения: 2 013
Поредната тема за това има или няма Господ. Не ви ли омръзна вече да спорите за толкова очевидни неща.

Ох, още един, на когото му е очевидно. Отвори и моите очи, моля!

# 24
  • Мнения: 4 892
На мен все пак ми е много любопитно, как един вид, чието съществуване на тази планета е мимолетно, спрямо самото съществуване на планетата се окачествява, че е разумният вид ?
 

Това, че съществува мимолетно не го прави неразумен, според мен. Други доводи бих приела.

# 25
  • Мнения: 274
На мен все пак ми е много любопитно, как един вид, чието съществуване на тази планета е мимолетно, спрямо самото съществуване на планетата се окачествява, че е разумният вид ?
 Иначе да съм по темата, смятам, че всичко случващо се с нас е етап от еволюцията на видовете, а не плод на по-голям замисъл.


Тук вече не бих посмял да взема отношение. Според мен трябва да се допитаме до учЕн.

# 26
  • Мнения: 2 478
Православна вярваща християнка съм.Интелигентният създател е Бог.

# 27
  • Мнения: 2 792
 Айде да се ограничим до възприемчивите за нас неща, един вирус еволюира  или е плод на интелигентен създател ?

 п.п. НиноТино не го прави по-малко разумен вид, от всички видове на планетата, а те са много, така поставеното условие създава убеждението за различна разумност от всички останали.
 

# 28
  • Мнения: 4 555
Много силно вярвам в еволюцията. Тя по никакъв начин не противоречи на теорията за интелигентния дизайн. Към нея обаче нямам отношение.

# 29
  • Мнения: 5 710
Дивана, дефинирай "разум", защото сравнително отдавна е доказано, че разумът не е прерогатив само на Хомо сапиенс сапиенс.  Разум съществува и при други животински видове, например при някои видове шимпанзета с големи мозъци, като банобо ( Pan paniscus), които могат да 'правят' чудни неща, като например да разбират, че образът в огледалото са самите те , да създават и  използват примитивни 'оръдия на труда'  и съответното разнообразно поведение,  комуникират сложно и напълно осъзнато, използват широка гама от емоции, които се изразяват на лицата им отново напълно осъзнато, способни са на съчувствие, емпатия, имат чувство за хумор  а така също имат забележително сексуално,  социално поведение  и т.н.
Тоест, няма рязка граница м/у човека и 'животинското царство", колкото и арогантно да мислихме досега, че сме "единствените". Напротив - разликата става все по-мътна с напредването на изследванията, които пък стават все по-прецизни с използването на какви ли не хай-тек джаджи.
и т.н.  Ще спра до тук, нали каза, че не искаш да се замеряме с линкове  Grinning
та, един глас за Дарвин (който тази година стана на цели двеста години, а някои хора още мислят, че мозъците ни са опрашени от космически прах, или нещо такова ...).


Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 00:17 от 10cent's

Общи условия

Активация на акаунт