Кои от вас живеят в собствен дом?

  • 17 991
  • 365
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 196
Живеем сами в тристаен апартамент  Peace и си купиихме още един...

# 76
  • София
  • Мнения: 8 032
Хм..не си гледала скоро май обявите на ЧСИ-тата..
Сумата, на която се продава апартамента е колкото да покрие кредита, с малко отгоре.
Това не значи, че е стойността на жилището - може да е много по-малко, но пак да не можеш да си платиш вноските - тогава се обявява търг над стойността на кредита. Ако има желаещи - иам и наддаване, ако -няма, плащаш стойността на кредита само..
ЧСИ е накрая на веригата. Имаме клент-просрочие-банка. Банката започва да се помайва, да приканва клиента да си плати. Праща писма, нотариални покани, в общия случай се мотка поне 5-6 месеца. След това решава да "изпълнява" и подава молба за изп. лист. Районният съд завежда дело, вади се заповед за изпълнение. Посочва се ЧСИ в съответния район на действие. Минал е поне още 1 месец. ЧСИ насрочва дата за търг. Стартова цена е 50% от оценката на вещото лице. Минава още 1 месец законно регламентиран срок. След това се провежда търга, следва обявяване на печелившия и т.н. Самата съдебна процедура в най-добрия случай трае поне 4 месеца, преди това е предшествана от поне 5 месеца изчакване от страна на банката. За този период имаш възможност и сам да продадеш имота, даже банката изобщо не се натиска да плаща държавните такси, които далеч не са евтини....Във всеобщ интерес е длъжникът сам да продаде жилището, за да си покрие задължението.

# 77
  • Мнения: 4 300
Да не говорим за наказателните и за просрочие лихви, които си се трупат.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Живеем в наше си двустайно апартаментче.А след няколко месеца ще се настаним в наша си двустайна къщичка. Laughing

# 79
  • Мнения: 4 303
Живеем в собствен дом, купен с кредит. Изплатихме голяма част от сумата, така че съм спокойна.

# 80
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Моят отговор го няма, но гласувах с първа опция.
Имаме наше жилище - къща в САЩ, но живеем под наем във България

# 81
  • Мнения: 179
Ние живеем в собствено жилище/ 4-стаен апартамент/ , което изплащаме

# 82
  • Мнения: 488
Живеем на 2-ия етаж от къщата на свекър ми свекърва ми.
Те живеят на долния етаж. Преместиха се долу, когато детето беше на 1 г. и половина и повярвайте ми, че това беше най щастливия момент в живота ми.  #Cussing out
Сами, сами и пак сами.  Mr. Green
Истината е, че две поколения на едно място не може.
Пожелавам на всички, които нямат собствено жилище, в скоро време да си имат и да разберат, за какво щастие говора.  bowuu

# 83
  • Мнения: 1 877
Сега и аз да кажа как стоят нещата при нас.На съпруга ми родителите имат възможност да ни помогнат и то така,че веднага да си имаме жилище...Но,за съжаление,не искат.Наказват го,че не работи това,което те искат,ами се занимава с рисуване.Затова сме принудени да делим един покрив с нашите,че и те ако ни изгонят,няма къде да отидем.Е,има - на квартира,ама не сме ние за квартира....

# 84
  • Мнения: 1 877
И още едно уточнение - баба му (на мъжо) има свободен апартамент,но не желае да ни приюти в него,защото го дава под наем,трябвало да мисли за себе си,а пък от друга страна не можела от нас да взима пари за наем и т.н. и т.н.От десет кладенеца вода вади,но не си го дава...

# 85
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Хелта, до някъде разбирам разочарованието ти.
От друга страна, родителите или бабите не са длъжни да ви осигуряват жилище. Съпругът ти е решил да се занимава с това което харесва, редно е той да помисли как да осигури семейството си. Аз не одобрявам живеенето с нечии родители. Някак си ме бие по егото. Живяла съм в доста лоши квартири, едната дори в съседен вход до родителите ми, но никога под един покрив с децата, мъжа  ми и родителите.
Бабата примерно я разбирам - възрастна е, сигурно има мизерна пенсия и рентиерството и помага доста.
Неговите родители също ги разбирам. Аз също бих постъпила така - възрастен човек, работи, има семейство... няма вечно да чака родителите да помагат.
Не се обиждай, не се заяждам, само изразявам моето мнение  Peace

# 86
  • Мнения: 1 877
Олинце,случаят е малко по-различен,но не ми се изпада в подробности.На бабата пенсията и хич не е малка,а и има още странична подкрепа.Но,хайде да не се оплаквам повече... А и това го споменах във връзка с това,че на повечето от писалите по темата,именно родителите са им помогнали по отношение на жилището  Laughing

# 87
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Първото ни жилище го купиха мама и тати. За половината пари теглиха кредит, който след време ние изплатихме. След няколко години бяло робство в чужбина, се върнахме и си купихме голям апартамент.
Моят мъж иска още един апартамент да купим но с ипотека  ooooh!, но идея си нямам как ще я изплащаме с две деца.

# 88
  • Мнения: 2 926
Живеем в собствен 5 - стаен апартамент.
Имаме вила в Балкана, както и 2 имота на морето.
Апартамента го купихме кеш, но другите неща сме ги взели на кредит, като замисъла е с наемите да си плащаме кредита.
За сега работи.Почти са изплатени и кредитите свършват скоро.След което няма да ги даваме под наем повече.
Честно казано не знам как щяхме да си го позволим, ако не бяхме работили в чужбина.
Почти невъзможно е младо семейство в България да си позволи собствено жилище, ако някой от родителите не помогне.

# 89
  • Мнения: 672
Сега и аз да кажа как стоят нещата при нас.На съпруга ми родителите имат възможност да ни помогнат и то така,че веднага да си имаме жилище...Но,за съжаление,не искат.Наказват го,че не работи това,което те искат,ами се занимава с рисуване.Затова сме принудени да делим един покрив с нашите,че и те ако ни изгонят,няма къде да отидем.Е,има - на квартира,ама не сме ние за квартира....
Не разбирам начина на мислене на тези хора, честно. Кого наказват, защо? Собственото си дете, което е следвало мечтата си. Синът, който ако не беше притиснат от сивото ежедневие щеше да твори още по-пълноценно! Кому е нужно? Къде ще ги носят тия имоти - на оня свят ли? Никога не бих лишила децата си от дом, който имам възможност да им осигуря. Да тегля кредити заради тях и да мизерствам няма да стане, но след като не ми е проблем само огромното его би попречило.
Хелта  Hug явно в тоя живот ви е писано да се справите сами. Трябва да вярваш, че един ден ще имаш собствен дом.

Общи условия

Активация на акаунт