Мажете ли венците с ракия?

  • 13 756
  • 175
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 211
Аз смятам, че не е редно да се мажат венците на детето с ракия или пък самото дете да се маже с ракия. Тя се усвоява много лесно през кожата на детето и има наистина " поразителен" ефект на опиянение. Не си тровете децата с такива бабини деветини.
Така е. Малко им трябва на бебчетата. Доказано е, че в тинейджърска възраст ще имат повече желание да пият алкохол.

оффтопик: Няма да забравя една майка в морската как се хвалеше, че 7-месечното й бебе ядяло с тях трушия и му топяли пръстчето в ракия. Twisted Evil

# 16
  • Мнения: 267
Не.Не съм си го и помисляла даже.
PeaceИ аз това исках да кажа и ти не го прави повече! Naughty

# 17
  • Мнения: 3 804
ooooh!
Никога не бих го направила, има си специални гелчета за успокояване на зъбоникненето!

едва ли има зна4ение какъв е алкохола-не е подходящ за бебета Peace

# 18
  • Мнения: 610
Мажехме с Дентинокс. Peace

# 19
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Аз смятам, че не е редно да се мажат венците на детето с ракия или пък самото дете да се маже с ракия. Тя се усвоява много лесно през кожата на детето и има наистина " поразителен" ефект на опиянение. Не си тровете децата с такива бабини деветини. В момента има толкова съвременни начини, за да се облекчат болките на бебчовците, че просто не си заслужава да се рискува с остарели методи, които не са доказано ефикасни. Просто поговори с педиатъра на детето си и нека той препоръча нещо.
Преди време по BTV бяха дали един репортаж за обгорено бебче, защото майка му го натъркала със сол, за да не мирише потта му. Резултата беше ужасен. Даваха и една майка, която разтривала детето си с ракия и то детето беше буквално пияно.
Да, има някои рецепти от нашите баби и майки, които са полезни, но не и тези с алкохола и солта...
Peace Напълно съм съгласна. Не всички бабешки лекове са полезни. Може да пробваш с отвара от анасон, но не и мастика. Гела с който аз мажа има в състава си анасон и съм доволна от ефекта

# 20
  • София
  • Мнения: 23 097
Въобще не ме интересува ефекта, недопустимо е да се дава твърд алкохол на бебе  ooooh! Всъщност какъвто и да било алкохол! Как така ще си тровя детето  Shocked

# 21
  • София
  • Мнения: 2 006
И аз съм за отлежалото ирландско. Поне да му развиете на детето от малко добър вкус.  Wink
А сега сериозно - алкохолът е вреден. По-добре питайте педи какво да давате или потърпете докато пораснат зъбите.

# 22
  • малко градче
  • Мнения: 188
Наистина алкохолът не е за деца, но ефекта от ракията не е този, за който пишат всички майки до тук.   Смисълът на мазането на венците с ракия е , че това е спирт, който се изпарява много бързо и изпарявайки се отнема температурата от възпаленото място ( в случая никнещото зъбче).   При много висока температура също се използва мазане с РАКИЯ , оцет и вода. Изпарявайки се ракията отнема за минути температурата.
 Децата няма да се опият от 3гр. алкохол. Алкохол има в доста хранителни неща ,ако се загледате в етикетите( идва ми на акъл бозата напр.).
   Ракията наистина помага в зъбоникненето, но не е хубаво да се използва всеки ден. Само при голяма необходимост.
 Може би ще бъда нападната от много майки в този форум, но това са фактите. Използването на ракия за сваляне на температурата съм го пробвала на дъщеря ми , когато беше на 1г. с температура 40 градуса. Бяхме си на сели и по препоръка на селският фелдшер , който по селата е доктор за стари ,млади и бебета. Температурата спадна буквално за минути.

# 23
  • Мнения: 2 110
С ракия не съм мазала венците на бебето. Страхувах се.

# 24
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Въздържам се от подобни методи.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 890
С Бейлис може ли ?  Laughing  Laughing  Laughing

# 26
  • Пловдив/София
  • Мнения: 92
 Shocked  Shocked  Shocked

# 27
  • Мнения: 176
 Аз мажех от време на време венците на сина си с ракия.Не бих се сетила сама, но една приятелка стоматолог ми каза, че техния професор в университета им казал за този метод на облекчаване на зъбоникненето.Не съм съгласна, че се напива, с толкова малко количество.Ефекта на лидокаина в повечето мазила е същия.

# 28
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
мама на мишлета, може и още как да се опие едно бебе от 3 гр. алкохол. Абсолютно е недопустимо мазането на бебета с алкохол. Една мама по-нагоре беше писала по въпроса, да не повтарям.
И още нещо освен в пияните вишни, алкохол в хранителните продукти няма.

# 29
  • Мнения: 386
Не мога да повярвам, че все още има хора които "лекуват" децата си както са го правели бабите ни. То не беше солене, то не беше свинска маз, а сега и ракийца... #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт