Бронхит при бебе

  • 22 058
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Здравейте мамчета!Бебка е на 6 месеца с диагноза бронхит.От 5 дни сме на сироп и антибиотик.Днес бяхме на контролен преглед,но подобрение няма кашлицата се усили.Сложиха и инжекция,предписаха ни инхалации и някакъв сироп подсилващ имунитета.Много съм притеснена... CryВашите бебчета боледували ли са?Има ли някакъв бабин лек който мога да приложа за кашлицата?

# 1
  • Мнения: 8 242
Здравейте мамчета!Бебка е на 6 месеца с диагноза бронхит.От 5 дни сме на сироп и антибиотик.Днес бяхме на контролен преглед,но подобрение няма кашлицата се усили.Сложиха и инжекция,предписаха ни инхалации и някакъв сироп подсилващ имунитета.Много съм притеснена... CryВашите бебчета боледували ли са?Има ли някакъв бабин лек който мога да приложа за кашлицата?
Дъщеря ми беше с бронхит преди седмица. Оправи се за 3 дни с хомеопатия.
АБ веднага предписаха + сиропи, но не съм дала нищо от това.

# 2
  • Мнения: 6 505
сигурно си много притеснена, но слушай стриктно доктора и всичко ще бъде наред! ако имаш някакви съмнения, че не може да овладее положението, отиди на втора консултация с детски пулмолог.
не бих прилагала бабини лекове при толкова малко дете. при нас инхалациите много помагаха. детските инхалатори са малко скъпи, но ако имаш възможност вземи, облекчават много дишането.

duhi_puhi, аз съм с доста противоречиви чувства към хомеопатията, но ти явно имаш добър опит. при нас по повод друг проблем (кашлица с неустановен произход в продължение на 8 месеца) лечението с хомеопатични продукти се оказа изгубено ценно време, традиционните медици ни помогнаха много повече с назначеното от тях лечение.  Peace

Последна редакция: пн, 10 мар 2014, 15:06 от AnMary

# 3
  • Мнения: 54
Здравейте мамчета!Бебка е на 6 месеца с диагноза бронхит.От 5 дни сме на сироп и антибиотик.Днес бяхме на контролен преглед,но подобрение няма кашлицата се усили.Сложиха и инжекция,предписаха ни инхалации и някакъв сироп подсилващ имунитета.Много съм притеснена... CryВашите бебчета боледували ли са?Има ли някакъв бабин лек който мога да приложа за кашлицата?
Дъщеря ми беше с бронхит преди седмица. Оправи се за 3 дни с хомеопатия.
АБ веднага предписаха + сиропи, но не съм дала нищо от това.
duhi_puhi какво точно предсъавлява тази хомеопатия,извинявай за въпроса,но не съм запозната  Blush

 sylviana засега ще спазвам лекарските предписания до Петък както ми казаха и ако няма подобрение ще потърся друг специалист...

Последна редакция: пн, 10 мар 2014, 15:06 от AnMary

# 4
  • София
  • Мнения: 6 626
.....
не бих прилагала бабини лекове при толкова малко дете. при нас инхалациите много помагаха. детските инхалатори са малко скъпи, но ако имаш възможност вземи, облекчават много дишането.
Всъщност, не са толкова скъпи - апарата е около 100 лева, но може да се ползва години наред при всеки вирус или бакт. инфекциия. На мен лично ми спестява много повече от лекарства, защото го ползвам при първите симптоми при всеки от семейството, и обикновено само с инхалации с физиологичен разтвор пресичам още в начало болестта.
Освен това много облегчава кашлицата - абе с една дума, вземи си инхалатор, или небулизатор, както май е по-точното име.

# 5
  • Мнения: 8 242
Здравейте мамчета!Бебка е на 6 месеца с диагноза бронхит.От 5 дни сме на сироп и антибиотик.Днес бяхме на контролен преглед,но подобрение няма кашлицата се усили.Сложиха и инжекция,предписаха ни инхалации и някакъв сироп подсилващ имунитета.Много съм притеснена... CryВашите бебчета боледували ли са?Има ли някакъв бабин лек който мога да приложа за кашлицата?
Дъщеря ми беше с бронхит преди седмица. Оправи се за 3 дни с хомеопатия.
АБ веднага предписаха + сиропи, но не съм дала нищо от това.
duhi_puhi какво точно предсъавлява тази хомеопатия,извинявай за въпроса,но не съм запозната  Blush

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=758738.0
Ето тук можеш да прочетеш. На 1 стр. има линкове като за начало Simple Smile

Синът ми е на 8г., досега не е пил АБ. Откакто с е родил го лекувам само с хомеопатия. Дъщеря ми също.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 233
При бебетата бронхита, се казва бронхиолит  Peace
Първият такъв на синът ми, беше когато той беше на 3 месеца, втория на 6 м. Третия на 8 м.....
Предписали са ви инхалации, но с какво? Обикновено с вентолин + физ.разтвор. Противоалергични капки? На нас винаги ни ги предписват, дори и само при хрема. За толкова малко бебе, не знам да има сиропи за подсилване на имунитета, какъв е? Повечето бронхиолити минават без АБ. Особено без изследване на гърлен/носен секрет, си е чисто тото да се нацели правилното АБ, ако изобщо има нужда от него.

# 7
  • Мнения: 54
При бебетата бронхита, се казва бронхиолит  Peace
Първият такъв на синът ми, беше когато той беше на 3 месеца, втория на 6 м. Третия на 8 м.....
Предписали са ви инхалации, но с какво? Обикновено с вентолин + физ.разтвор. Противоалергични капки? На нас винаги ни ги предписват, дори и само при хрема. За толкова малко бебе, не знам да има сиропи за подсилване на имунитета, какъв е? Повечето бронхиолити минават без АБ. Особено без изследване на гърлен/носен секрет, си е чисто тото да се нацели правилното АБ, ако изобщо има нужда от него.

Беше едно малко шишенце в синя кутийка,част от него и биха с инжекция с другото инхалациите,но остана при тях а рецептата убий ме-не мога да я разчета.Антибиотика-Цефзил,сироп за кашлица Проспан,а сиропчето за подсилване на имунитета е Biozin Kids

# 8
  • Варна
  • Мнения: 611
   Здравей! Моя син беше на 2 месеца, когато се разболя от бронхиолит. Прекарахме 7 дни в болницата на антибиотик и глюкоза, защото не можеше дори да суче.. Мисълта ми е да не се омаловажават болестите при малките бебенца, защото адски бързо се влошават  Confused
Тогава освен антибиотика, изписаха Урбазон, противоалергични капки Фенистил, инхалации с Вентолин+ физ. разтвор, капки за нос адреналин.
Странно ми е защо нищо противоалергично не са ви изписали, и дори пробиотика за мен е задължителен.   А има ли задна хрема, от нея много кашлят и се давят, чак до повръщане.
Дано бързо му мине на детенцето  Praynig

# 9
  • Мнения: 4 731
Естреа, ще споделя моя опит въпреки че ние живеем в чужбина и тук нещата се лекуват доста по-различно, пък ти ще прецениш какво да правиш. Дамян Ноа също направи първия бронхит на 6 месеца, когато тръгна на ясла, и общо взето вече цяла година се лекуваме повече или по-малко, т.е. имам доста опит и от лечението в БГ, тъй като по Великден миналата година прекарахме една седмица в болница с тежък бронхиолит, и от лечението в чужбина. Бронхит и бронхиолит не са едно също, както е написала една мама - бронхиолитът е по-тежка форма на бронхит. Та ние се лекуваме с инхалации (вентолин, атровен или пулмикор, физиологичен разтвор). Когато правиш инхалациите, детето не трябва да спи (при спане дишането е повърхностно и лекарството не влиза толкова навътре), да не плаче и по възможност да не се върти много, демек да е спокойно - това се постига доста трудно, но ще намериш някакъв начин. Сироп за кашлица тук не се предписва на деца под 6-годишна възраст - причината: сиропът втечнява секретите, но бебето е малко и все още не се е научило да кашля хубаво, т.е. секретите се затлачват в дробовете му и става бронхиолит. Именно така се озовахме в болница - дойдохме си в БГ за ваканцията, детето кашляше, българската педиатърка ни предписа Проспан, след 4 дни гърдите му започнаха да свистят и се озовахме в болницата за една седмица. На нас много ни помага респираторната кинезитерапия, но за съжаление май в БГ не се прилага такова нещо - нейната цел е да накара бебето да кашля, за да може да изхвърли секретите. И все пак разпитай - може и да има такова нещо, но поне в Токуда не знаеха миналата година.
Досега никога не са ни предписвали антибиотик.
След много бронхити и бронхиолити и редица изследвания защо така се установи, че Дамян Ноа има много силен скрит рефлукс, който влошава състоянието му. В момента е на терапия като за астма, но според пулмолога, който го следи, положението е под контрол и би трябвало проблемите да отшумят с възрастта. Има подобрение - вече втори месец е на ясла, кашля от време на време, но положението не е толкова зле, както преди година.

Успех! А и трябва да овлажнявате хубаво помещението, в което детето спи.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 233
То и тук сироп за кашлица не изписват на малки деца, поради същите причини. Препоръчвам ти второ мнение и то педиатър-пулмолог. По принцип на мен са ми казвали, че щом детето яде и е в добро общо състояние, може и в къщи, но спре ли да се храни....болницата. Пробиотик при прием на антибиотик и задължително, изобщо няма какво да се коментира.  Много пропуски има в лечението на тази докторка, имай го в предвид за в бъдеще.
А как правите инхалации, като шишенцето е при доктора?

# 11
  • Мнения: 54
Днес ни я направиха след прегледа.А до Петък казаха да я водя там до 9:30 което за мен е абсурдно при положение че болниците гъмжат от болни даже днес заваля сняг при нас

   Здравей! Моя син беше на 2 месеца, когато се разболя от бронхиолит. Прекарахме 7 дни в болницата на антибиотик и глюкоза, защото не можеше дори да суче.. Мисълта ми е да не се омаловажават болестите при малките бебенца, защото адски бързо се влошават  Confused
Тогава освен антибиотика, изписаха Урбазон, противоалергични капки Фенистил, инхалации с Вентолин+ физ. разтвор, капки за нос адреналин.
Странно ми е защо нищо противоалергично не са ви изписали, и дори пробиотика за мен е задължителен.   А има ли задна хрема, от нея много кашлят и се давят, чак до повръщане.
Дано бързо му мине на детенцето  Praynig

Абе изобщо никой нищо не ми казва трябва да им вадя думите с ченгел от устата.На въпросите ми за точна диагноза отговарят с "Добре е детенцето,има подобрение,но не колкото ми се искаше,гърлото е зачервено" в Четвъртък когато започна да кашля педито каза,че изобщо не е тръгнало надолу само гърлото е зачервено а до заключението,че има бронхит(бронхиолит) стигнах от следната фраза на докторката при която ни препратиха за инхалациите "Бронхитите при бебета се лекуват по-трудно"...Или аз съм много тъпа или лекарите хич ги няма  #Cussing out

Последна редакция: ср, 12 мар 2014, 05:30 от AnMary

# 12
  • София
  • Мнения: 6 626
Това? ама не знам Вентолин да се инжектира, а и инхалации веднъж дневно само ooooh!
http://apteka.framar.bg/30000874/%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%BE% … -20-%D0%BC%D0%BB-
Намери пулмолог най-добре, повечето педиатри не реагират адекватно при бронхиолити/астма, ако това е проблема.

# 13
  • Мнения: 8 242
Това? ама не знам Вентолин да се инжектира, а и инхалации веднъж дневно само ooooh!
http://apteka.framar.bg/30000874/%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%BE% … -20-%D0%BC%D0%BB-
Намери пулмолог най-добре, повечето педиатри не реагират адекватно при бронхиолити/астма, ако това е проблема.
Да не са инжектирали Урбазон (това им е любимо)  Mr. Green

Иначе да, лекарите са смотани отвсякъде Simple Smile И лекуват стандартно наред...  Tired

# 14
  • Мнения: 4 731
Сигурно е било Урбазон - и на Дамян Ноа го биха в болницата цяла седмица сутрин и вечер. Цяла седмица седяхме там, не му направиха никакви изследвания и при изписването той продължаваше да кашля доста. Впоследствие се оказа, че детето не е алергично към нищо. Тогава обаче изобщо не знаех за какво иде реч и не съм се противила и обяснявала.

Действието на Вентолина е осем часа, т.е. за да има някакъв ефект, трябва да се прави не по-рядко от три пъти на 24 часа, в болницата правехме инхалациите на 4 часа.

Естреа, ако детето не се оправи напълно, послушай Маслинката и Пуфита и се консултирай с пулмолог. Мнението на по-тесен специалист никога не е излишно.

Общи условия

Активация на акаунт